Čekal na vás nový zaměstnavatel 2 měsíce?

Od: Datum: 05.03.16 14:05 odpovědí: 3 změna: 05.03.16 16:52
Zdravím. Přemýšlím nad tím, že bych změnila práci. Není to tam tak hrozné, že bych chtěla za každou cenu dát výpověď hned a potom hledat. Tak by mě zajímalo, jestli jste tu někdo hledal novou práci při zaměstnání, přičemž bylo nutné, aby na vas nový zaměstnavatel čekal 2-3 měsíce během výpovědní lhůty (na dohodu mě urcite nepustí a přestat tam jen tak chodit nechci).
Jak dlouho vám trvalo, najít takto práci? Čekali na vás, i když jste byli +- obyčejný pracovník (tudíž neměli jste nějaké speciální odborné zaměření, kvůli kterému by se o vás zaměstnavatele prali)?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 14:43
avatar

Pokud jste si jistá/ý, že nějakou práci během 2-4 měsíců najdete (tzn. v oboru je nějaká poptávka po lidech), je lepší

1) půl roku předem začít šetřit a mít velkou rezervu;

2) s výpovědí (např. březen) začít hledat, případnému budoucímu zaměstnavateli můžete doložit, že již máte podanou výpověď a je tak větší šance, že počká;

3) pracovní poměr skončí v květnu, kdy buď jste schopen nastoupit, nebo velice intenzivně hledáte

a 4) pokud nic nenajdete, pár měsíců s rezervou a podporou přežijete.

A když dochází rezerva i podpora, vezmete jakoukoliv práci a kolotoč se může opakovat... není to bez rizik, ale je to bezpečnější cesta, než podat výpověď a pak hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 14:52
avatar

Ale toto se dělá běžně. Obvykle se lidi přijímají ve chvíli, kdy někdo odchází a ten něčí odchod taky nějakou dobu trvá.

Normálně jděte za svým potenciálním šéfem, vysvětlete situaci, domluvte si nástup někdy na červen nebo na červenec a podle toho se už zařiďte ve své stávající práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 16:52
avatar
Ano, pokaždé čekal. Vždycky jsem podával výpověď až když jsem měl nové místo potvrzené nebo aspoň seriózně přislíbené. Na druhou stranu, patřím spíš do té kategorie "specialista" :)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.