Nízké sebevědomí - léčba?

Od: Datum: 03.03.16 08:37 odpovědí: 18 změna: 04.03.16 13:09
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by mi mohl psychiatr pomoci s nízkým sebevědomím? Jsou na to také nějaké léky a nebo tohle řeší jen psychologové? Bojuji s tim už hodně let a nějak si už sama nevím rady, ani psychologové mi nepomohli. Bojím se, že jestli to takhle půjde dál, tak za pár let z toho skončím v blázinci...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.16 08:57
avatar

V nějaké knížce jsem četla o indiánech a jejich zvyku. Mladý bojovník zašel hluboko do lesa, vylezl na nějaký pařez a silným hlasem řval své přednosti. Řval o tom, jak je velký, silný, odvážný, nelítostný bojovník. Mi se tenhle zvyk velice líbí, protože bojovník tohle světu oznámil a došlo mu, že je to pravda. Jeho kmen ho potřeboval silného, odvážného, schopného, aby celý kmen přežil. *hej* Ty to nedělej pro kmen, pro svůj lid, ale udělej to pro sebe. A když nebudeš řvát do světa, křič to sama v sobě, pro sebe. Nemysli na to, co neumíš, ale na to, co umíš, co jsi už dokázala. Pak si kup pěkné spodní prádlo, narovnej se v ramenou, usměj se a jdi! Často pohlídej sama sebe, ať máš rovná ramena a vztyčenou hlavu! *hej*Je to tak, mám to odzkoušené! Zkus a napiš!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: poradd
Datum: 03.03.16 09:39

No kdyby to bylo tak jednoduché,tak by se nám to žilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.16 09:16
avatar

Vždycky s Vámi budou lidé jednat jako s onucí, pokud si o sobě myslíte, že onuce jste. Jste to, co si o sobě myslíte. Opravdu nikdy jsem neřešila co si o mě myslí lidé. Chovala jsem se tak, aby si nemysleli že jsem nevychovaný dement, přátelsky a komu to nestačilo, tak mě nezajímal. A životem jsem prošla v tomto směru bez traumat, neshod či hádek, nebo deprese z nějakého nízkého sebevědomí. Protože mě v životě od mala potkaly daleko horší věci než myšlenky zsa se někomu líbím či zamlouvám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jana3
Datum: 03.03.16 09:26
Tohle je všechno pěkný, ale když to mam v sobě od dětství tak mi tyhle myšlenky moc nepomůžou, proto byl můj dotaz zda tohle řeší i psychiatr který na to může případně předepsat i prášky nebo jen psycholog...
Datum: 03.03.16 10:07

Prášky na tohle nejsou, ten problém máte jenom ve své hlavě. Musíte se naučit pracovat sama se sebou a hlavně si sebe začít více vážit ( třeba i za maličkosti).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:04
avatar

Myslím že u nás nemáme tolik psychiatrů, protože jsou mnohem vážnější choroby, aby se mohli zabývat hloupostmi, které jsou řešitelné, když je člověk opravdu řešit chce. Nespoléhejte se na prášky ale na sebe a dokážete to. A hlavně pokud jste dospělá, nhledejte pořád vinu a zodpovědnost za svůj život u druhých. Alibismus přímo nesnáším.


doplněno 03.03.16 12:21:

A nezlobte se, nízké sebevědomí léčit prášky, to nemůžete myslet vážně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:12
avatar

To není na psychiatra, tžo by nedělali nic jiného. Ale dobrý psycholog by Vám pomohl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 15:48
avatar

Jano, ani jste se nezamyslela, co píšu. Ani jste nezkusila! A už zamítnutí. Chcete být taková jaká jste. Nalezla jste asi v tomhle zalíbení, jinak byste vyzkoušela! Tak jo. Boďte si. Komu není rady, tomu není pomoci. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:12

Jana3, na tohle žádný léky nepomůžou. Musíš si uvědomovat svoje kvality. Je to jen o tom vědět, že jsem v něčem opravdu dobrej, že jsem v něčem lepší než ostatní a že si vážím sám sebe. Musíš si uvědomit svoji vlastní hodnotu.

Máš nějaký koníček, který by tě opravdu bavil a byla jsi v něm dobrá? Co umíš opravdu dobře? Na co, z toho, co jsi dokázala, jsi aspoň trochu hrdá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:42
avatar

Dobrý den. Píšete, že Vám psychologové doposud nepomohli. Pak si zkuste vybrat lepšího psychologa. Třeba zde:

https://www.znamylekar.cz/nizke-sebevedomi

Je důležité řešit tento Váš problém a nečekat, až se dostaví deprese. To by potom již na psychiatra zřejmě bylo. K psychologovi musíte mít důvěru a musíte být ochotna spolupracovat. Musíte sama na sobě zapracovat – věřte si, mějte se ráda, mějte úctu sama k sobě, myslete pozitivně. Není důležité to co si o Vás myslí druzí, ale to co si sama o sobě myslíte především Vy sama. Pravidelné docházení na terapie by Vám mohlo pomoci, ale musíte sama chtít změnit své myšlení a pohled na sebe sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.16 12:07
avatar

Proč Vám nepomohli psychologové?

Sebelepší lékař/psycholog nedokáže pomoci pacientovi/klientovi,

který nespolupracuje.

S oběma se to má jako s učitelem, který ukáže/naznačí cestu,

ale hlavní práce je na žáku/klientovi/pacientovi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.16 12:23
avatar

Přesné hodnocení situace, souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketka
Datum: 03.03.16 12:39

Představte si, že by na to byly nějaké regulérní léky. To by je brali všichni, všichni by na nich byli závislí, farmaceutická firma, která by je vyráběla, by si jenom mnula ruce a každého by ty léky jednou přivedly do hrobu. Kdo by nechtěl být ještě sebevědomější a bezprostřednější, že? Jinak samozřejmě, že existují jisté látky, které vám to sebevědomí dokáží uměle navodit - každý pocit je totiž jen obyčejná chemická reakce v těle. Ale jen zbabělec to ale řeší tímto způsobem.

To chce dávat si v životě nějaké dílčí cíle a úkoly (ne extrémně náročné) a ty postupně plnit, uvědomit si vlastní hodnotu a vlastní kvality a přijmout skutečnost, že každý má právo dělat chyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dita
Datum: 03.03.16 15:33

Nepíšete, kolik je Vám let a hlavně nepíšete v čem si hlavně nevěříte? Může to být i jiná duševní choroba například SF- sociální fobie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 03.03.16 15:35

Psychiatr nepomůže, léky také ne. Pomůže jen psycholog nebo osobní kouč. A hlavně pomůže si uvědomit, že nikoho na ulici nezajímá, jak druhý člověk vypadá, co má na sobě za oblečení. Maximálně si toho všimne, ale večer už si to nepamatuje. Stejně tak ať se ztrapníte jakkoliv, ať udeláte cokoliv, za chvíli je to každému úplně ale úplně jedno. Oprostěte se od myšlenky, co si o Vás budou jiní lidé myslet, co si budou říkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 03.03.16 15:39

Kolik vám je roků, máte partnera/manžela/děti? Jaké máte vzdělání nebo práci, jste z vesnice nebo velkého města?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 12:21
avatar

hk - nezlobte se, ale ještě jste zapomněl se zeptat na rodné číslo.*sok* a číslo bot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katka*
Datum: 04.03.16 13:09

já ted navštevuji psychoterapeuta a vkládám do něj velké naděje..potřebuji se sbou něco udělat,protože kvuli nesebevedomí a žárlivosti s tím spojené by se mi asi rozpadlo manžeství s mužem se kterým se moc milujeme...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.