Daňové přiznání

Od: Datum: 22.02.16 19:25 odpovědí: 11 změna: 24.02.16 10:27
Prosím,budu muset letos poprvé dělat daňové přiznání a netuším jak na to.Po část roku hlavní pracovní poměr,potom jiný hlavní prac.poměr a nakonec hlavní+ brigáda.Mám všechny příjmy sečíst dokupy? Když to zadám podle papírů do interaktivního DAP,dopočítám se?Asi bych potřeboval poradit
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 22.02.16 19:39

Pokud jste byl celý rok pouze v zaměstnaneckém poměru, tak nemusíte podávat žádné daňové přiznání. Pokud ale třeba pronajímáte byt, prodáváte přebytky ze svojí zahrádky, nebo jste třeba prodal byt, dříve než za 5 let nebo auto dříve než za rok, tak bych o tom přemýšlel. Ale myslím, že teď na FU mají plnou hlavu kontrolních hlášení. Správný bordel ještě nastane ještě na podzim se zavedením EET. Takže buďte v klidu. Finančáci nebudou stíhat.

Ohodnoceno: 0x

Od: alsaj
Datum: 22.02.16 19:45
Jedná se mi o to,že si platím životku,a každý mi říkal,že by mi mohli něco na daních vrátit.Jak ho správně vyplnit,co opsat do kterého řádku?
Od: cicko
Datum: 22.02.16 20:06

Ke každému daňovému formuláři je poskytnut i podrobný návod, pokud ani s tímto nejste schopen přiznání sestavit, nezbývá než se obrátit na daňové poradce, účetní nebo někoho, kdo to zvládá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.02.16 20:13
No proto se ptám nejprv tady,protože to co mi radíte,vím taky
Od: uskaŽ
Datum: 22.02.16 20:17

Když to vše víte, tak není co radit. Jedinně, že bych vám zde opsala celý návod k vyplnění - řádek po řádku.

Datum: 22.02.16 20:28
To bych byl fakt moc rád :)
Datum: 22.02.16 23:18

To Vám věřím, ale na to tady není prostor. Co bylo to zaměstnání + "brigáda"? Jestli "brigáda" byla DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně, a nepodepsal jste u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu (tzv. "růžový papír"), odvedl zaměstnavatel srážkovou daň, která se nevrací. Pak byste příjem z DPP do daňového přiznání nezahrnoval.

Datum: 23.02.16 19:23

ano,na potvrzení mám částku 6055 a sraženou zálohu na daň a nepodepsal jsem růžový papír,takže tuto částku nemám uvádět a přičítat do DAP?

Datum: 23.02.16 21:22

Hlavní pracovní poměry vždy musíte sečíst. U sražené daně z brigády se můžete rozhodnout zda celý ten příjem a daň také započítáte k HLAVNÍM POMĚRŮM nebo ne. Udělejte si oba výpočty a uvidíte. Zkuste na internetu zda to dáte, jinak vyhledejte účetní - ty mají programy a nespletou se. Dodejte jim však VŠECHNY podklady.

Datum: 24.02.16 05:36
Děkuji,mám to hotové,příjem z brigády jsem tam neuváděl,jen jsem si nebyl jistý,zda je to tak správně
Od: lemar05303
Datum: 24.02.16 10:27

Já jsem si také nevěděla rady a došla jsem si na finanční úřad a oni mi s tím pomohli. Dojděte si tam a když Vám pomůžou tiskopis vyplnit, tak si ho ofote jako návod na příští rok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.