Promoce - účast rodiny

Od: Datum: 23.02.16 22:34 odpovědí: 10 změna: 24.02.16 10:06

Dobrý večer,

zajímal by mě váš názor. Čiře ze zvědavosti, protože já mám na danou věc určitý náhled a zajímalo by mě, jaký máte vy. Dodělala jsem VŠ, takže mě čeká magisterská promoce. Já na tyhle akce moc nejsem, nebaví mě tyhle společenský věci. Kdo někdy na promoci byl, tak ví, že to je nuda. No ale samozřejmě na ní jdu a pozvala jsem svou rodinou. Dneska jsem napsala bratrovi a jeho přítelkyni (vážný vztah, bydlí spolu, asi brzo budou zakládat rodinu), že je zvu to a to datum na svou promoci a že potom bude společný rodinný oběd, případně společná rodinná večere večer před promocí. Promoce je v 9 ráno. No a přítelkyně mého bratra napsala, že děkuje za pozvání, ale že se jí asi nebude chtít vstávat a jet do centra Prahy, takže se přidá až na oběd nebo večeři. Pak jsem napsala mému bratrovi, který mi napsal, že se mu tam taky moc nechce.

Co si o tom myslíte? Jak už jsem psala, já tyhle akce taky nemusím, ale teda tohle mi přijde dost neslušný. Na bratrově promoci jsem byla, i když to byla nuda nekonečná. Byla jsem na obou promocích jeho bývalé přítelkyně a ani mě nenapadlo chodit na nějaký rodinný oběd potom, to jsem považovala za záležitost rodiny, ale říkala jsem si, že když mě pozvala, přišlo by mi velmi neslušné nejít.

Nejraději bych té jeho holce napsala, ať tedy nechodí ani na jídlo. Jde jí stejně jen o to se zadarmo najíst v nějaký lepší restauraci.

Já nevim, možná na to nahlížim zbytečně vážně. Ale kdyby mě pozvala na promoci ona, tak bych šla, a v případě, že by se mi nechtělo, tak bych si aspoň vymyslela nějakou normální výmluvu (práce, doktor apod.) a rozhodně bych nepsala, že dorazím na večeři nebo oběd. Co myslíte vy? Děkuji za názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jeka
Datum: 23.02.16 22:46

No tak já bych ještě pochopila, že se jim tam nechce, i když by to mohli říct trochu delikátněji, než že se jim nechce vstávat. Ale říct, že přijdou až na oběd, to mi tedy přijde docela jako neomalenost. Toť můj názor. Zcela s Vámi souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 22:57
avatar

Dobrý večer. Každý jsme nějaký a já osobně bych ocenila, že se chovají upřímně, než aby si hledali nějaké výmluvy. Alespoň víte, na čem s nimi jste. A teď je jen na Vás, jak se k tomu postavíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 06:55
avatar

Nemůžu s Vámi souhlasit. Na oběd se jim už vstávat chce. Popisované chování dospělých lidí není upřímnost, ale primitivní urážka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 06:53
avatar

Já takové chování nepovažuji za upřímnost, ale drzost a nevychovanost, lidé to pouze často s upřímností zaměnují.

Člověk, který toto pořádá bud si na to našetřil brigádami, ale většinou ho sponzoruje rodič či rodiče, kteří studium i převážně umožnili. A rozhodně to není levná záležitost. V popisovaném případě bych řekla že se zučastní i rodiče a ev. i další sourozenci. Je to tedy vyjádření neucty i k nim.

Pokud opravdu nechtějí hnout zadkem a vstávají v poledne, tak v tom pelechu můžou zůstat až do večera a od tazatelky by bylo kruté je vůbec z něho tahat.
Odepsala bych jim, nebo zavolala, at si nedělají násilí, že budu ráda že se ušetří, at spí až do večera.Rušit je ze spánku by byla zase neomalenost od tazatelky.

Bratrova neomalenost by totiž neměla být potrestána. Pokud se sama tazatelka nedopustila nějaké neomalenosti či drzosti, které se dnes populárně říká upřímnost v minulosti, tak pro toto hloupé jednání není omluva.
Když se nechci zučastnit, tak opravdu nechci a to se vším všudy.

Ptám se tazatelky, to vás s bratrem vychovávali stejní rodiče? Že neuctivé jednaní bratra, prý VŠ vypadá jakoby ještě nespadl ze stromu.


doplněno 24.02.16 08:10:

Bez promoce by těžko někdo utrácel tolik peněz aby sezval hosty a to ty, kterých si váží. Svým pozváním na promoci jste dala najevo že si bratra vážíte. Kdybyste nenapsala že je to dospělý člvěk, myslela bych si že je to vyjádření nedospělých lidí - pubertáků. jako dospělí Vám ovšem dali ale najevo, že je nezajímá Vaše promoce, ale jen následná hostina, já bych je tam nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.02.16 07:18
avatar

Dobrý den, berte to s nadhledem, i když to je pro Vás těžké. Váš bratr udělá to, co si bude přát jeho přítelkyně - tedy, je ovlivněn (to je začátek a bude toho v budoucnu více, tak rodina půjde stranou). Napište jim, že účast na promoci je zároveň vstupenkou na oběd (či večeři). No, a kdo nemá vstupenku, tak má prostě smůlu.

Ještě tam vražte smajlíka a potom už to dál neřešte - promoce se zúčastní jen ti. kteří o to stojí a to je pro Vás důležité. Pokud budou mít třeba bratr s přítelkyní svatbu, tak možná zase Vy budete mít něco neodkladného. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 08:17
avatar

bene s Vašimi slovy souhlasím ale jen do určité míry. Že její bratr VŠ udělá jen to, co mu řekne nevychovaná přítelkyně. Jednak je to jeho sestra, vyrostli ve stejné rodině, se stejnými rodiči ale hlavně předpokládám že má vlastní mozek, který používá.

Jinak samozřejmě je možné, až bratr - snad - pošle pozvání na svatbu, odepsat, že obřadu se nezučastním, protože mě nezajímá ale na svatební hostinu se dostavím. To už by byla upřímnost..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 07:21
avatar

Já si myslím, že byste neměla nejen myslet, ale ani psát a říkat, že to nemusíte, že je to nuda a tak. Promoce, to je velký obřad, oslava úspěšného zakončení velkého a namáhavého kusu života. Připomenutí, že díky rozumu a pílí promující zdárně dokjončil studia. Je to i poděkování rodičům za jejich obětavost, se kterou drželi svého potomka tolik let na škole. Milovali své dítě, uskrovňovali se, aby ono mohlo získat vzdělání. Kolik let? Gymnázium + vysoká škola. Tohle všechno dohromady není nuda a oběť pro přítomné. Vy jste z toho udělala zanedbatelné a nudné divadlo. Někteří to takhle vzali a podle toho se zařídili. Nepochopili důležitost tohohle obřadu.*hej* Paní magistro, buďte na sebe hrdá a buďte rodičům vděčná. A za své pocity a city se nestyďte! Kdo nechce, nemusí. (Nedá mi to, musím si jedovatě rýpnout: můžete si za to vy, že jste promoci a tím i své zásluhy shodila podivnými řečmi. Omlouvám se.)


doplněno 24.02.16 09:43:

Wasube, děkuji *hi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.16 08:26
avatar

babkazov - i mě až ted po přečtení Vašeho příspěvku napadlo, jestli se tazatelka při bratrové promoci nechovala podobným způsobem. Jestli říkala že se tehdy nudila a podobně, mohlo se to bratra dotknout a to ne málo. Máte naprostou pravdu, že tady asi pracuje pocit křivdy. A možná i u rodičů, ale ti odpustí všechno i hloupost svých potomků. Tehdy to bylo nudné pro tazatelku, nyní je to nudné pro bratra. Máte postřeh a prvky psychologie, vypadá to, že pan bratr nebude až takový křovák...jen nezapomněl vyjádření své sestry o jeho promoci. Z nás všech tu asi máte pravdu jen Vy. A zvláště jestli své pozvání začínala pisatelka nápaditě slovy...zvu Vás na tu nudu, mou promoci...Člověk by řekl, vysokoškoláci, ale inteligence se opravdu studiem získat nedá, s ní se člověk musí narodit.


doplněno 24.02.16 08:27:

*palec* babkazov - dala jsem bod, protože je to exkluzivní odpověd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.16 09:26
avatar

Já sem do této rubriky chodím hlavně proto, že zde najdete jinde nevídanou zajímavost. Odpovědi na životní trable se zde se dají číst rovnou mezi řádky dotazů. U vás ani není nutné číst mezi řádky. Vy píšete a zřejmě i mluvíte rovnou a natvrdo. Tak to udělám taky.

Vaši promoční pozvánku jste jim poslala přes majl nebo přes facebook? Osobně jste za bratrem a potenciální švagrovou nezašla, že ne? Pro mě osobně byla promoce závěrečná slavnost, vy takové akce moc nemusíte a promoce jsou pro vás nekonečná nuda, Co si jako má potom jeden myslet? No co jiného, než že vaše promoce asi není důležitá ani pro vás. Nepochybujte, že váš přístup k věci je na vás dobře vidět.

No a jestli byste té jeho holce nejraději napsala, ať nechodí ani na jídlo, protože jí jde stejně jen o to se zadarmo najíst v nějaký lepší restauraci, tak raději nepište nic. Toto už jsou urážky, které vy ženy každého věku velmi špatně nesete a na které nezapomínáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilithaaa
Datum: 24.02.16 10:06

Tak mě to připadá značně neslušné, pochopila bych zdravotní důvody nebo nějaké závažné pracovní důvody, ale toto fakt ne. Takže bych slečně i bráchovi napsala, at se neobtěžuje ani na jídlo. Každý to má nastavané jinak, ale takto to vnímám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.