Jak vyreklamovat kočárek

Od: Datum: 29.02.16 10:37 odpovědí: 8 změna: 16.03.16 20:35

Dobrý den. Prosím Vás poradil by mi někdo, jak mám vyreklamovat kočár. Je to kombinace hluboký a sporťák na jednu konstrukci. Konstrukce je problém, již počtvrté se rozbila - praská materiál v průběhu půl roku, nejdřív jeden prasklý kloubek (malá součástka, která umožňuje složení kočárku) - 1. reklamace, za týden druhý prasklý kloubek - 2. reklamace. Pak prasknul spoj konstrukce - 3. reklamace a teď praskly oba kloubky. Už mě to štve, kočárek stál 15 tisíc a hlavně se stále bojím o syna, aby mi náhodou nevydnul, kdyby něco ruplo, protože vždy se to stalo při sjíždění z chodníku. Také kvůli reklamacím jezdím autem a jedna reklamace - tzn. předání do opravy a pak si pro kočár dojet = 200 km. Prosím vás, mám nějaké právo na vrácení peněz? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.02.16 10:40
No za 15tisic takovy smejd. Ja kupoval v polsku za 6tisic , nyni ho ma druhy syn a kocatek jak novy vse ok.
Nyni to mate 4reklamaci tak chtejte vratit penize. Budete muset byt , ale fakt asertivni a tvrdohlava.
Ohodnoceno: 0x

Od: ajkaaj
Datum: 29.02.16 10:50

Děkuji, ale potřebuji se opřít a nějaký paragraf. Ten kočárek je taky polská výroba, jen koupený u nás. Holt jsem narazila na šmejd...

Datum: 29.02.16 10:46

Po tolika reklamacích už máte právo na vrácení zboží.

15 000, ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí., abychom mohli kupovat levné věci. ;)

Od: asd1
Datum: 29.02.16 12:06

Opakování vady/ více vad - reklamujte, máte možnost odstoupit od smlouvy. OZ část o kupních smlouvách a odpovědnosti za vady... Návody jak to sepsat jsou všude možně po netu - D test atd.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.02.16 12:38

Děkuji za Váš zájem. Kouknu se.

Datum: 29.02.16 12:20
§ 622 odst 2 Občanského zákoníku
(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.
Vetsi pocet vad jsou obecne 3x stejna a 4x jinne vady. Ty predchozi vady museli byt ale uznany.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.02.16 12:28

Moc děkuji za Váš zájem. Kouknu na to.

Od: pravnicka
Datum: 16.03.16 20:35

Nevím, jestli Vám to ještě pomůžeme. Ale pokud máte tři reklamace uznané, máte právo na odstoupení od smlouvy pro třetí stejnou či čtvrtou různou vadu. Dovozujeme to z § 2169 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (pozor, jak vám tu někdo radil, máme nový občanský zákoník!). Z judikatury je známo, že může spotřebitel odstoupit od smlouvy pro výsykt třetí stejné vady a v praxi se vyvinulo odsotupování pro čtvrtou různou vadu. Odsotupení požadujte již při sepsání reklamačního protokolu.

Náklady na reklamaci můžete po prodávajícím také požadovat dle ustanovení § 1924 občanského zákoníku. Ale jsou to pouze účelně vynaložené náklady, tedy ty nejnižší možné náklady (př. pošta).

Pokud byste potřebovala poradit s reklamacemi, kontaktuje poradenskou linku dTestu. Na číslě 299 149 009.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.