Výše odstupného

Od: Datum: 27.02.16 20:45 odpovědí: 8 změna: 27.02.16 22:52

Dobrý den,prosím vás mohla by jste mi říct ,když bych odešla od firmy dohodou ke dni 31.03.2016 ,ale od 03.08.2015 jsem v nemocnosti ,z čeho se mi bude počítat odstupné?Z nemocenské,nebo z posledních 3 odpracovaných měsíců? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.16 20:55
avatar

Tak kdybys odešla dohodou sama, tak odstupné ti nenáleží. co se týče dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstanancem, pak k tomu musí být sdělený důvod (důe zákoníku práce) a výše ostupného je dle počtu odpracovaných let u zaměstanavatele dle průměrného výdělku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: surfie
Datum: 27.02.16 22:49

Zaměstnavatel mi navrhuje dohodu,protože se nemám kam vrátit...místo zrušeno...mám podepsanou vypoved k31.7.2015.Tato smouva by se asi zrušila,proto mi navrhl dohodu s 6násobkem odstupného a nevím z čeho se to odstupné vypočítává.Jestli z nemocenské nebo z posledních pracovních měsíců?Abych na to ještě nedoplatila..?Děkuji

Datum: 27.02.16 21:26
avatar

Pro výpočet odstupného se bere poslední používaný průměr pro pracovně-právní účely, čili průměr pro náhradu dovolené, který najdete na srpnové výplatní pásce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 22:06
avatar

Dohodou nic, odstupné je pouze při zrušení pracovního místa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 22:17
avatar

Jestliže se zaměstnavatel se zaměstnancem dohodnou, že zaměstnance ukončí pracovní poměr z důvodu zrušení pracovního místa (napsat do dohody!), vznikne nárok na odstupné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: surfie
Datum: 27.02.16 22:51

Místo se ruší,jdu pro nadbytečnost...děkuji

Datum: 27.02.16 22:49
avatar

Nejste "v nemocnosti", ale v dočasné pracovní neschopnosti (DPN).

Nebude-li v písemné dohodě uveden jako důvod ukončení zaměstnání § 52, písm. a) až c) – zjednodušeně: důvod na straně zaměstnavatele – nevznikne na odstupné nárok.

[Nedoporučuji podepsat dohodu bez uvedení úvodu.]

______

Pokud by nárok na odstupné vznikl, počítal by se z pravděpodobného výdělku, protože jste v rozhodném období, jímž by v tomto případě bylo 4. kalendářní čtvrtletí 2015 (měsíce říjen až prosinec) nedosáhla žádného výdělku.

Nemocenské je dávkou nemocenského pojištění (dávku nelze použít pro další výpočet).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: surfie
Datum: 27.02.16 22:52

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.