Dvakrát výživné za měsíc?

Od: Datum: 25.02.16 10:53 odpovědí: 2 změna: 25.02.16 12:26

Dobrý den, ráda bych, kdyby mi tu někdo poradil.
Bývalému exekučně sráží zaměstnavatel výživné. V měsíci řeknu prosinec marodil od 13.prosince. Výživné mi přišlo od zaměstnavatele správně, protože odpracoval v tom měsíci 13 dní a mohl mu celou srážku/1700kč) srazit z odpracovaných dní. Ale zbylé dni v měsíci marodil a mě přišla další částka za ten měsíc a je to srážka s jeho nemocenské 1400kč. Nechápu to... mohu tuto částku přijmout? Když jsem už za ten měsíc celou částku výživného dostala z odpracovaných 13dní? Nebo ji mám odmítnout s tím, že mi již nenáleží? Případně, kam se obrátit, aby mi poradili co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lindtg
Datum: 25.02.16 12:16

Ta druhá částka mi přišla od sociálky né od zaměstnavatele. A je tam napsaný , že je to od 28-31. prosince.za tyto dny mi poslali částku strženou z nemocenské dávky 1 400 Kč.
První polovinu měsíce normálně odpracoval a dostala jsem od zaměstnavatele tradičně 1 700kč.
Vůbec to nechápu, proč mi ještě za tři dny tého měsíce poslali srážku z jeho nemocenské.

 
Od: uska®
Datum: 25.02.16 12:26

Byla byste první, kdo by vracel výživné. Částku si ponechejte, odložte bokem na další měsíc. Na chybu dojdou a příští měsíc dostanete o to méně. Na případné vrácení máte vždy času dost. Co víte? Třeba jsou to poslední peníze, které jste na dlouhou dobu viděla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.