Proslov na svatbě

Od: Datum: 25.02.16 14:35 odpovědí: 12 změna: 26.02.16 07:35

Prosím Vás, nemáte nebo nevíte někdo nějaký fígl, jak zvládnout proslov na svatbě před 80 lidmi a většinu z nich vidíte poprvé v životě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drap1
Datum: 25.02.16 14:38

Zřejmě neni řádný univerzální fígl. Vstát a zařít mluvit. Lépe se bude mluvit samozřejmě člověku, který umí před lidmi vystupovat, než tremistovi, který to dělá poprve.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.16 14:56

Už je to deset let, kdy coby otec nevěsty jsem měl vystoupit a něco říct. Řeknu vám, nic moc, tréma hrozná, vyblekotal jsem jenom poděkování za účast a popřání dobré zábavy. Za pět let se ze mě stal, shodou náhod, recepční a průvodce v jednom. pár zájezdů, výkladů a bylo po trémě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 15:10

A proč to třeba hned na začátku proslovu nepřiznat, že jste trémista, a tak se omluvit za kostrbatý proslov Nebo něco podobného?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chatarka
Datum: 25.02.16 15:15

Měla jsem mluvit na pohřbu. Taky poprvé. Pomohl mi internet, kde byly ukázky.Napsala jsem si podle nich osnovu a pak se člověk rozkecá. Určitě se vzory se dají najít , nejspíš pod Proslov ke svatebčanům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.02.16 15:21
avatar

80 hladových krků bude proklínat každou zbytečnou vteřinu - hlavně stručně


doplněno 25.02.16 16:01:

Nu a já ještě doplním - jsou různé druhy humoru - vyhněte se větám či příběhům, které můžou někoho ponížit nebo urazit! Pokud tam bude někdo z rodiny přistěhovalec a vy řeknete "hodně dětí, aby nás ti přistěhovalci nepřerodili" - nebude to vhodné.

Také se vyvarujte složitějším tématům. Stručně a jasně, to je hlavní! Nemálo lidí řeklo jen "blahopřeji, mějte se famfárově, a všem dobrou chuť."

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 25.02.16 15:57
avatar
Znám.
Kopněte do sebe panáka na kuráž ;)
Proslov neprotahujte,snažte se být stručný a hlavně vtipný.
K takové příležitosti humor patří.
----
Napište si základní body na papír a pak to pojede jako po másle.
Buďte nad věcí,nejde o život
---
Kdosi,kdysi řekl chytrou myšlenku - "Hlavně se z toho nepo***t ." :-D
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.16 16:09
avatar

volila bych proslov krátký - nezkušený řečník si ho může i předem připravit a naučit, jako třeba básničku - nebo jako se herci učí text - a jako herec ho pak umět i zahrát.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.16 17:12
avatar

Zdravím,
fíglů je dost, takže jen několik, které by vám měly stačit
- měl byste aspoň zhruba vědět, o čem chcete a budete mluvit (hlavní téma)
- při mluvení nekoukejte před sebe, ale na účastníky vzadu - nebudete tak nervozní jako když sledujete lidi těsně před sebou, protože u těch vzadu nebudete vnímat drobnosti, u těch vpředu vás jak nezkušeného rozhodí i třeba jen nesouhlasné zavrtění hlavou
- při mluvení si hned na začátku vyberte někoho v davu, na koho se budete dívat - těkání pohledem do posluchačích a sledování jejich reakcí není nic pro začátečníky, protože při tom lze snadno zapomenut i připravenou a zpaměti naučenou řeč
V proslovu k pouze 80 lidem, navíc takovým, kteří neočekávají nějaké rozbory, ale vědí, co asi tak budete říkat, nehledejte vědu. Ono mluvit k 10 lidem je kolikrát náročnější než k 80 nebo třeba 500. Osobně v tomhle obdivuji třeba M. Zemana - mluví z hlavy, dokáže pružně reagovat na dění a na otázky. Přečíst předem připravenou řeč z papíru umí každý blbec (pokud tedy umí číst).

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 25.02.16 18:15
krasny priklad, jak to zvladnout bez problemu, je
ve filmu Hangover (ta cast z Bankoku), kde Alan
mnel nadherny proslov ke svatebcanum.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 20:50
Proslov už napsaný mám a i schválen od tří čítatelů. Neni dlouhý a je jasné co chci říct. Všem děkuji za rady,ale nejvíc mě uspokojila rada od "ronyx" a tímto moc děkuji! Snad to nějak zvládnu a nebude z toho ostuda
Datum: 25.02.16 20:59
avatar

Zvládnete nebojte - ono zase mezi známýma se to tak nebere když se člověk zakoktá. A žádný učený z nebe nespadl ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketka
Datum: 26.02.16 07:35

Tyhle napsané a naučené proslovy jsou nic moc. To chce ujasnit si o čem budete mluvit, ale nebát sei trochu zaimprovizovat. Mělo by to být vtipné a jak říkají ostatní - ne příliš dlouhé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.