Agresor v mládežnickém týmu

Od: Datum: 26.02.16 20:51 odpovědí: 23 změna: 02.03.16 13:22
avatar

milí rádcové, poraďte.

synátor (13 let) se věnuje kolektivnímu sportu.v týmu mají experta, který za poslední dva roky jednomu splouhráčovi odcizil sportovní potřebu, fyzicky napadl další dva spoluhráče. jeden skončil u lékaře s otřesem mozku, u druhého to rodiče nějak neřešili. vše se v klubu ví a"řešilo" se. před měsícem na chodbě mého synátora podkopl tak, že kluk skončil v péči chirurga a ortopeda s podezřením na utržený kolenní vaz. z kolene mu tahali krev, utržený vaz se naštěstí nepotvrdil. absolvovali jsme rentgen, ultrazvuk, magnetickou rezonanci (50 km od místa bydliště). dva týdny s ortézou a o berlích, další týden o berlích. koleno oteklé i po měsíci od události

představitelé klubu se vyjádřili, že šlo o klukovinu a nehodlají to nijak řešit. rodiče agresora se tomu smáli (stejně jako když se řešilo to napadení s následkem otřesu mozku) a řekli mi, že jen chci "podojit" pojišťovnu... jak, to netuším.

nejvtipnější je to, že ten agresor se léčí, bere nějaké tlumící léky a sportovně je k ničemu - chodí na tréninky, ale do zápasů nenastupuje...

synátor se toho sportu za žádnou cenu nechce vzdát.

co byste podnikli? řešili byste to ještě nějak? jak? nechali byste to být a čekali, co se ještě stane?

děkuji za každý názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.16 21:05
avatar

Já osobně úřední cestou a velice razantně. Nevím, jak tyhle kluby fungují, jestli mají zřizovatele či něco podobného, ale klidně bych podal trestní oznámení i na klub, že nezajistil dozor a pod. A požadoval po klubu náhradu a všechno, co je s úrazem spojené.


doplněno 26.02.16 21:41:

Zvaž, co je důležitější. Jestli zdraví nebo to ostatní. Mně se osvědčilo, že pokud neuspěji tam, kde bych zákonitě měl, tak potom řeším na pozici nejvyšší. A věř tomu, že tam neradi řeší něco opakovaně a věci se začnou velice rychle hýbat. Pokud ukážeš, že se nebojíš a jsi odhodlán věci řešit a vyřešit kdekoli, tak jsou tvé obavy liché.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.02.16 21:14
avatar

jo, přesně na to se asi chystám. jen mám obavy, že pak si kluk už moc nezahraje.

zřizovatel je město. díky.

Datum: 26.02.16 21:29
avatar

Myslím že jako rodiči by mi bylo jedno jestli si syn zahraje, důležité je aby se to už neopakovalo. A pokud je zřizovatelem město, tím lépe, můžete rovnou napsat na radnici a kopii poslat sociálce a policii.
Kdyby se něco stalo a oni nekonali ted, byli by později za to zodpovědní. A to si nikdo nenechá "na triku", protože není jisté co takový agresivní blb ještě může udělat. Proto nechápu moc Váš postoj. Tohle je velmi vážná věc, cizí nevychovaný spratek ničí zdraví Vašemu dítěti a může to mít i doživotní následky.


doplněno 26.02.16 21:35:

Musela jsem svoje děti bránit vždy sama i za jejich mrtvého tátu, který by je bránit už nemohl. A vím zcela určitě že bych si nekladla otázku jestli by si syn zahrál ale šla bych a toho hajzla přizabila, jakmile by mi sáhl na dítě.
On mu nikdy zdraví nedal a zdraví dnes stojí velké peníze když ho nemáte. A proto bych byla schopná ho doslova zničit a ty kretény, co té šikaně přihlížejí také. To mi věřte.


doplněno 26.02.16 21:39:

2masoni® Datum: dnes 21:34
Zkopírujte lékařské posudky a napište na radnici s kopiemi pro odpovědné orgány. Co říká nějaký rádoby sportovec Vám musí být jedno, proč jdete za kovaříčkem když můžete jít za kovářem, nechápu a ti to mají řešit, když to neřeší ten, který je v první řadě za to odpovědný, co se tam děje.

Vy jste zákonný zástupce syna a proto včas jednejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.16 21:34
avatar

ano, i proto jsem "šéfa" kontaktoval písemnou formou. a odpvěď chci taktéž písemnou formou. snažil jsem se mu vysvětlit, že jsem vlastně na jeho straně, že mu dávám možnost se transparentně zbavit agresora. nechápe a tvrdí, že kvůli klukovině nehodlá nic dále řešit. jo, nabídl mi, že můžu čerpat i z klubové pojistky. to ale považuji za naprostou samozřejmost.

Datum: 26.02.16 21:23
avatar

Naprosto souhlasím s adminem. Když se budete bát a ustupovat, tak Vás nechci strašit, ale aby některé dítě neskončilo tak říkajíc "na vozíčku", jen proto že zase jeden spratek měl rodiče co pak můžou v médiích vykládat že ho vychovávali jinak, až se stane něco horšího.
Agresora je třeba zastavit a požadovat pro Vaše dítě, které připravil o kus zdraví náhradu, jakou Vám přikřne i soud. Pokud můžete vezměte si advokáta. Protože to je ublížení na zdraví a rodiče agresora musí platit škody na zdraví.
Na to co říká syn nedejte, Vy jste rodič a Vy syna musíte bránit, je to Vaše povinnost, a to i za pomoci policie a sociální péče až se začne zajímat o rodinu toho hajzlíka.
V pastáku ho naučí jak se má chovat, když ho to nenaučili rodiče. Snad si nechcete později vyčítat, že kdyby jste zasáhl včas, nestalo by se něco horšího. Pokud šéfům toho SPORTOVNÍHO klubu přijde šikana toho hajzla normální, měli by tam skončit i oni.
Pokud to neuděláte, není Vám rady ani pomoci.


doplněno 26.02.16 21:52:

Záleží Vám na Vašem dítěti? Chcete ho mít zdravé? Vezměte si advokáta, at sepíše žalobu na město a ještě ted máte tu výhodu, že se o šikaně hodně mluví, takže vyplouvají na povrch poměry, které u nás panují, že šikana nikomu nepřijde důležitá, dokud se něco vážného nestane. Pohnula bych zemí, abych ochránila své děti, udělejte totéž.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.02.16 21:30
avatar

i vám děkuji za podporu. s vaším příspěvkem se ztotožňuji 100%. jen jsem z toho dnešního setkání tak trochu mimo. asi mimo realitu.


doplněno 26.02.16 22:09:

@wasube: pro začátek navštívím PČR a po neděli skočím na Magistrát za jedním starým známým.

Datum: 27.02.16 16:57
avatar

Děláš si srandu? Co s tím známým vyřešíš? Zřizovatelem je město, šéfem je starosta, jdi na něj. Jasně mu řekni, co po něm chceš. Buď začne jednat hned nebo mu dáš termín. Např. neuvidím pohyb věci, do týdne jsem tu znovu. A nehnu se odtud, dokud nezačne jednat. Tohle je jediný způsob, který funguje na 100%. Papír se odloží, založí, zapomene, ztratí, ale s vidinou další nepříjemné návštěvy každý udělá maximum.


doplněno 27.02.16 19:46:

Pošeptej primátorovi do ucha, že nemáš problém cokoli, nejen tohle, zveřejnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 19:40
avatar

no, to je politika. šéftrenér a primátor jsou spolustraníci z vládnoucí koalice...

Datum: 26.02.16 21:31
avatar

Jak někdo píše tak žádný soud nebude pachtale je pravděpodobně nezletilý a tedy trestně neodpovědný. Osobně bych řešil s rodiči a to dostatečně razantně. Rovněž tak s vedením sportovního klubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 21:46
avatar

už jsem psal, jak rodiče a klub reagovali. matka se hrozně smála, když jsem jí upozornil, že léčení mého syna zatím trvá 4 týdny a prognóza do budoucna je nejistá. a že prej bych snad ještě nechtěl, aby se mi omluvila... otcovu reakci jsem také popisoval.

vedení klubu celou věc považuje za uzavřenou a dokonce mi řekli, že proč jsem je otravoval, že mohli dělat něco jiného.

s tím soudem to bylo myšleno na občanskoprávní spor s náhradou škody.

ALE:osoba mladší 15 let není trestně odpovědná, ale soud pro mládež jí může uložit podle zákona č. 218/2003 Sb. uložit:dohled probačního úředníka, zařazení do terapeutického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu ve střediscích výchovné péče, ochrannou výchovu


doplněno 26.02.16 22:07:

jo, mimochodem jeden z těch sportovců se vyjádřil ve smyslu, že ty kluky tam můžu hlídat já. odpověděl jsem mu, že ON je za to placený z veřejných peněz, a já pracuji jinde, abych do těch veřejných peněz mohl přispívat. a taky abych klukovi mohl platit tu jejich zábavu. pak trochu ubral...

Datum: 26.02.16 21:47
avatar

Nemáte pravdu. Chlapec utrpěl škodu na zdraví a neustále hrozí nebezpečí, že se to stane znovu. Nevím jak Vy ale já nejsem ochotna si nechat zmrzačit dítě debilem.
A aby mu to prošlo proto že to nikdo nechtěl řešit. Proto říkám, pokud je to možné, tak advokáta, protože platit budou rodiče, zodpovídají za zmetka kterého tak vychovali, takže soud bude a jejich synka pak můžou poslat na převýchovu do pastáku, nejlépe na předběžné opatření, aby hned zakusil co je to šikana. Tam si jí opravdu hodně užije. Aby nemohl dál ubližovat.
Nyní mi napadá zažalovat město o náhradu škody na zdraví. Možná by to bylo lepší. Tady by hodně práce udělal advokát, který řeší urazy a podobně..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jesterka*
Datum: 26.02.16 22:14

A veškerá jednání , reakce rodičů toho agresora a činovníků bych si nahrávala aspoň na mobil. A jak jsou na tom jiní hráči? Taky si na ně tenhle spratek dovolil? Že byste měl oporu v jejich rodičích. Věřím, že Váš syn v oddíle v pohodě zůstane. Jen aby se spratek nebo jeho rodina nějak nemstili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 16:40
avatar

jesterko, i vám děkuji. nicméně nahrávání by mi nijak nepomohlo. naopak, pokud bych takový záznam pořizoval bez souhlasu všech zúčastněných, jako důkaz by nemohl být použit protože je to nezákonné.

Od: mp*
Datum: 27.02.16 02:38

Co poradit? Je to těžké. Docela tomu věřím, co píšete. Dá se to určitě řešit úředně, jak píše Ladin, na tom nic nezkazíte. Bohužel je nevýhoda, že to může být zdlouhavá cesta, jak se domoci práva. Pak se to dá řešit ručně, ale na to zas musí být určité fyzické disposice a absence strachu z následků. Pak ještě lidsky, ale tam je ten problém, že musíte stát proti lidem a né proti někomu jinému (tím myslím nevychovanému dobytku). Otázka je, co je dokazatelné. Je fakt, že dnes soudy soudí občas ode zdi ke zdi, ale mají třeba u mě, který zastávám rozdělení na tři druhy moci (soudní, výkonnou a zákonodárnou) ještě alespoň jako ti poslední důvěru. Kolektivní sport je vždycky krutý. Mě se to osobně nelíbilo, tak jsem skončil u něj tak v 17 ti letech. Nedá se říci, že se mě nelíbil, ale pro jeho provozování jsem neměl dostatečné schopnosti. Tím mám na mysli, být občas trochu magor. A to všechno s tím všechno souvisí. Kolektiv kolektivního sportu je nevyzpytatelný, trenér to trochu může ovlivnit. Jde o toho ducha, někoho vytlačí, někoho zbožní (doufám, že se povede týmového ducha ovládnout našim fotbalistům nad nadcházejícím ME). Kdo do toho jde sám, taky to nemá jednoduché. Rozhodně kolektiv vždy zavrhne nějakého ufňukance. Ten tam nemá šanci. Platí jen ostré lokty. Kdo je má ostřejší, tak to prověří jen čas. Ale nikdo nikoho nenutí do tohoto souboje vstupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 21:52
avatar

já popíšu co udělal kamarád s hajzlíkem jenž mu napadal syna na základní škole a když normální domluva nepomohla

daného hajzlíka si vyčíhal beze svědků chytil ho pod krkem a řval mu do obličeje tak dlouho až se dotyčný počůral

od tý doby má jeho syn pokoj

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.16 10:20
avatar

JJ souhlasím s takovým to postupem, to má nějaký účinek. Pokud selže domluva, nejlepší způsob.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 22:26
avatar

Na hrubej pytel hruba zaplata.. Zmetek neprestane skodit, rodice jsou vysmivajici se paka, urady, treneri vam nepomuzou a chteji to zamest, tak neni jina moznost nez si na zmetka pockat a dat mu za vyucenou.. Ze me by mel prcu, takze poslat poradnyho chlapa, aby ho dost vystrasil a hlavne bez zadnych svedku. Je to smutny, ale opravdu nekdy nezbyva nez na hrubej pytel hruba zaplata...


doplněno 27.02.16 22:41:

Nebo si pockat na samotneho taticka a rucne si to o samote vyridit s nim s tim,ze - jestli jeste jednou ten tvuj zmetek sahne na myho kluka, tak.. Cetla jsem vyse, jak se matka agresora smala, tak ´me napadlo si to vyridit rovnou s jeho tatickem, stejnym zmetkem jako doma vychoval..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 10:12
avatar

Kdyby to byl můj kluk (ten poškozený), tak si osobně dojedu na ten trénink a toho parchanta profackuju, že by na to dlouho nezapomněl. Protože jakmile se jedná o mojí rodinu, tak nekoukám nalevo, napravo. Razím přísloví, "za rodinu chcípnu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjj
Datum: 28.02.16 10:16

Ono většinou platí,jaký hajzlík otec,takový zmetek syn.Jablko nepadá daleko od stromu.Většinou matky blbky si berou za m uže takové hajzlíky.Měl jste to nahlásit na policii.Syn má otřes mozku a nic jste nehlásil?Chyba!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.02.16 16:21
avatar

Za prvé bych cizímu chlapečkovi dala někde v soukromí pár pěkných facek. Za možné doživotní potíže syna je to ještě velice mírná "upozornění". Dětské pošťuchování je v každém kolektivu, ale tohle už je hodně přes čáru.

Za druhé bych to opakovaně řešila s představiteli klubu písemnou formou a vyzvala je, aby problémové dítě, co ubližuje ostatním a krade z klubu vyloučili. Lepší by bylo, kdyby vás bylo jako rodičů víc a podali byste stížnost hromadně, to není možné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 19:52
avatar

asi nejsem povaha, která by zvládla dát pár facek cizímu dítěti... stejně starýmu chlapovi, klidně. nicméně, pokud ho potkám, tak pár slov prohodím. a třeba ta ruka bude rychlejší ;)

já teď čekám, až se mi klub písemně vyjádří k mé první písemné "žádosti". do středy nejdéle. trestní oznámení podávám zítra, na magistrát (i když není zřizovatel), jednat s tím správným človíčkem, jdu také zítra.

víc rodičů se nesejde. je taková doba, a každej je "připosranej" - bojí se ozvat, že potom kluk nebude hrát.

před rokem se tam řešil trenér, kterej občas nějakýmu dítěti nějakou vrazil. co jsem slyšel, vždycky to bylo za hranou. a rodiče na to koukali *blee* kryli (šéftrenér) ho tak dlouho, až narazili na tátu kluka, kterej to začal řešit. a šel. tenkrát, kdyby praštil mýho kluka, tak sedím. dobil bych ho! vážně...

Od: dsd
Datum: 02.03.16 11:42

Budte si jista,že klub to zamete pod koberec.Kdyby to nahlásil,byl by sám proti sobě protože by utrpěla pověst a když zmetka vyhodí tak přijde o kšeft.Nahledě na to jestli to není nějaký protekční spratek.A nač si poštvat rodiče proti sobě.Jemu se otřes mozku nestal.Nejlepší nahlásit na policii tak z toho vykutálená familie bude mít ostudu.Jnak to každý zamete pod koberec podle pravidla nač si pálit prsty když o mne nejde

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.16 13:22
avatar

ano, přesně tak to dopadlo... syn nebyl podkopnut, ale "spoluhráč" mu při odchodu ze šatny prý JEN nechal nohu za sebou a syn o ní (vlastně svojí nepozorností) zakopl... i kdyby - naprosto běžně při chůzi necháváme nohy za sebou. nic se nestalo, byla to prý nešťastná náhoda, které se stávají denodenně. k předchozím prohřeškům se prý vracet nehodlají. čtyři dny po tom, co syn začal opatrně trénovat mu šéftrenér popřál brzké uzdravení!

protekční spratek to není, jen dítě asociálů...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.