Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 29.02.16 12:37 odpovědí: 3 změna: 29.02.16 15:57

Dobrý den, chci se zeptat ohledně příspěvku na bydlení- zda má cenu o něj žádat či nikoliv.

Asi rok a půl bydlím v pronájmu v bývalém pensionu, chvíly jsem bydlení měl bokem ale smlouvu mám od 1.1.2016 plně platnou.

V lednu letošního roku jsem pracoval 14.dní kdy jsem teď v únoru dostal výplatu cca 4300,-Kč čistého, to byl jediný můj příjem.Na ÚP jsem od 25.2.2016 a zažádal jsem si o hmotnou nouzi, která mě přijde za únor cca v částce 1710,-Kč.

Nájemní smlouvu mám od 1.1.2016 - potvrzení o nájmu také a chci se zeptat zda má cenu si o příspěvek na bydlení žádat.

Jde o to, že jsem četl že si jde žádat až tři měsíce zpětně o příspěvek na bydlení, zajímá mě ale jestli v této lhůtě zpětně tři měsíce člověk musí být celý tento čas v evidenci UP a také jestli nebude překážkou trvalý pobyt.

Trvalý pobyt nemám v bytě kde žiji a tak mě zajímá jestli mi tento trvalý pobyt na základě smlouvy o pronájmu bytu dají a jestli si budu moci o tento příspěvek na bydlení zažádat zpětně.

Jsem ještě mladý a v těchto věcech neznalý, lze tedy jít s nájemní smlouvou na město a žádat o Trvalý pobyt? Vyplatí mě zpetně příspěvěk na bydlení? Jediný můj příjem byl únorový- 4300,-Kč+ něco teď v březnu dostanu z hmotné nouze a bude to za únor 2016.

Děkuji za odpověďi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.02.16 15:35

Na příspěvek na bydlení musíte splňovat několik podmínek a jedna z nich je i trvalé bydliště v bytě,na který příspěvek žádáte. Když si teprve zítra vyřídíte tr. pobyt, tak je logické, že nemůžete žádat zpětně.

Ale jsou tu dobří odborníci na tuto problematiku, vyčkejte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.02.16 15:52

Pokud máte platnou nájemní smlouvu, máte právo si zřídit trvalý pobyt. Co se týče příspěvku na bydlení, nemusíte být hlášen na ÚP (to je nutné jen pokud žádáte o doplatek na bydlení, což je dávka hmotné nouze). Zpětně si žádat nemůžete, pokud nemáte v bytě zřízený trvalý pobyt. Až si ho vyřídíte, pak si teprve za tři měsíce můžete o příspěvek na bydlení zažádat. Budete muset doložit nejen své příjmy ale též své výdaje za bydlení.

Veškeré info:

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni

Datum: 29.02.16 15:57

http://portal.mpsv.cz/hledani/ Tady najdete vše, nejen o příspěvku na bydlení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.