Bolest v oblasti podhrudí

Od: Datum: 01.03.16 13:43 odpovědí: 14 změna: 02.03.16 09:24
Dobrý den,
pobolívá mě od soboty kolem podhrudí.
Nejvíce když sedím. Když ležím tak v okolí žeber je větší teplota než břicha. Začalo to nadýmáním (krkáním). Lékař mi natočil EKG a sdělil, že je vše v pořádku. A řekl mě, že mám držet dietu. Jenže stav se nejlepší. Co mám dělat díky. Jsem muž je mi 20 let.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.03.16 14:31

Dobrý den, nepoužil lékař termín "zaražené prdíky"? Vyměšujete pravidelně?

Nemáte zácpu? Zdravím!

doplněno 01.03.16 14:55:

Nadýmání a krkání? To bude asi něco se žaludkem. Držte tu dietu a v lékárně Vám poradí takové tabletky, které jímají plyny (je na to reklama, ale název si nepamatuji).

doplněno 01.03.16 15:07:

To jako, že lékař nerozpoznal "nabouraný" žlučník? Běžte k jinému - lepšímu.

Ohodnoceno: 0x

Od: radek99
Datum: 01.03.16 14:35
Vše je normální akorát nadýmání (krkaní)
Datum: 01.03.16 14:52

Popisované potíže opravdu vypadají na ten žlučník, měl někdo v rodině operaci? To se totiž hodně dědí. No hlavně si vzpomente co jste jedl a pil 2-3 dny před tím než začal problém. A často i lidi odvezou do špitálu že infarkt a on to je právě žlučník.

Od: wamp®
Datum: 01.03.16 14:35
Dělej to,co ti nařídil lékař.
---
V prvé řadě začni kysaným zelím,česnekem a zakysanými výrobky.
Nejez nic tučného,slaného,cukr,bílou mouku a nepij ani limonády,ani Coly.
Pouze čistou vodu s citrónem.
Budeš mít přetížená játra.
V tomto období bývávají !
doplněno 01.03.16 15:13: Wasube,jste lékařka?
Myslím,že Vaše rady nejsou špatné...
---
Radku,přesto,po uvážení,
zajdi k lékaři a nehledej rady zde.
---
Wasube Ti pošle odkaz na žlučníkovou dietu a ty se budeš řídit dle toho.
Co když je to špatně?!

Datum: 01.03.16 14:47

wampe, on neví, jestli nemá třeba podrážděný žlučník. Česnek, mléko nebo dokonce zelí ho nadme a bude mít bolesti. Zkusit to ovšem může.Já bych opravdu najela na přísnou žlučníkovou dietu, tou se nic nezkazí a už zítra by mu bylo líp.

Datum: 01.03.16 16:59

nějaké zkušenosti s těmi játry? poprosil bych o menší radu.

Datum: 01.03.16 14:45

Pokud jste opravdu držel přísnou dietu, nejlépe žlučníkovou, pak se divím že Vás to ještě trápí. Měl někdo v rodině žaludeční vředy? Máte v ustech hořkost nebo kyselo? Kyselost je žaludek, hořkost žlučník. Je Vám zle? Zvracíte? V tom případě naběhnete k lékaři znovu. Někdy Vás může potrápit i slinivka ale to je člověk naprosto schvácený, zvrací a je to ihned na špitál a kapačky.Lékař Vám patrně prohmatal břicho, nic Vás u něj nebolelo? Poslechl Vám plíce? Asi ano, byl jste nejspíše u internisty.

Další možnost je, že ve Vašem věku jezdíte třeba na skybordu a někde si narazil žebra. Nebo jste se "štulcovali" s kamarády. Naražená žebra někdy bolí víc jak zlomená. Ale to by lékař pohmatem zjistil.
Podle Vašeho popisu bych to viděla na podráždění žlučníku. Co jste jedl a kde? V prodejnách rychlého občerstvení to nebylo? Pokud byste držel přísnou dietu, to je 2-3 dny jen suché rohlíky ze včerejčího dne a čaj, měl jste možná už klid.

Podrážděný žlučník se pozná že máte pocit opasku kolem pasu, který nějaký dábel fest utahuje a přitom zvracíte a je Vám zle. Těžko se Vám sedí, jste nadmutý. Vyčerpala jsem co si myslím, poradit Vám nemůžu nic, protože co je kolem solaru a plic je lepší nechat na lékařích. Snad jen ještě klid, žádný alkohol a cigarety.

Datum: 01.03.16 15:00
Děkuji za radu, těžko se mi sedí. Mám pocit opasku. Časté nadýmání. Piju vodu s cotronem často a čaj. Poraďte mi prosím jaký čaj a bylinky mám pít? Lékař mě prohmatal břicho a vlevo to trošku bolelo. Nejhorší je to při sezení. Nedokážu si představit jak zítra budu sedět ve škole. Když ležím takto táhne. Mám hořkost v puse. Diky
Datum: 01.03.16 15:01
Poraďte mi tu žlučníkovou dietu. Děkuji
Od: mahan
Datum: 01.03.16 15:28

Doufám,že si z toho něco vyberete. http://www.ezlucnik.cz/zlucnikova-dieta-jidelnicek/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.16 17:54

Tohle osobně nevidím na žlučníkový problém, ale spíš žaludek. Pokud to nepřejde, jděte k doktoru znovu, případně se nechte poslat na chirurgii, ultrazvuk, gastroskopii. Zvracíte? Můžete jíst bez potíží?

Datum: 01.03.16 18:28
Nezvracím. Mohu jíst bez problému)
Datum: 01.03.16 18:01

Pod žebry se točí tlusté střevo. Je-li hodně plné a ještě plné plynu, tlačí na mnoho věcí. Z toho ta bolest. Vyprázdněte se, hodně pijte, ať vyplavíte ze střev co nejvíce odpadu. Pak snězte čistý jogurt nebo vypijte podmáslí a pak znovu napište. Určitě bude po problému.

Datum: 02.03.16 09:24

Problém může mít i ze zauzlením střev, prostě bych i znovu navštívila doktora, když dieta nepomahá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.