Voják z povolání

Od: Datum: 24.02.16 22:45 odpovědí: 2 změna: 25.02.16 09:40

Dobrý den,

chtěl bych být voják z povolání. Kdybych se dostal až k nástupu do povolání, oni mě můžou převelet třeba do Brna? Nebo si můžu vybrat, kde chci sloužit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 06:27
avatar

Dneska to probíhá tak, že na internetu, webu armády vypíšeš přihlášku pro vojáka z povolání a odešleš. Budeš zanesen do databáze a po krátké době ti bude zavoláno aby jsi se dostavil toho či onoho dne na pracoviště KVV. Přijdeš na příslušné KVV v tvém kraji a tam vypíšeš čtyř stránkový formulář s kterým půjdeš do vojenské nemocnice, kde si proletíš kolečko. Co se týče útvaru kde budeš sloužit, tak to uvádíš ty, kde by jsi se rád viděl. Popřípadě ti nabídnou. Ale v této fázi se to ještě nijak neřeší, na zdravotních stejně dost lidí vypadne. Po zdravotních následují fyzické testy zdatnosti. Praha, Olomouc. Pokud je dáš, jdeš do kanceláře a tam ti nabídnou co je zrovna k mání a ty se rozhodneš. No a pak ti přijde dopis, toho a toho se dostavte do Vyškova na základní vycvik. Během základního výcviku jsou další testy zdatnosti (přísnější než ty stávající), testy z topografie atd... ale zde už platí pravidlo, že v armádě neexistuje slovo nejde, to nezvládnu. No a pokud to budeš razit, tak v armádě nemáš co dělat, probudíš se ze snu a odejdeš z armády. Když ale tím projdeš, tak pak jedeš na týden dom max. dva a pak hurá k útvaru. Vesměs pak jdeš hned na cvičení.

Dobře si zvaž co chceš dělat. Pokud si vybereš bojový útvar, tak počítej s tím, že tvůj osobní život bude omezený. Samá cvičení + sportování.
Takže tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.16 09:40
avatar
Navíc se armáda snaží zbavovat lidí těsně před nárokem na výsluhu...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.