Černé tečky po těle

Od: Datum: 01.03.16 22:38 odpovědí: 9 změna: 05.03.16 04:11
Zdravím, mám problém dneska od odpoledne se mi po těle udělali sem tam drobné černé tečky.. Nějakej měsíc mě svedí na kůži občas se mi udělal červenej flek který do 15-20 min zmizel.. Trochu se mi zdají natekly rty a dásně (to se mi stalo dneska večer poprvé).. Chystam se stim k lékaři.. Je mi 16...Zkoušel jsem se kouknout na internet a docela jsem se lekl když jsem našel Kaposiho sarkom..(tečky tomu podobné).. Ps. U doktora na prohlídce mi objevili v moci trochu krve tak jdu do mesice ještě na vyšetření).
Nevite co by to mohlo být?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.16 07:23
avatar

Spolehlivě Vám to mladý muži povědí až lékaři po důkladném vyšetření.

Moje rada, nestresujte se něčím co může být i jen nějaký výkyv ve Vašem organismu, se kterým ve Vašem věku mávají tak zvaně hormony. Takže třeba se ani nejedná o nemoc. Co se týče krve v moči, většinou to bývá projev zánětu močového měchýře nebo ledvinových pánviček, vzpomente si jestli jste neseděl na ledových schodech a nedal si pod sebe aspon noviny pro izolaci chladu. Jsou na to dobré léky a opatření, dávat na sebe větší pozor. Takže klid. Vše dobře dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 02.03.16 08:44

Asi bych šel ještě jednou k obvoďákovi a očekával bych odběr krve (snížená sráženlivost?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan557
Datum: 02.03.16 14:01
Ještě přikládám foto.. Díky za odpovedi..
Datum: 02.03.16 14:30
avatar

To mám taky a říká se tomu pihy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan557
Datum: 02.03.16 14:42
Sem zapomel zdůraznit že ty tyčky vypadají jako pihy.. Udělali jsme mi tam vcera..
Datum: 02.03.16 20:04
avatar

Se strašíte. Já bych to viděla na náhlou pigmentaci. Nebral jste nějaké léky?

Pokud máte velký strach, běžte přímo na kožní ambulanci, ale neříkejte to o tom vyhledávání nemocí. Oni to lékaři nemají rádi. Tedy většinou.


doplněno 02.03.16 20:28:

Pihy vznikají okolo hodně puberty. No 16 let je asi hraniční.

Jinak se na zvýšené pigmentaci může podílet braní antibiotik, jinde uvádí nedostatečná funkce jater. Ale pigmentace a a tyto jednotlivé skvrny je trošku jiný problém. Též se může objevit dědičnost. Tedy bych požádala rodiče, ať se na to podívají a vyjádří.


doplněno 02.03.16 20:36:

Lék, který berete jak uvádíte, má vedlejší účinky, které se Vám staly. Podívejte se do příbalového letáku. Závratě, vyrážka. V ojedinělých případech potíže s játry. Možná se zeptat na braní ,,ostropetřec mariánský,,

Jinak pihy a pigmentace se s přibývajícími lety opravdu zhoršuje a pihy zvětšují. Prostě pokožka pracuje, malé pihy se zvětšují, neviditelné zviditelňují, větší pihy se mohou vlivem sluníčka - záření zvrhnout na melanomy, ve stáří se objevují stařecké skvrny. Tak ať se nepotvrdí nic závažného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan557
Datum: 02.03.16 20:15
Furt beru léky na alergii aerius už několik let. Asi před 5 mesicema jsem bral ještě jiné které mi nepomahali a Motala se mi po nich hlava atd. tak mi je doktor vysadil (mám touretův syndrom tak jsem bral na ty tiky)..
Datum: 04.03.16 23:39
avatar

Na ty fotce to na pihy nevypadá, spíš na prasklé cévky? Vypadá to jako rudé tečky. Ale to fakt musí zjistit lékař od čeho jsou. Mně třeba se hodně dělaly modřiny a praskaly cévky před odhalením cukrovky. Může to být nedostatek rutinu, špatná funkce jater a kdoví ještě čeho. Není to dramatické, ale nějakou příčinu to mít musí, tak zjistit, než se Vám to třeba trvale rozmnoží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 04:11
avatar

Podle mne to prasklé cévky nejsou, protože ty jsou červené. Jedna skvrna nahoře na obrázku je trochu začervenalá, ale to se mě zdá, že si to majitel drbal, je tam okolo začervenalá kůže. Prasklé žilky se udělají též z vysokého tlaku, i z velkého pnutí - například při zvracení. Některé se časem vstřebají a zmizí, některé jsou malé, hladké a ty větší mohou být i vystouplé. Ty větší se mohou odstranit na dermatologii. Lékař mi to nabízel. Mám jednu asi půlcentimetrovou na ruce, jinak se mi dělaly v oblasti hrudníku právě po úporném zvracení, když byly /bohudík již za mnou/ migrény.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.