Opět nárok na podporu?

Od: Datum: 23.02.16 20:58 odpovědí: 1 změna: 24.02.16 01:56

Dobrý den

obracím se s prosbou o radu.V dubnu mi vyprší podpůrčí doba na úřadu práce. V posledních dvou letech jsem odpracovala

17 měsíců. Zatím se nedaří najít novou práci,ale neháži flintu do žita.Chci se zeptat zda po nastoupení do dalšího zaměstnání třeba i na chvíli, budu mít nárok na další podporu?Bohužel mám zdravotní omezení,tak je hledání poněkud těžší. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.16 01:56
avatar

Po vyčerpání celé podpůrčí doby vznikne nárok na další podporu

v nezaměstnanosti po získání dalších 6 měsíců důchodového pojištění

(zjednodušeně – po odpracování 6 měsíců).

Splnění této podmínky se nevyžaduje v případě, že nové zaměstnání skončí ze zdravotních důvodů,

z organizačních důvodů nebo z důvodu porušení podstatné povinnosti zaměstnavatelem.

Viz zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, § 49

Uvedené informace najdete i v Základním poučení uchazečů o zaměstnání,

jejichž výtisk jste obdržela při registraci na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.