Pracovat nebo jít předčasně do důchodu?

Od: Datum: 25.02.16 11:12 odpovědí: 6 změna: 25.02.16 15:09

Dobrý den. Jaký bude Váš názor na mé zdraví a předčasný duchod. Je mi 61 let v minulém roce jsem měl 2 krát plícní embolii a jiné problémy byl mi přiznán invalidní duchod 1.stupně v částce 4700kč. Jsem dělník hodně roku svařuji. Řádný duchod bych měl pobírat v roce 2018.Je to měsíc co mi zjistili nepravidenou srdeční arytmii.Žiji s přitelkyní která pracuje v obchodě jako učetní.Byly mi předepsány tablety které nejsou učinné na moji nemoc doktorka mne posílá do nemocnice na radiofrekveční ablace do Olomouce je to menší operace ohledně srdce. Bydlím v Otrokovicících,.Doktorka mi řekla že po zákroku budu k ní chodit na kontroly ale taky i do Olomouce. Z uřadu práce mám vybírat zbytek 7 měsícu podporu, Chci se zeptat na názor mám ještě ohledně mé nemoci nastoupit do práce? Nebo raději požádat o předčasný duchod? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 11:21

Především byste to měl vědět Vy a hlavně doktoři, kteří Vás léčí. Pokud hrozí riziko, že někde zkolabujete nad el. obloukem, tak bych šel do důchodu. Není důležité, kolik důchodu pobíráte, ale jak dlouho ho pobíráte...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.16 12:01

Šel jsem do předčasného duchodu v 60letech,je mi 70let...Zásadně se vyhýbám doktorum,posledně jsem byl u zubařky na vyškrábání kamene..A nepodlehl jsem lákání na dentální hygienu za PRACHY...Takže,milý člověče,JSME ZBOŽÍ,nikoliv pacienti,TUDÍŽ si člověka lékaři prohazují a ordinují léky ZA TÉŽKÉ PRACHY se ZÁMĚRNĚ vedlejšími učinky,aby si NAHRABALI. Šel bych do duchodu,léky bych zahodil,k lékaři NIKDY nešel a léčil se SÁM..Jak myslíme,tak jsme zdraví,nebo nemocní ZE STRACHU Z NEMOCI..NEMÍT STRACH,to je základ..No a na závěr takové VĚDECKÉ poučeníčko

a ještě

a ještě

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.02.16 14:26

Kabode, je to dobrý trend, ale podle mne, pro ještě zdravé lidi. To máte jako s otužilci, kteří se ještě v 90ti koupou v zimě mezi ledem, ale nemocného už nikdy takto neotužíte, těm se ani nedoporučuje brouzdat bosky ráno rosou. Jak v těle není něco v pořádku, tak Vás to sejme. Znám z vl. zkušenosti. Taky jsem kdysi chtěla zvrátit zdr. stav otužováním a vždycky jsem skončila s rozbouřeným zánětem v nemocnici. Později jsem se dočetla to, co uvádím výše a plně se s tím ztotožňuji. Vás vede touha poradit to nejlepší, ale co prospívá zdravému, může nemocného odrovnat. Videa skvělá, obzvl. poslední.

Datum: 25.02.16 15:09

Nasypal jsem tady ilustrační videa jako inspiraci...Jinak je každý JEDINEČNÝ a sám se sebou PŘÍTELEM,i tedy se svými stíny...Tedy ZÁPORY...A když se s nimi skamarádí, pokusí se ZMĚNIT,tak má našlápnuto na uspěch léčení..

Datum: 25.02.16 13:59

Breathariánství již pár let znám, je už dost lidí ve světě, kteří tak žijí. Viděla jsem i video se slovenským br. Pořádají se po světě přednášky, i u nás se konala, Ale není to tak jednoduché živit se pránou, což z videa nevyplývá. Po zveřejnění knihy v Německu postupně zemřelo 14 lidí a autorka takázala další vydání u nás, byla úplně zděšena. Člověk se musí většinou dlouhodobě pročišťovat než přistoupí k pokusům s pránou. ani to nevyjde každémuý, kdo by chtěl. Snad to souvisí i s duchovní způsobilostí. Prostě přišlo nepoznané a zatím to není pro každého. Asi si to každý musí vyzkoušet sám na sobě, jestli je ten vyvolený. Samozřejmě bez řádného nastudování, ideálně vedení, by si s tím nikdo zahrávat neměl, protože když to nefunguje, tak pouhou vůlí se to zlomit nedá.

Od: strakatypes
Datum: 25.02.16 14:18

V každém případě se léčit, pokud máte dobrý pocit, že Vám lékaři dávají to, co potřebujete. Můžete být co nejdéle na neschopence. Poté dáte výpověď ze zdravotních důvodů a určitě vyberete všechnu podporu z ÚP. Zřejmě se vhodná, lehká práce pro Vás již nenajde.

Pokud zvládnete provoz domácnosti i s druhým platem, a možná máte nějakou zlatku našetřenou, tak buďte na úřadě i bez podpory další nějaký měsíc. Tím se vám zkrátí doba v předčasném důchodu a trvalé krácení bude co nejmenší.

Každopádně si dojdete na vaši správu sociálního zabezpečení, nechat si dopředu zkontrolovat odpracované roky a odevzdané sociální platby. Též si necháte předběžně vypočítat starobní předčasný důchod. V Praze to dělají na Praze 5 na Správě soc. zabezpečení. Nevím, odkud jste /jejda otrokovice/.

Teprve po tomto předběžném výpočtu peněz i doby se rozhodnete, ke kterému datu bude výpočet pro Vás nejlepší. proto radím, nežádejte hned o důchod, ale takto si dobu natáhněte a připravte se. Pokud dostáváte invalidní důchod, tak s těmi 7mi měsíci podpory v nezaměstnanosti nějaké peníze budou.

A jak píše kolega nade mnou, je dobré pobírat důchod nějaký čas a užít si ještě pokud to zdraví slouží. Třeba si ho i zlepšíte, jak budete doma, odpočinete si, zklidníte. Určitě si najděte nějakou malou práci v domácnosti, nebo zahrádce. Nemůžete zůstat sedět u televize. Přítelkyně bude určitě ráda, když bude uvařeno, nakoupeno, uklizeno. Nevím, co Vás baví, co v domácnosti umíte.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.