Odstoupení od smlouvy -nemovitost

Od: Datum: 01.03.16 19:45 odpovědí: 9 změna: 01.03.16 22:39

Dobrý den,

v prosinci loňského roku jsem koupila zděnou chatu,ve smlouvě je napsáno,že je napojena na vodovodní řád a má vlastní vrt,byla jsem upozorněna,že voda z vrtu je železitá,proto tam majitel nechal nainstalovat filtrační systém,takže voda je již v pohodě,běžně ji používají ,pouze ji nepijou protože je trošku cítit.Chatu jsem kupovala na celoroční bydlení a všichni zainteresovaní to věděli.

Potíž nastala v den předání klíču od nemovitosti,kdy mi bylo zděleno,že vodovodní řád se na zimu vypíná,předtím mi ani realitka ani majitel nic takového neřekl.Jelikož jsem byla ujištěna,že voda z vrtu je bez problému,tak jsem doufala že budu hold přes zimu fungavat na tento vrt moc jsem to neřešila.Bohužel již po 14 dnech začaly s vrtem problémy,i po regeneraci filtračního zařízení,voda tekla rezatá a smrděla.Zhruba po měsíci jsem musela nechat vyměnit celý regenerační systém,protože již byl opotřebovaný.Ale tím problémy neustaly.Voda teče neustále hrozná,někdy míň,někdy víc.Nechala jsem udělat rozbor vody přímo z vrtu a hrůza.Železo 17,5 mg/l mělo by být 0,2 Mg/l,takže mi bylo řečeno,že voda se zhoršila a teno filtrační systém již není dostačující.Musela bych do toho investovat ještě spoustu peněz a nikdo mi nedokáže říct,jestli se to tím vyřeší a voda se třeba ještě nezhorší.

Mohl by mi prosím někdo poradit co dělat? Byla mi zatajena podstatná věc s vod.řádem a teď tohle.Mám právo na slevu,nebo zaplacení všech investic do vrtu,nebo můžu odstoupit od smlouvy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 20:01
avatar

Obávám se, že toto neuhrajete ve smlouvě je psáno, že chata je napojena na vodovodní řad a to je. Tím je splněna podmínky smlouvy. Přípojka je většinou se to takhle mřeší, že tam kde je chatová oblast tak se na zimu řad odstavuje a vypouští. Jedná se o rekreační menovitost u kreré se nepředokládá celoroční obývání a ani není pro toto obývání zcela jistě kolaudována.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hk
Datum: 01.03.16 20:05

Dokud nám neposkytnete celou kupní smlouvu, nedostanete žádnou relevantní radu. Nejspíše ale máto holt smůlu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 01.03.16 20:06

Před podpisem jste si měla nechat vodovodní řad napustit a vodu zkontrolovat. Nic vám nebylo zatajeno, voda teče a byla jste upozorněná, že není k pití. Bohužel je to blbý, ale máte smůlu, neuhrajete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:04

Problém tkví v tom, že jde o chatu. Podle ust. § 2095 OZ musí mít věc vlastnosti vhodné pro účel patrný ze smlouvy. Účelem chaty může i nemusí být užívání přes zimu. Vzhledem k tom, že vy ste si ale koupila chatu a ne dům k bydlení, tak budete mít trochu potíž prokázat, že věc není způsobilá k řádnému užívání a tedy jde o vadné plnění prodávajícího.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janaron
Datum: 01.03.16 22:12

Bohužel,ve smlouvě je napsáno že je to objekt na rodinnou rekreaci,ovšem v nabídce realitky bylo napsáno,že objekt vyhovuje i celoročnímu bydlení.Že není voda pitná,jsem tolik neřešila,nosím si ji v lahvích,ale voda se nedá použít vlastně na nic (praní,mytí,nádobí)...takže jsem vlastně bez vody.Fakt to nejde nějak řešit? Je to teda fakt strašný-hold blbá ženská,něco koupila...

Od: hk
Datum: 01.03.16 22:24

My zde váš problém nevyřešíme. K tomu je kompetentní pouze soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janaron
Datum: 01.03.16 22:27

A mám nějakou šanci? Podle Vašich odpovědí asi nic moc.

Od: hk
Datum: 01.03.16 22:39

Vážená paní, my zde nemáme kupní smlouvu, kterou jste pozemek se stavbou koupila. Nemůžeme tedy nic řešit. Už to, že se obracíte s takovou věcí sem, aniž byste poskytla úplné dokumenty, ukazuje na vaši neznalost. Pokud opravdu chcete něco řešit, najměte si advokáta, který vám posoudí vaše možnosti. Počítejte s tím, že hodina právních služeb stojí v průměru 2.000,- Kč (a to mám na mysli ty spíše levnější kanceláře). Tedy takové posouzení kupní smlouvy může vyjít na hodně tisíc. Odstoupit od smlouvy můžete, ale bude vám to k ničemu, protože peníze vám nikdo zpět nedá. Soud v takové věci může být na 5 let a stát desítky tisíc, které někdo musí zaplatit a pak stejně prohrajete, resp. i kdybyste vyhrála, své peníze stejně neuvidíte - prostě už nebudou.

Máte jedinou šanci - chajdu prodat, někomu stejně důvěřivému, jako jste byla vy a nězapomeňte pak uhradit daně. Tedy si pro příště pamatujte, když něčemu nerozumíte, zajistěte si sama odborníka, který vám věc posoudí. Je mi vás líto, nic s tím neuděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 22:38

A ty jsi kupovala nemovitost včetně podzemní vody?

Já jen, že pokud kupní smlouva nestanovila, že je možnost odstoupit od smlouvy, pokud podzemní voda nebude pro tvé potřeby vyhovující, tak žádná možnost odstoupení není. Co když třeba spodní voda klesne a tvůj vrt se bude na suchu. Může za to také prodávající?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.