Mohu ukoncit injekce na redeni krve?

Od: Datum: 21.02.16 14:36 odpovědí: 12 změna: 22.02.16 23:56

Dobry den, mel jsem pohmozdenou nohu a dali mi na to sadrovou dlahu a ze si mam pichat jednou denne injekce Clexane na redeni krve. Noha neboli, za dva dny jdu na sundani dlahy a ty injekce uz jsou pro me bolestive, dnes jsem to nedal. Proto uz to do sebe nechci! Uz toho bylo dost! Muze se neco stat kdyz to prerusim? Embolie nebo neco takoveho? Je to pro me opravdu neprijemne. dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 14:52

Ano, může se stát, že nastoupí embolie nebo něco jiného, když v se krvi udělá sraženinka a ucpe nějakou cévku-v mozku mrtvice, v srdci infarkt, v plících embolie, ve svalech také embolie a na očním pozadí se tomu říká oční embolie. To všechno může, ale také nemusí nastat.*hej* Kam si to pícháte, že je to tak bolestivé? Do tuku na břiše to tak nebolí, jako do svalu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.02.16 14:54

Na to mám jen jednoznačnou odpověď. Antikoagulační léčba je přísné dodržování dávek určených lékařem. Nedostatečná dávka nezpůsobí dostatečné "naředění" krve, a hrozí tak riziko vzniku krevních sraženin.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.16 14:56
Nedoporučuji vynechat. Jednou mi došly a za dva dny noha bolela k neuvereni! To už doklepejte s injekcema.
Ohodnoceno: 0x

Od: dbdjdbv
Datum: 21.02.16 15:11
Jo, to se vám stát samozřejmě může. Fakt geniální nápad. Kvůli bolesti při pichnuti injekce. Fakt prima důvod.

Od: ivvs
Datum: 21.02.16 15:19

OK, vystrasily jste me, dostal jsem to tam. dekuji

Datum: 21.02.16 15:19

Mám taky zkušenost s injekcemi Clexane a vůbec nic na tom není.

Ta jehla je tak tenká, že to vůbec není cítit. Jediné co jde "těžko" je propíchnutí kůže.

Pokud to nezvládáš sám, tak požádej někoho v okolí, ať ti injekci píchne.

V příbalovém letáku je podrobný popis a zvládne to snad každý.

A pokud to opravdu nezvládneš, tak něco děláš blbě.

Já jsem měl po injekcích modřiny ale nikdy mne místo vpichu nebolelo.

Ukončení léčby může povolit pouze lékař. Proto tam co nejdříve zajdi a poraď se, jak bude léčba dále pokračovat.

Ještě doplnění:

Injekce se píchají do tuku na břiše. Pokud budeš střídat místa vpichu na levé a pravé straně a nebudeš píchat do stejného místa, tak to musí jít vydržet.

Datum: 21.02.16 15:25

Ja vam rozumim, ale mam fobii z jehel a injekcnich strikacek. Proto vpichuji strasne pomalinku. Uz to psychycky nedavam. Za dva dny jdu na sundani dlahy.

Datum: 21.02.16 15:46
Mám to stejně, u doktora se na píchání ani nedívám. Měl jsem z toho vyloženě strach. Ale ono stačí najít na břiše tuk, ten pěkně vystrcit a do něj to vpravit. Doktorka mi tuk nenahnala a do svalu to pěkně bolelo. Měl jsem to skoro na dva měsíce... A šlo to. Musí se střídat místa v pichu.

Datum: 21.02.16 16:32

dekuji za vase slova...

Od: pp
Datum: 22.02.16 15:34

... a to je právě ta chyba - při pomalém vpichu to bolí, při rychlém to nebolí (platí do tukového faldu na břiše).

Datum: 22.02.16 23:49

Clexane jsem bral taky a rozhodně to není bolestivé, důležité je nedávat to pokaždé do stejného místa. Ale chápu, že pro hubené lidi je to asi horší. Každopádně pokud si to nebudete dávat, tak může nastat embolie (tromboza) a ta může skončit infarktem, oslepnutím na jedno oko, ochrnutím na jednu končetinu nebo mozkovou mrtvicí a o té snad ani nemusím psát. Píchejte Clexane, dokud máte nohu nehybnou, až vám to sundají, můžete přestat.

doplněno 22.02.16 23:54:

Měl jsem sádru 12 dní a dávek jen 10 a přesto mi doktor vynadal, že jsem měl dávek málo (to mi ale dopředu neřekl, že si mám zajistit dávku i na ty 2 dny).

Od: balzerka
Datum: 22.02.16 23:56

Konzultuj s lékařem, dá se přejít na prášky. A více pij.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.