Nákup u rákosek, prachy nevracíme

Od: Datum: 25.02.16 16:44 odpovědí: 8 změna: 27.02.16 08:47

Čau.

V obchodě s oblečením u Vietnamců, kde pracuje i jedna Česka mi tvrděj, že podle zákona nemusejí vracet peníze za zakoupený zboží, který chci vrátit. Nabízej jen výměnů zboží nebo nákup v hodnotě toho zboží.

Jde o kalhoty za 3 stovky, to je sice pakatel, ale nejsem s nima spokojen. Já je nekupoval, ale dostal, až doma jsem zjistil, že jsou nepohodlný a pro mě nevyhovující, ale jinak žádnou očividnou vadu, kvůli který by se musely reklamovat nemaj. Takže chci jen zboží vrátit a dostat peníze zpátky, účet mám.

Tak by mě zajímalo, jak je to s tim zákonem v takový situaci, když jde o vrácení zboží v tržnici nebo menších "pofidérních" obchodech, mám právo dostat peníze nebo jen odškodnění v podobě podobnýho zboží?

Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: drap1
Datum: 25.02.16 17:10

Ano, mají pravdu. Pokud je zboží zakoupeno vkamením obchodě, neni zákonný nárok na vrácení peněz. I výměna zboží je dobrá vůle obchodníka.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 25.02.16 17:17

potvrzuji - je to tak...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.02.16 17:24

Tak by mě zajímalo, jak je to s tim zákonem v takový situaci, když jde o vrácení zboží v tržnici nebo menších "pofidérních" obchodech, mám právo dostat peníze nebo jen odškodnění v podobě podobnýho zboží?

ani ve velkých a "nepofidérních" obchodech na vrácení peněz nemáte právo (ze zákona). je to jen další vstřícný krok obchodníka vůči zákazníkovi...

Ohodnoceno: 4x

Od: nena
Datum: 27.02.16 08:47

Ano, obchodníci často vyjdou vstříc při výměně velikostí, ale jaké odškodnění tazatel chce naprosto nechápu. Nebylo mu přece prodáno poškozené zboží. To už je reklamace.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.16 18:11
u rakosek se prachy vracet nemuseji, protoze
i kdyz rakoska neni intimni zbozi, tak prichazi pri biti
k naruseni kuze a muze dojit k prenosu nemoci pomoci krve.
Podobne je to u kalhotek.
Proto, kdyz vas zena placa pres kalhoty rakoskama,
neni Vietnamsky obchodnik povinen prijmout zbozi zpatky.
Snad mne nezabijete za vysvetleni
Pardon, ale bylo to tu takove smutne
...snad mne nezablokuji.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 25.02.16 20:27

Ahoj Spynfo.

Dávám boda. Mám rád hjumorné příspěvky. A ostatní to docela vysvětlili. Ahoj.

Datum: 25.02.16 20:23

Není jednodušší i Tram-Waj-Dongů nenakupovat, stejně jejich zboží za nic nestojí- Jinak nárok na vrácení věci nemáte.

Ohodnoceno: 1x

Od: nena
Datum: 27.02.16 08:41

Vy si pletete regulérní obchod s půjčovnou. Neskutečné. Pokud nemáte reklamaci, nechápu jak jste na to přišel, že se Vám zboží přestane líbit a Vy chcete zpátky peníze. Naše zákony se pochopitelně vztahují i na vietnamce u nás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.