Služební zákon a lékařská prohlídka

Od: Datum: 25.02.16 05:19 odpovědí: 6 změna: 06.03.16 12:16

Dobrý den,

od nového roku je povinnost předložit při výběrovém řízení potvrzení o zdravotní způsobilosti. Jedná se o referentská místa (kategorie 1, administrativní práce s PC). Tato potvrzení se dokládají předem, tedy uchazeč neví, zda bude přijat. Toto potvrzení stojí cca 300 - 350 Kč, vydává ho na předepsaný blanket praktický lékař.

V praxi vyžaduje každý typ úřad potvrzení na svém formuláři. Pokud se tedy uchazeč hlásí např. na 3 městské úřady, 2 krajské úřady, 4 úřady práce, tak de facto potřebuje 9 potvrzení o zdravotní způsobilosti po těch cca 350 Kč.

Díval jsem se do služebního zákona, a tam se píše pouze o potvrzení zdrav. způsobilosti, ale ne na blanketu každého úřadu.

Mám rozumět tomu tak, že pokud se hlásím v rámci ČR na úřednické místo totožné kategorie (náplň práce, náročnost), tak mi stačí JEDNO potvrzení, které odpovídá oné kategorii? To, že si každý úřad vytvoří formulář se svou hlavičkou, ale obsah potvrzení je vždy shodný...
Mohl by mi někdo jasně odpovědět, zda opravdu postačí jedno potvrzení pro tutéž náplň práce (referent), nebo musím mít pro každý úřad zvlášt zaplacenou lékařskou prohlídku - v reálu prohlédne jednou, a pak už jen za razítko a SCHOPEN inkasuje lékař poplatek.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 08:46
avatar

Nevidím problém v naskenování dokumentu a originál předat jen tam, kde mě přijmou a tím pádem mě to i proplatí. Většinou se to tak dělá, protože řadu dokumentů nemůžete dát z ruky, nevrací je a přijdete o ně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.16 10:22

Já se ptal, zda stačí obecně potvrzení o zdravotní způsobilosti, nebo má každý úřad právo požadovat po uchazeči na svém blanketu, který se hradí u lékaře každý zvlášt.

S tím proplacením - odkud jste čerpal tuto informaci? S tím naskenováním dokumentu, když se dokumenty zasílají poštou/na podatelně, zajisté "víte", že se to týká pouze vlastníků datových schránek...

Datum: 28.02.16 11:46
avatar

Myslím že jste vůbec nic nepochopil. Spousta lidí dokumenty pro uřady skenuje. A nemá přitom vůbec žádnou datovou schránku A u hodně důležitých dokumentů nechávají skeny ověřit - tedy porovnat s originálem s razítkem notáře, pošty atd. Když si v Praze (nevím kde žijete) zajdete kamkoliv na radnici, na poštu za cca 50 Kč, tedy za malý obnos Vám to ověří a velmi mnoho ušetříte nejen peněz ale i času než vyběhávat nové, originální dokumenty. Nechte si naskenovat, ověřit a ušetříte. Příložíte k jejich dokumentu, do kolonky od lékaře napíšete - přiloženo, nebo ověřená lékařská zpráv přiložena..To znamená že lékař Vám vydá zprávu na jeho blanketu, který pak necháte ověřit a přiložíte..Zaplatíte tedy za 1 blanket, myslím že platí asi 3 měsíce nebo půl roku, to už nevím, ale může platit i jen měsíc, to nejspíše.. .

Jinak -

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=cena+za+ov%C4%9B%C5%99en%C3%AD+dokumentu

http://www.praha10.cz/urad-mc…ravni-poplatky-overovani.aspx


doplněno 28.02.16 11:54:

I tak bych je nenechala ověřit všechny, kdo mě přijme, tak mu to ověřím nebo dám originál. Kdyby lidi dělali takové pitomosti, že by bezhlavě vyhazovali peníze, tak by jim nestačila ani podpora od UP a mohli by se jít pást. Když byste neměl ty peníze, co byste dělal? V podstatě jejich formulář není pro Vás ani pro ně závazný ve smyslu že máte práci jistou. A proto i Váš naskenovaný dokument jen informuje. Fifty fifty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 11:56
avatar

Zahraniční firmy když Vás přijmou tak Vaše náklady, které jste kvůli nim měl, Vám proplácí. Že to nedělají české uřady a firmy mě udivuje, zase jsme sto let za opicemi? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bilgejts
Datum: 28.02.16 11:05

Originál dokladu o vzdělání tam snad také nenecháváte, nebo originál prověrky NBÚ, stejně bych postupoval i s lékařskou zprávou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 12:16

Samozřejmě, oni si ji ofotí.

Mi jde celou dobu o to, zda například lékařské potvrzení pro výběrové řízení Úřad práce ČR musí akceptovat například na Finančím úřadu, či je mít pro každý úřad extra potvrzení na jejich blanketech.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.