Příspěvek na péči, bodování

Od: Datum: 07.03.16 10:35 odpovědí: 2 změna: 07.03.16 15:34

Dobrý den, pán ze sociálky mě informoval, že zdravotní stav, za účelem vyplácení příspěvku na péči..., se posuzuje podle deseti bodů. Na internetu jsem tyhle body našla. Každý ten bod má ale sposty podbodů. Například:

Stravování (stravu naporcovat, najíst se a napít se, dodržovat dietní režim - dietu)

Takže v tom stravování jsou celkem tři další pod-body. Co když člověk o kterého jde, nezvládne třeba jen jeden z těch tří bodů, dodržovat dietní režim? Nebo dvě ze tří? Má tohle nějaká přesnější pravidla nebo to záleží na tom, jak se kdo na úřadu vyspí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.16 13:14

Ať napíšete, co napíšete, posudkový lékař je veden a placen zato, aby ušetřil, ne aby vám přiznal na péči vyšší stupeň. Takže u stravování, pokud musíte jídlo koupi, uvařit a připravit na talíř, tak vám bude stravování uznáno, ale je na posudkovém lékaři, v jaké výši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 15:34
avatar

Katko, příjde soc. pracovnice na šetření, rozhodně buďte u toho jelikož starý člověk na dotaz "umíte si namazat rohlík" odpoví vždycky ano. Vy jste tam od toho abyste to uvedla na pravou míru, nemusíte se šetření bát.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.