Daň z pozemku v pronájmu

Od: Datum: 21.02.16 18:02 odpovědí: 13 změna: 22.02.16 20:27

Prosím o radu.Kdyz budu platit pronájem za malý pozemek pozemkovému fondu kdo platí nájem .já nebo stát? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 21.02.16 18:10

Dobrý den, když budete platit pronájem, tak je to asi ten nájem - který platíte Vy státu. Ovšem, možná Vás zajímá daň z nemovitostí (nebo z příjmů=?). Zdravím!

doplněno 21.02.16 18:57:

Vaše otázka byla zmatečná (přečtěte si ji - to o nájmu). Takže, patrně jde o daň z nemovitostí.

Obecně platí, že je to věc majitele nemovitosti. Ovšem, pronajímal jsem pole zem. družstvu a tam to bylo opačně. Já bych se zeptal toho, kdo je na náj. smlouvě podepsán za stát nebo na F.Ú.

doplněno 21.02.16 20:01:

emilka12 - je rozdíl v pojmu nájem a daň. Písemná náj. smlouva je velice vhodná a tam bude určen i ten nájem. Ohledně daně bych se zeptal viz výše. Možná, že státní fond ani daně státu neplatí - může to být nějaká výjimka. Na vše se zeptat před podpisem náj. smlouvy.

doplněno 22.02.16 07:35:

cicko - ono rozumných odpovědí je zde více. Ovšem, dobrat se nějaké konkrétní je při takto položeném zmatečném dotazu obtížné. A ono je snadnější příspěvky komentovat, než jen poradit a odpovědět na dotaz, že?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.16 18:44

Mě zajímá kdo bude platit dan státu z pozemku

Od: uskaŽ
Datum: 21.02.16 18:57

Emilko, jak píše Ben.Co je podle vás daň státu? Tak se nenazývá žádná daň a nikdo z nás neví, co vlastně chcete.

doplněno 21.02.16 20:01:

Stát za nikoho nájem neplatí. Plete pořád dokola - nájem - pronájem - daň z nemovitosti. Co vás tedy zajímá?

Datum: 21.02.16 19:02

Majitelem je pozemkový fond.Ten bude platit daň.Ty budeš povinen podle nájemní smlouvy platit nájem.

JB

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.16 19:55

Není to muj případ .Je to případ jednoho pána.Takže musí mít smlouvu a tam má napsané jestli platí nájem on nebo stát?

Datum: 21.02.16 19:59

Majitel je stát, pán si pronajme pozemek a bude státu platit nájem. Daň platí majitel a to je stát. Nebo jste si myslel, že mu stát pronajme pozemek a pak za něj zaplatí sám sobě nájem? To je na hlavu.

doplněno 22.02.16 23:43:

Tak jsem se dozvěděl, že to tak není, že u státních pozemků je výjimka, že daň platí nájemce nebo pachtýř.

Datum: 21.02.16 20:07

Abych to vysvětlila.Dělám předsedu asi 15 zadrádkářum a jednou za rok vybírám kolem 40korun od jedné zahrádky na dan a pak zaplatím vše dohromady .A oni samostatně zaplatí kolem stovky nájem asi za dva ary.A jednomu pánovi se to nelíbí že když platí nájem tak si má dan zaplatit stát.

Datum: 21.02.16 20:27

Asi před 10 lety jsme platili nájem Pozemkovému fondu za pronájem zahrádek a to bylo vše. Daň ze zahrádek (nemovitosti) platíme až od té doby,kdy jsme zahrádky koupili a jsme tedy vlastníky. Zeptal bych se na FÚ jak je to dneska,zda se něco změnilo.

Datum: 22.02.16 12:21

To je jiná situace.Zahrádkáři mají pozemky jako organizace k užívání.není to pronájem,stát po nich chce,aby zaplatili daň z pozemku.Pokud byste si zažádali o převod do vlastnictví,tak vám stát vyhoví.Je to stejný postup,jako převod družstevních bytů do vlastnictví.Zahrádkářský svaz ovšem vybírá určitý poplatek za administrativu a správu.Není to nájem.

JABRAKA

Od:
Datum: 21.02.16 20:48

V tomto případě platí daň nájemce, viz http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-338#p3-3-b

Ohodnoceno: 4x

Od: cicko
Datum: 22.02.16 02:28

Konečně první rozumná odpověď! Děkujeme. *palec*

Datum: 22.02.16 16:18

V tom případě by bylo slušné správnou odpověď ohodnotit, což tímto činím.

P.S. Někdy se skutečně nestačím divit, co jsou někteří lidé schopní tropit za problémy kvůli pár korunám. Otravují ostatním život a vrtat koleno by si raději nechali...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.16 20:27

Tak jsem napsala na finančák přez internet a odpověděli mě že dan si platí nájemce.Tak jsem to dotyčnýmu pánovi šla říct a pořád měl rěči a řeči.Požádala jsem ho o mejl že mu přepošlu co mě napsali.Nedal a pořád remcal.Nakonec jsem mu řekla že jsem udělala co jsem mohla a víc se s ním nebudu otom bavit a dala jsem mu zbohem.Ten chlap mě už se...Děkuji vám za spolupráci :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.