M bank - dělá banka chyby?

Od: Datum: 22.02.16 07:51 odpovědí: 14 změna: 22.02.16 14:56
avatar

Dobrý den,

Prosím o radu, zda je možné, aby Mbank udělala chybu. Pokusím se popsat situaci, je to zamotané: :(

Potřebovala jsem, aby mi přítel zaplatil platbu za telefon. Platbu odeslal z Mbank. Platba byla odeslána (údajně). Operátor se nehlásil, platbu nenapároval. Urgovala jsem u přítele i u operátora.Přítel mi přeposlal přes email výpis z účtu. Na jehož základě jsem psala operátorovi. Operátor několikrát odepsal, že platbu nemají. Když jsme to probírali s přitelem, všimla jsem si, že číslo účtu na výpisu (!) nepatří Mbank, ale ČSOB ! Podle mne to není možné. (jak může mbank poslat výpis, příkaz o transakci, ale číslo účtu bylo jinačí a hlavně kod banky byl ČSOB, ale logo bylo mBank? (podle mne nemožné). Tak jsme se s přítelem pohádali.

Požádala jsem jej, o výpis, že daná platba byla provedena, aby se doložila operátorovi. Došel výpis ze dne, kdy se platba platila, ale čísla byla skoro nečitelná. Špatně čitelná. S tím, že se počká na měsíční výpis z Mbank. Výpis došel a čistě náhodou jsem zjistila, že variabilní symbol operátorovi má v denním výpisu jiný variabilní symbol než je měsíčním výpisu.

Podle mne toto prostě není možné. Přítel na mne řve, říkal, že si musel o výpis žádat přes telefon, že nemá internetové bankovinictví (jde o účet pro podnikatele). Myslím, že lže. (Bohužel, co si mám jiného myslet?)

Jde mi z toho hlava kolem, a díky mbank, mám problémy. Nebo díky příteli? co si o tom myslíte? Výpis o provedené transakci s naprosto rozdílným číslem účtu a kodem banky ČSOB, výpis z účtu Mbank - denní s variabilním symbolem 652 a měsíční (celkový) výpis s variabilním symbolem 552?

Můj názor je ten, že ze mne dělá přítel debila. Protože mi neodpověděl ani na jednu otázku ohledně jiného čísla účtu a kodu banky, a ani na rozdílná čísla variabilních symbolů. Tak jako si myslím, že v dnešní době má každá banka internetové bankovnictví včetně i Mbank. Děkuji za odpovědi.

Nebo jsem debil já? :(

Mám účet u Fio banky, kde jsou automaticky generované měsíční výpisy a kde jsou jasně vidět transkce, pohyby na účtu a pár kliknutími si "vylustrujete" co potřebujete.

Všem děkuji za názory a odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.16 08:02
avatar

Bylo by potřeba ty údajné výpisy vidět, takhle naslepo, jen z popisu, se dá odpovědět těžko. Nicméně mBank je banka bez poboček a všechno se v ní provádí prakticky jen přes internetové bankovnictví. Pokud přítel tvrdí, že ho nemá, pak se dá souhlasit s vašim názorem, že z vás dělá debila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.16 08:16
avatar

No on mi tvrdí, že vše dělá jenom přes telefon. Ne přes počítač, že nemůže jinak. :( že si musí o výpisy žádat přes linku mBank, kam musí zavolat. :(

Od: xart®
Datum: 22.02.16 11:28
avatar

Jsem u mBank, přistupovat k účtu může jak z počítače, tak přes telefon (mám i účet pro podnikatele). Mě chodí automaticky každý měsíc výpisy na email zadarmo, kdyby žádal výpis poštou, tak to stojí myslím 50 Kč ;) a vše je krásně čitelné ;) a ani si nejsem jist, zda jde nastavit zasílání denních výpisů (ale možná mě někdo opraví).

V historii bankovnictví je snadno dohledatelné, co kdy posílal ;). Ať se tam přihlásí a ukáže Vám to přímo v historii, že to platil ;). Podle mě kecá a možná vám dal nějaký podvržený výpis, který v počítači upravil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 22.02.16 11:07
avatar

Souhlas - mBanku mám od roku (tuším) 2008 a vše řeším přes internet. Telefonicky jsem řešil jen blokaci karty. Tzv. kiosek je ve větších městech, např. v nákupních centrech.

Četl jsem si dotaz vícekrát, ale nepochopil jsem, kdo kam zadával platební příkaz. Chápu správně, že platbu prováděl on na základě informací od vás? Možná je i komunikační šum mezi vámi... Třeba jste řekla chybná data... Proto nemůžu 100% tvrdit, že máte špatného přítele - mohlo dojít k překlepu, mohla jste mu diktovat a přehlédnout se,...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 22.02.16 08:19

No u mBank snad ani nejde nemít internetové bankovnictví a kdykoliv se podívat na minulé platby.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jezevec*
Datum: 22.02.16 10:43

Přítel na 99% kecá. U M-bank je internetbanking automaticky součástí KAŽDÉHO účtu a kdykoliv se můžeš podívat přes svůj profil (po zadání jména a hesla) na historii proběhlých transakcí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 10:57
avatar
Asi to nebude az tak moc pritel. Veskere platby jsou velice snadno a jasne dolozitelne. Stala ta castka "priteli" aspon za to?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 22.02.16 11:20
avatar

Je to trochu zamotané, ale jestli jsem ta čísla účtů a VS pochopil správně (to zmiňované č.ú. je v hlavičce výpisu nebo na řádku s platbou?), tak přítel lže, jako když tiskne. Mám účty u mBanky přes 6 let a žádnou takovouto "chybu" jsem ještě nezažil. Žádné údaje mnou zadané nikdo nikdy nezměnil. Bez internetového bankovnictví se u mBanky neobejdete, navíc je zřizováno automaticky při vytvoření účtu (nebo alespoň nevím, proč by ho někdo odmítal - v restauraci si také neobjednáte sklenici bez vody). To spíše to telefonní bankovnictví je jakýsi nepříliš používaný přežitek, zvláště v době chytrých telefonů a mobilního internetu. Podívejte se na obrázek níže, takto vypadá výpis vytisknutý přímo z IB (také z podnikatelského účtu). Výpis lze uložit do PDF a vytisknout pro jakékoliv zvolené období a to bez telefonování kamkoliv. Červeně podtržené je číslo účtu, které by u mBanky mělo být ve formátu 670100-xxxyyyzzzz/6210.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.16 12:45
avatar

Dobrý den,

dívám se na výpis a zdá se mi, že je to podvržené. Jenže teď jdu zjistit, jak to zjistit. Ale výpisy stejné nejsou. Líší se. Moc děkuji za odpověď.

Psala jsem znovu operátorovi, uvidím, co napíše. Ale na moje otázky, přítel odpěvědi prostě nemá.

Měl mi vrátit peníze, tak to jsem mu řekla, at to uhradí. Budu pátrat dál. Myslím si, že je to překryté. smontované někde ve wordu a udělaný z toho potom soubor pdf.

Začínám ho velmi podezřívat, že to nezaplatil. ještě něco zkusím s mým výpisem. Moc děkuji všem.

Datum: 22.02.16 11:35
avatar

By mě zajímalo, jak přítel odeslal platbu z mBank, když nemá internetové bankovnictví

Taky by mě zajímalo, proč si to nezaplatíte sama u Fia?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 13:17
avatar

Dobrý den.

Takže přítel bude kurňa vysvětlovat. Jak se mi výpis nezdál olemování chlívečků, tak je to pravda. I když to byl PDF soubor, pomocí programu jsem jej "rozbila" na word, a ejhle, pod textem je prázdná tabulka! Takže vytvořil tabulku ve wordu, někde stáhl slepej výpis, a tabulku překryl. V orámování jsou dvě čáry, toho jsem si všimla a dole se mi zdálo, že lezou překrytý čísla. tímto by to vysvětlilo: záměnu čísla účtu , a záměnu i čísla ve variabilním symbolu. A proč nemá vysvětlení na moje otázky. Olalá.

A abych mu nekřivdila, tak jsem takto "rozkuchala" i svůj výpis pdf a jakmile tabulku uchopím, v mém výpisu pod ní dole nic není! Jenom mám rozhozené písmo a formátování.

Takže mi celou dobu lže!

Takže jsem zvědavá, co mi k tomu řekne, ale napřed mu převedu 1 milion korun! *bum*

Každopádně všem děkuji za pomoc a radu ! Dneska bude těžce dusno! Ten přiložený výpis mi pomohl. Moc! Moc! Moc!


doplněno 22.02.16 13:31:

Ještě doplním: výpis se ukládal jako prosinec 2015, a ejhle - on zfalšoval prosincový výpis!

Našla jsem platby a položky pod tabulkama. Na to mi taky neodpověděl ! Jakto, že se výpis z ledna ukládá jako prosinec. No už to vím !

Od: xart®
Datum: 22.02.16 14:13
avatar

Podívejte se do vlastností PDF souboru v čem byl vytvořen. Mé poslední výpisy mBank byly vytvořené v "Ibex PDF Creator 3.8.7/2431 [.NET 1.1]/R". Jestli je to v něčem jiném, tak lze předpokládát, že se jedná o podvrh ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 22.02.16 14:56
avatar

To ".NET x.x" zřejmě závisí na verzi nainstalovaného .NET Frameworku. Já mám v tom dnešním výpisu např. "Ibex PDF Creator 4.3.7.5/5338 [.NET 2.0]/R". Dobrý postřeh, tohle by asi nikoho falšovat nenapadlo nebo by přinejmenším nevěděl co tam má být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bilgejts
Datum: 22.02.16 14:34

Přítel z Vás asi dělá blbce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.