Vezmou mi podporu?

Od: Datum: 01.03.16 12:19 odpovědí: 4 změna: 01.03.16 19:22

Dobrý den, prosím ráda bych se zeptala, když budu mít dohodu o provedení práce, kde si nevydělám více než 3000Kč a pobírám podporu v nezaměstnanosti ve výši okolo 4200Kč, zda když dohodu podepíšu podporu mi vezmou? Příjde mi to jako úplný nesmysl jestli ano.

Děkuji za odpovědi Kateřina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 12:27
avatar

Ano, pobírání podpory bude pozastaveno po dobu trvání DPP. Poté může být obnoveno (myslím, že je třeba znovu žádat) a normálně doběhne doba, po kterou Vám byla podpora přiznána. Tzn. máte-li podporu přiznanou na na 5 měsíců, dva měsíce ji pobíráte, pak dva měsíce pracujete na DPP, tak Vám pak ještě 3 měsíce podpora půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katerinaa
Datum: 01.03.16 12:37

Dohodu bych měla jen asi dva měsíce na zaučení a pak by mi hned dali hlavní PP. Příjde mi hloupé, abych šla na dohodu, kde budu mít méně peněz. Připadá mi to jako by stát ani nechtěl, aby lidé pracovali a měli chuť do práce, když Vás ani nenechají vydělat si s podporou a dohodou alespoň minimum.

Datum: 01.03.16 19:22
avatar

Katerina, odpovědi jsou určitě správné, ale i vaše připomínka není vůbec od věci. Nechápu, proč teda nedoplatí ten rozdíl v příjmu. Proč to pozastaví v plné výši. To je určitě velmi špatně nastaveno. Kruci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 12:30
avatar

Dobrý den. Nelze pobírat podporu a přivýdělek současně. Vyplácení podpory se Vám tudíž pozastaví na dobu, kdy budete vykonávat tzv. nekol. zaměstnání. Obnoví se opět až po skončení DPP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.