Nejvýznamnější památky ve středočeském kraji

Od: Datum: 25.02.16 00:55 odpovědí: 4 změna: 25.02.16 09:23

Dobrý den,

jaké by jste vybraly nejvýznamější památky ve středočeském kraji? Potřebuji maximálně 10.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 02:33
avatar

Napiš sem maximálně deset nejvýznamnějších památek,

někdo ti to zkontroluje (úkoly neděláme).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 25.02.16 05:31
avatar

Dobrý den, já nevím, jestli jde o domácí úkol, ale je to klidně možné. Trochu Vám napovím. Co je to památka? Je to něco starého až středověkého. Kde se ve středověku bydlelo? Ne, panelák to není - je to hrad (později zámek). Kde se realizovala katolická církev? Ano, kostel či chrám. No, a jsou i města, které mají středověké jádro (zapsané i v UNESCO). A pozor - Praha je kraj samostatný, tak z Prahy ani ťuk. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.02.16 09:02

Nejsem žena, které oslovujete, ale zkuste si sám (sama?) říci, co se dá považovat za památky: hrady, zámky, církevní stavby, památná místa našich dějin, nebo naší krajiny, významné průmyslové nebo i jiné stavby, apod. Záleží z jakého aspektu to berete a jestli to je pro turisty, kterým chcete ukázat to nejvýznamější, nebo pro paní učitelku, která vám to dala za úkol, nebo vy jste paní učitelka a chcete poučit děti..?

Pro malé dítě může být celoživotně zajímavá památka otisk tlapy nějakého velkého psa do cihlářské hlíny před vypálením dlaždice, která je v podlaze na hradu Točník, nebo prostředí Koněpruských jeskyní, včetně padělatelské dílny. Někdo považuje za pozoruhodnou horu Říp jak z toho jak vypadá, tak z geologického hlediska nebo z toho, že na něj vystoupil praotec Čech, pro někoho to jsou třeba schody k vratům do kostela ve Staré Boleslavi, včetně vzpomínky na dějinnou ukrutnost. Někdo má vztah ke Kutné Hoře, někdo k Chlumci nad Cydlinou, někdo k hoře Vítkově, někdo k Bílé Hoře, někoho fascinuje Buštěhradská dráha, jiného památné mlýny na našich řekách.

Někdo zase chce vidět všechny hrady, zámky, kostely, kláštery, někdo zajímavé stavby, například viadukt u Jizerního Vtelna. Atd. atd. atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.16 09:23
avatar

za mně - zámek Konopiště.


doplněno 25.02.16 15:11:

http://middleczech.kr-stredoc…/cs/category/kultura/pamatky/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.