Zdravotní a sociální

Od: Datum: 21.02.16 14:53 odpovědí: 10 změna: 22.02.16 19:19
Dobrý den,poradíte někdo co následuje pokud člověk neplatí zdravotní a sociální pojištění a nějak to neřeší. Diky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 15:15

Nejdříve Vás příslušné instituce vyzvou k tomu, aby jste doplatil to co dlužíte včetně penále. Pokud tak neučiníte, tak bude zařazeni do "nějakého" registru dlužníků (solus) a dále už budou následovat jen ty nejčernější scénaře - např. návbštěva exekutora, ovládnutí Vašeho účtu exekutorem, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 21.02.16 15:19

Pokud jste OSVČ,musíte platit obě pojištění.Pokud jste dobrovolně nezaměstnaný,platíte pouze zdravotní pojištění, soc. není povinné.Následuje to, že vám naběhnou úroky z prodlení a pojišťovny to začnou vymahat,jednou vám zaklepe na dveře exekutor a budete mít problám.Takže raději to plaťte.Jestliže jste reistrován na ÚP,plátcem je stát a vy neplatíte nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 15:21
A máte představu po jaké době to začne pojišťovna řešit? Myslím po jaké době od doby kdy člověk neplatí...
Datum: 21.02.16 15:26

Jeden rok jsem to neplatil, protože na obou institucích se chytré paní úřednice nemohli po čtyřech návštěvách domluvit od kdy jsem veden tak či onak. Zaplatil jsem vše poslední den v roce cca 50tis. Nakonec mi jen doměřili penále. Myslím, že to řeší právě jednou ročně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 15:35
Poslala jsem vám soukromou zpravu
Od: strakatypes
Datum: 21.02.16 15:33

Sociální pojištění platit není povinné. Ale, je tu velké. Ze sociálního pojištění se vypočítávájí dávky důchodového pojištění. Tedy je možné, že z důvodu nedostatečných zaplacených let nedosáhnete na různé důchody, nejen vy, ale i vaše rodina a děti. /sirotčí, vdovský - vdovecký, invalidní, starobní/.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.16 16:18
avatar

Zdravotní pojištění je povinné pro všechny, sociální jenom pro zaměstnance a OSVČ.

Jestli nepodnikáte ani nejste zaměstnán, byl jste povinen se do 8 kalendářních dnů

přihlásit u své zdravotní pojišťovny jako OBZP a hradit si pojistné sám (letos 1.337 Kč měsíčně).

_____

Následuje výzva k úhradě dlužného pojištění a penále za každý den prodlení.

Pokud ani pak nezaplatíte, počítejte s exekucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 17:06
avatar

Promlčecí lhůta na toto je 10 roků.

Před několika roky (resp.březen 1994) jsem odhlašoval manželku-ležela na gynekologickoporodnickém odd- z VZP k VoZPP-ještě jsem se ptal úřednice-je vše v pořádku-Ano.Pak asi po dalších 3 letech (v sumáru za sedm roků!) chtěla nedoplacené pojistné za asi 7 dnů kdy asi 3x končila v praci va Pá a v Po nastupovala u jiného zaměstnavatele,kdy prostě o víkendu nebyla zdrav.pojištěna-a chtěli doplacení+ penále něco kolem deseti tisíc!Nakonec nám ,manželce penále prominuly ale ZP musela doplatit! Tenkrát si vzpomněli po cca7 letech,že nebylo pár dnů hrazeno,u právníka jsme zjistili že na to mají právo a promlčení je 10let!Dnes v této situaci by nic nemusela doplácet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 17:19
avatar

Všeobecně pokud si vůbec neplatíte sociální pojištění přicházíte nejen důchod, nemocenské dávky ale i podporu v nezaměstnanosti. Za zaměstnance sociální pojištění platí zaměstnavatel, OSVČ má povinnost ze zákona si platit sociální pojištění sám. Jak je to se zdravotním pojištěním, to je zmíněno od všech, kteří sem vložili svůj příspěvek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 19:19
avatar

platim rocne najednou celou castku, penale nepenale... kroky socialky jsou takoveto... vyuctovani, nezajimate-li se, teoreticky prijde jeste jednou, nezajimate-li se opet, prichazi platebni vymer, zase nic = exekuce.
Musite brat neplaceni a nereseni jako opak sporeni a prispevek urok statu/banky je penale :) Rozhodne tomu nelze nijak utect, lze jen znasobit dluznou castku (exekuce). Je treba nad tim premyslet tak, ze si sporite kazdy mesic -3000Kc, coz je solidni castka a za pulroku uz to je uplne jina castka s jinym poctem cisel...

Pokud se ptate na cas, tak uz ted vam muselo prijit vyuctovani, a nebo prijde hned po odevzdani priznani a nebo do 10. dubna. Pak prijde v lete nejspis dalsi vyzva a pokud tam ani nezavolate, tak to jde stopro rovnou na vymer.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.