Jak se bránit proti křivému obvinění?

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den, dostala jsem dopis od České kanceláře pojistitelů, ve které jsem vyzvána k úhradě škody způsobené údajně vozem, jehož registrační značka je psána na mě. Mé auto nemělo zaplaceno povinné ručení, protože nebylo pojízdné (tedy ani nemohlo způsobit škodu). Ke škodě došlo někdy na podzim loňského roku, oznámení mi přišlo minulý měsíc. To auto už samozřejmě nemám, protože bylo začátkem roku sešrotováno. Po kanceláři jsem požadovala záznam o nehodě a nějaký doklad, který by dokazoval oprávněnost nároku poškozeného, ale byl mi zaslán jen výpis škod na poškozeném voze a účet ze servisu. Uvádějí sice nějaké jméno osoby, která vůz řídila, ale zase chybí jakékoli údaje o této osobě (jako např. č. obč. průkazu, datum narození, bydliště..).Je to naprosto nesmyslné obvinění a připadá mi, ze se chce na mě někdo zahojit. Někdo si zboří auto, na ulici uvidí nějaké odstavené a nápad je na světě. Teď je mi vyhrožováno exekucemi a soudy atp. Jak se mám bránit?

2 odpovědi na otázku

 

 


2x

Zajděte na policii a podejte trestní oznámení na společnost, která vás takto nařknula. Zdá se že se někdo pokouší o podvod. kdyby se na policii stavěli laxně, oslovte právníka, který už bude vědět přesně co s tím. Jsem si jistý, že jakmile společnost zjistí, že se aktivně bráníte, rychle cuknou zpět s tím že šlo o omyl. Vy ale nesmíte cuknout, vy musíte po nich chtít náhradu výdajů za právní pomoc, ale s tím vám opět pomůže právník... něco podobného se přihodilo mě... jedna společnost mne nařknula že s mým vozem jsem způsobil škodu. Jelikož to bylo technicky nemožné a celé to bylo nalevačku, provedl jsem popsaný postup.

 


2x

Doporucuji PISEMNE oslovit ČKP a vse jim vysvetlit a pozadovat dukazy jejich tvrzeni. Vse v klidu a hlavne vsechny Vase kroky pisemne. Dolozte kopiemi, kde bylo Vase auto v inkriminovanou dobu atd. At pripadne i policie nebo pravnik vidi, ze jste na svou sebeobranu jiz podnikla kroky, ktere jednoznacne hovori pro Vas. Pokud bezuspesne vycerpate vsechny mirnejsi moznosti, pozadala bych asi pravnika o hodinoovu konzultaci (cca 500 kc) o radu jak postupovat proti exekuci. Pokud Vas kdokoliv narkne, musi sva obvineni dolozit dukazy. Ale je dobre byt vzdy o krok v predu a byt pripraven na utok... pak muzete rychleji reagovat. Hodne zdaru!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]