Dědická a darovací daň z automobilu

Od: Datum: 23.02.16 13:04 odpovědí: 3 změna: 23.02.16 17:42

Můj partner,s kterým jsem žila 15 let ve společné domácnosti,nenadále zemřel.Nebyl rozvedený,právoplatnými dědici byla manželka a dvě dospělé dcery.Jedna z dcer se stala dědičkou automobilu,který jsme si koupili před pěti lety od prvního majitele,r.v.auta je rok 2007.Dcera mi chce auto ponechat,ale nevíme, zda je vhodnější od ní auto jako koupit,nebo převzít darem.Jaké se vlastně platí daně z prodeje auta a darování aut?Na koupi auta jsme se s partnerem podíleli oba.
/Předem odpovím na otázku proč můj partner nebyl rozvedený?Protože jsme si asi mysleli,že tu budeme 300 let,že je čas,že se přece nemůže nic stát,že nemáme rádi úřady atp.,atd.Sama pořádně nevím a teď to mám!Píši to jako varování pro ty,kteří nemají svoje vztahy s další osobou nebo osobami právně v pořádku.Pak budete v dědickém řízení NIKDO,jako já.Vemte si ze mě příklad a upalujte na úřady./
Poraďte,prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 23.02.16 13:43

Vy jste cizí osoby. Lepší je prodej, dcera je osvobozena od daně a vy jako kupující nic platit nebudete.


doplněno 23.02.16 20:04:

Vy jako kupujcí žádnou daň neplatíte. Dohodnete si cenu a tím to končí. To je to samé jako když si půjdete koupit rohlík. Žádnou extra daň za rohlík platít nebudete, tudíž ani za auto.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.16 17:42

Děkuji za odpověď a prosím o bližší vysvětlení /mé znalosti o daních jsou nulové/.Dcera se tedy stala majitelkou auta po svém zemřelém otci.Mně,jako cizí osobě,auto prodá,daň neplatí.Já,osoba kupující,daň rovněž platit nebudu.Proč?Jestli budete mít náladu,odpovězte mi.Prosím a omlouvám se.

Datum: 23.02.16 14:17
avatar

Při dědictví jste byla málo důsledná. Polovina auta byla vaše, pokud jsem správně pochopil, že jste si ho koupili spolu. Dcera z manželství se pak té druhé půlky mohla vzdát ve vᚠprospěch.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.