Zablokování bankovního účtu v insolvenci

Od: Datum: 28.02.16 19:11 odpovědí: 4 změna: 28.02.16 19:33

Ahoj dobrý večer

V listopadu na mě exekutor podal exekuci (srážky ze mzdy + zablokování účtu). V prosinci jsem podala insolvenci. Oddlužení bylo povoleno. Soud mám za měsíc. Potřebuji vědět, jak to bude s deponovanou částkou co mám na bankovním účtu. částku tam vidím, ale nemohu ji vybrat. Myslíte, že mi blokované peníze po schválené oddlužení vrátí?

děkuji

Co se týče sráže ze mzdy, tak se mi již několik měsíců strhává něco málo přes 1000kč, a to mi prý po schváleném oddlužení bude vráceno insolvenčním správcem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 19:14
avatar

Jenom doufám, že se věřitelům dostane spravedlnosti a z toho co se dá někde z vašich prostředků zajistit, budou uspokojeny alespoň z části jejich pohledávky. Insolvence mi přijde jako krajně nemorální vůči věřitelům. Pokud dlužím tal bych měl zaplatit beze zbytku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karima
Datum: 28.02.16 19:29

jo kamaráde, takhle to bohužel nefunguje

Datum: 28.02.16 19:29

Peníze na účtu jsou Vaše. Nikdo jiný na ně nemá nárok. Co se týká exekuce na platě. V měsíci, kdy jste podala Návrh na povolení oddlužení, již neměla Vaše účetní peníze posílat exekutorovi, ale deponovat je. Opět - po schválení oddlužení budou peníze vyplaceny Vám (musíte o to požádat u soudu). Pochopitelně srážky, které byly provedeny v době, kdy jste návrh ještě nepodala, tak ty byly odeslány exekutorovi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karima
Datum: 28.02.16 19:33

Děkuji za jasnou odpověď

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.