Týrání svěřené osoby

Od: Datum: 01.03.16 20:24 odpovědí: 5 změna: 02.03.16 17:58
avatar
Dobrý večer, potřebují radu někoho kdo se vyzná v rodinném právu. Situace: Dítě je svěřeno do péče otce, ten se nestará, dite vyrůstá bez lásky a péče ...příklad : je zima, dítě je venku v lehkém oděvu domů nemůže, tatínek tam má přítelkyni, která chlapce nechce ani vidět. Situace : otec zmlátil syna (9 let), donesl poznámku, neměl úkol a pomůcky ..jednoznacna chyba rodiče. .skrtil ho, uhodil, dítě ma podlitiny v obličeji. Zitra se jde vše řešit na socialku, nahlásit. Matka dítěte je jako kdyby nebyla. A dotaz. .mám jako teta chlapce možnost svěření do péče? Nechci už aby malý trpěl. ..
doplněno 02.03.16 14:34: Tak po oznámení na socialce bylo sociální pracovní sděleno že v nejbližší době vykonaji kontrolu, po dotazu jak dlouho to potrvá, tak bylo upresneno že koncem týdne. Nedivím se že dochází k úmrtí tyranych děti když se k problemu přistupuje takto.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 20:51
avatar

Jedině sociálka má možnost a povinnost prověřit a zjistit skutečný stav. Bez detailní znalosti tu mohou zaznít zase jenom spekulace a domněnky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 20:52
avatar

Dobrý večer. Tuto možnost máte. Ale k tomu je třeba podat návrh na svěření dítěte do své péče k soudu. Ten musí rozhodnout zda je to v zájmu dítěte, zda je důvod odebrat otci dítě z péče, zda Vy jste schopna dítěti řádnou péči zajistit atd. Pokud jdete řešit na sociálku týrání dítěte, pak Vám tam mohou pomoci rovnou i se sepsáním návrhu. S OSPOD se snažte co nejvíce spolupracovat..


doplněno 02.03.16 09:58:

Wasube - Ano, je možné podat k soudu i návrh na předběžné opatření. Ale tady je důležité a nezbytné, aby tento návrh podpořilo OSPOD. Je třeba se o možnostech poradit přímo tam a vyslechnout si jak se k tomu všemu staví. Je třeba brát ohled na dítě, aby tím neutrpělo další psychickou újmu, nijak ho to neohrozilo atd. Záleží na tom, jak se k tomu všemu bude sociální pracovnice stavět.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.03.16 07:33
avatar

kapičko, já nemám s tímto tématem vůbec žádné zkušenosti, proto se k tomu nemůžu vyjádřit.
Jen si myslím že naše uřady pracují pomalu a tak se Vás jen z mé zvědavosti ptám, je možné předběžné opatření soudu, aby se zatím o dítě starala osoba, která ho nebude týrat a dítě nebude trpět, než se vše vyřídí?
Třeba i za pomoci dětského psychologa, že si to přeje i týrané dítě? Jen se ptám, pokud pro mě máte odpověd, předem děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 13:45
avatar

Děkuji za odpověd kapičko. To je dobře že to jde a pokud je dítě týrané, že mu poskytnou bezpečí. Protože dospělí si můžou nějak pomoci, ale děcko ne, proto ta pomoc by tam měla být opravdu rychlá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 02.03.16 17:58
avatar
Tak zase změna. ..socialka zasáhla hned dneska. Odebrala synovce z péče jeho otce a předběžným rozhodnutím ho nechala v péči matky. Matka se staví zatím velmi vřele. Tak uvidíme. Ale určitě budu dál sledovat a pokud to nebude klapat ani u matky budu muset řešit dál. Nejhorší je že bydlím daleko a nemůžu denně dohlížet. Ale aspoň už nebude u něj u člověka který ho měl chránit..A který mu tak ublizoval.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.