Trestni oznameni

Od: Datum: 01.03.16 01:26 odpovědí: 16 změna: 11.03.16 17:30

Dobry den,potřeboval bych poradit.

Žena mi oznamila že se semnou rozvadi.Předala mi kartu Home credit na moje jmeno kde je vybrano cca 70tisic.Než mi tuto kartu předala tak sem netusil ze takovou vubec vlastnim.Chtel bych na ni podat trestní oznameni a nevym kam mam jit a popripade co tam mam rict.Prosim o radu

Dekuji Martin


doplněno 01.03.16 14:33:

Dobry den

Žena mi,teda nam udelala tech dluhu výc,pracuje v bance tak domlouvala pujcky telefonicky a behem prestavky jela na pobocku podepsat smlouvy o pujčce.

Jsem na dlouhodobe neschopence a jsem obednan k posudkovemu lekari.

v listopad sem bil na magneticke rezonanci a urcili mi dyagnozu,manzelka se podivala na internet a rekla mi ze s takovou dyag. dostavaji invalidni duchod tretiho stupne a zacala se ke me chovat chladne.

Koncem ledna kdyz sem byl u bratra na navsteve mi poslala sms,-PRO TVOU INFORMACI SEM SE ODSTEHOVALA A BUDU SE STEBOU BAVIT JEN O ROZVODU---------Zadny duvod proc odesla mi nezdelila.

Bili sme spolu 11let z toho 7let manzele.Ztech 11let sme se pohadali jen dvakrat,nepiju,automaty nehraju a domaci nasili se mi hodne prici.Neumim si to vysvetit ze tak najednou me prestala milovat a zacala tak strasne nenavidet ze semnou nemluvi.

Nevim kde je ta chyba?

Prosim Vaš nazor

Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.16 02:09
avatar

Jak víš, že je tam mínus 70tisíc? Pokud to víš, tak Ti chodily měsíční výpisy. A dokázat to, že jsi nic nevěděl za celou dobu? To je zase nějaká sranda. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 02:51

Tet mi přisel prvni vypis.

Jezdim nakladakem tak nejsem vetsinou doma a postu prebirala zena

Datum: 01.03.16 08:11
avatar

Trestní oznámení bych podala i na uvěrovou společnost. Nekalé praktiky kdy umožní že na moje jméno si kdokoliv může vzít uvěr. Musela by prokázat že jsem to byl já, občankou, svým podpisem, kdo uzavřel uvěr. Těžko by si snad spletli chlapa se ženou.

Je tady podobná záležitost kdy syn se vydával za jeho otce a uzavřel za něj finanční závazek. Ale tam si mohli splést hlas dvou mužů. Hlasy ženy a muže si opravdu těžko někdo může splést. To by byla až příliš velká náhoda.
Pokud to ta uvěrová společnost tak opravdu praktikuje, tak potom si někdo v hospodě mohl půjčit Vaši občanku, oskenovat a vzít si na Vás uvěr. Když se to online umožnuje.Došla bych si tam tedy osobně, kdo to opravdu byl.


doplněno 01.03.16 08:59:

Já praktiky té banky neznám, protože nedlužím žádné ani korunu, ale myslela jsem, že to ošetřují aspon tak, že posílají smlouvu pak do vlastních rukou, aby se dlužník dozvěděl že dluží.

Jak to vůbec taková banka praktikuje? Najdu občanku, naskenuju, sken pošlu online, koupím novou simkartu, kterou dobíjím na terminálu, takže když ji pak vyndám z mobilu, jsem nedostižný a oni mi půjčí kolik chci a pak to platí ten, kdo tu občanku ztratil? A pravý viník se nevypatrá? To je divné. Setkali jste se s tím už někdy někdo? Naše zákony to dovolují? Že si půjčíte od někoho v hospodě doklady, odběhnete naskenovat a dotyčný netuší, že se právě značně zadlužil? To je opravdu možné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 14:44
Trestní oznámení na uverovou společnost? Jinak jste v pořádku?!
Uverova společnost byla taktéž podvedena!
Jinak se jedna o úvěrový podvod, doporucuji zajít na policii nebo státní zastupitelství! Pokud se během trestního řízení rozhodnete nedat souhlas se stíháním manželky,nikam nechodte a nikoho zbytečně neobtezujte.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.16 20:35

danys, a proč by tazatel nemohl být v pořádku?

Přeci snad někdo za tu úvěrovou společnost ten úvěr uzavíral,tak snad si všiml,že ten kdo předložil OP byl nejspíše jiného pohlaví a i kdyby tam snad tazatelova žena poslala nějakou mužskou náhradu,byla by to fakt velká náhoda,pokud by si byli dost podobní...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.03.16 20:43
avatar

Úvěrová společnost má své partnery - obchodní zástupce - což mohla být zrovna žena tazatele. Tak jak musí na české poště sjednávat úvěry kvůli bonusům, prostě udělají úvěr na někoho z rodiny. OP si ofotí doma - není potíž. Podpis - muří noha, na OP je taky.

Trestní oznámení bych podal, ale ne na společnost. Podejte ji přímo na svou ženu!


doplněno 01.03.16 21:44:

@wasube - vzpomněl jsem si na případ, kdy jedna slečna na poště si dělala kopie OP při přebírání balíků. Na tyto kopie pak sepisovala úvěrové smlouvy a uváděla různé korespondenční adresy... ona ty dopisy od úvěrovek pak sebrala (menší pošta). Měla prý několik desítek účtů.

Jeden nesprávný člověk na správném místě dokáže divy...


doplněno 01.03.16 22:00:

Zřejmě máte pravdu. Ta společnost musí vyřešit rejstříky atd. Viníka (zřejmě manželku tazatele) budou řešit dalším TO oni. Pouze bych doporučil před podáním TO na společnost rozumnou domluvu - jistě bude rychlejší a společnost jako taková se ničeho nedopustila... skutková podstata je v činu jejich zástupce, který odpovídá dle smlouvy za své činy.

Takže podnět na společnost k prověření a vystornování smluv jako neplatných vč. vymazání z registrů. Ale tento boj bude těžký - společnost má dobré právníky, kteří předpokládají, že vše bylo podepsáno košér. Jen se chce klient mstít manželce a tímto hledá možnosti.

A ve finále to může společnost vyhrát - dluh je v SJM, podpis pravý...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.03.16 21:32
avatar

danysi, uvěrová společnost nejdříve podvedla člověka, který o uvěru nevěděl. A jestliže mají takové praktiky pak jsou na místě žaloby od postižených. Pořád se mi nechce věřit, že si někdo "půjčí" mé doklady a já bych nic proti zadlužení nemohla dělat. Opravdu se to může stát? Zkusím to vygooglit. Jejich uvěrové podmínky. Může to být zajímavé čtení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:51
Myslíte,ze někdo z úvěrové společnosti bude takto páchat úvěrové podvody? Neblaznete..ty zijou úplně z něčeho jinyho
doplněno 02.03.16 14:03:

nepochopitelné je to, že vy pouze myslíte a nic jistě nevíte!

Úvěrová společnost to umožnila, jelikož byla uvedena v omyl! Tak se proberte, přečtěte si příslušný paragraf z trestního zákoníku a pak raďte.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 22:05
avatar

Oni ten podvod ale umožnili, co je na tom nepochopitelného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:02
avatar

Proč hážete vinu na poškozeného?

Úvěrová společnost byla podvedena stejně jako tazatel...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.03.16 21:10
avatar

martine dlouhodobě jste na neschopence a nemohl jste přebírat poštu? Paní pracuje sice v bance ale jak tedy bez Vašeho podpisu na Vás mohla uzavírat půjčky?Myslím že o půjčkách jste věděl. Nebo poštačka u Vás vůbec nezvonila? Proč by to dělala, aby nezvonila a nepředala Vám poštu?

pro jmlc® Datum: dnes 20:43

Domnívám se že uvěrová společnost nemůže uzavírat podvodné půjčky. Doklady musí odpovídat majiteli a žadateli o uvěr. Podpis musí být jeho. Jinak ta společnost nemá co dělat na trhu a proto bych ji zažalovala, že mě zadlužila bez mého vědomí, pokud je to pravda. Kde není můj podpis to platit nebudu. A zádná muří noha, pokud vím všude požadují čitelný podpis. V bankách obzvášt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 08:58
avatar

Pokud o tom nevíte a nevěděl jste, tak se vůči vám dopustila podvodu, což v tomto případě vzhledem k výši škody je trestným činem, oznámení podejte na služebně Policie ČR.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 01.03.16 12:44

Trestní oznámení se podává u orgánů činných v trestním řízení, na služebně P ČR. Řekne se tam co píšete tady.
Karty Home credit i Cetelem chodí i poštou (ročně?), nabídky, třeba aktivovat. Ale že by na ní bylo 70 000? Výpis a kdo je tam vložil?


doplněno 01.03.16 22:36:

wasube ne, přišlo to normálně, jdu si to načíst. Takže bylo/je na ní 30000 Kč, nutno aktivovat výběrem nebo telefonem a přijde PIN. Takže asi první výběr neproběhne. Nevyužita. Další před koncem roku, nabita na 30000 Kč,, aktivovat přes telefon, lze si zvolit vlastní PIN, nevyužita. Další podobně a další doporučeně. Další neprohlížím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:19
avatar

Myslím i když to nevím ,protože půjčky si neberu, že smlouvy a piny, karty nebo tak chodí doporučeně ne? Jestli ne, tak mě opravte. Když mě u mé banky končila debetní karta, dostala jsem doporučeně do vlastních rukou novou. Pin mi nechali stejný to je pravda.


doplněno 03.03.16 11:25:

Měsíční výpisy ano, to mi přijde také obyčejnou poštou. Ale ty jsem neměla na mysli. Ale důležité dokumenty dostávám do vlastních rukou, musela jsem se prokázat OP a na poště si zapsali i číslo mojí OP kdo to vyzvedával a porovnali můj obličej s fotografií na OP. Že jsem to opravdu já. Pak teprve mi vydali dopis s debetní kartou.

Takže proto mám za to že bych v takovém případě měla žalovat tu banku. Která umožnila podvod a ta banka at potom zažaluje svoji pracovnici, která ten podvod realizovala. Protože přijít mi do banky někdo s falešným dokladem tak pokud nemám 40 dioptrií, tak to musím zjistit jinak pro tu práci nemám předpoklady. Tak to prostě je, že to banka umožnuje, že online se dají posílat naskenované dokumenty. A udělat podvod. Já sice tomu nějak nechci věřit, pořád si myslím že to bylo jinak, že to až tak jednoduché není, jak se nám to tu líčí..Speciálně v Česku by se tyto podvody velmi rychle rozšířily. Věřím tomu, že banky dlužní upisy nejdříve posílají do vlastních rukou.


doplněno 03.03.16 11:30:

A už vůbec nechápu lidi, kteří posílají online kdekomu své naskenované doklady. Je to národní sport koukám. Nikdy bych to neudělala. Například jsem jednou posílala kvůli dálce jednu moji lékařskou zprávu. Poslala jsem ji jen poštou, ale doporučeně a ještě jsem na ní předem vymazala své rodné číslo. Bez něho si podvodník ani neškrtne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 11:04
avatar

Ledaže by se něco změnilo v poslední době.

Moje banka i banka mé dcery zasílá obyčejnou poštou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 11.03.16 17:30

V každém případě by jste měl podat žalobu na neplatnost úvěrové smlouvy. A to hodně rychle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.