Jak se zbavit rymy do 24 hodin

Od: Datum: 21.02.16 12:07 odpovědí: 15 změna: 22.02.16 12:51
Dobry den,mam rymu uz asi druhy den.Přijde mi ze si snad vysmrkam mozek.Piju zazvorovy odvar a nelepsi se to.Problém je ze zitra mám večer moc důležitou schuzku a potrebuju byt ok.Vim ze to chce cas,presto se zeptám. Nejaka rada jak se zbavit rymy behem 24 hodin?Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 12:18
Nelecena rýma trvá týden, lecena 6 dnů. Chce to čas. Můžete si krátkodobě ulevit kapkami. Ostré jídlo (chilli), česnek apd přírodní věci fungují krátkodobě na úlevu, dlouhodobě na vyhnání rýmy, ale zázraky nečekejte.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.16 14:27

No do 24 hodin to asi nepůjde. Já tyto stavy řeším nápojem složeným z čaje, citronů a rumu. K tomu tři acylpyriny a hurá do postele. Vypotit.

No a nebo takto. Dojem sice neuděláte, ale nebudete posmrkávat.

Datum: 21.02.16 15:38

Právě jsem překonal chřipku,ukončil ji antibiotiky,z nosu mi moc nekapalo.Používám totiž výpklach nosu Listerinem,3x denně.Velmi to ulehčuje zejména volné dýchání.

JABRAKA

Od: jeka
Datum: 21.02.16 15:47

Na chřipku antibiotika, jo? To je pěkná blbost.

Datum: 21.02.16 16:47

Antibiotika někdy lékař předepíše i v době chřipky. Chřipkový virus antibiotika nezlikvidují, ale zlikvidují sekundární infekci. :-D

Datum: 21.02.16 19:04

Není,chřipka vyvolá vnitřní záněty,možnost zápalu plic,když horečky a silný kašel nepřejde do týdne,nasadí lékař logicky atb.

JB

Datum: 21.02.16 21:16

Od kdy se léčí virové onemocnění antibiotiky?

Datum: 22.02.16 07:55

Haninko, neléčí, ale léčí se jimi sekundární zánět, který chřipkou oslabený organismus špatně zvládá.

Od: strakatypes
Datum: 21.02.16 19:47

Rýmy se jen tak rychle nezbavíte, ale můžete ji na inkriminovaný den a večer pozastavit. Jsou na to spreje, které nám hustí do hlavy každodenní reklamy v televizi. Jsou to dost silné léky, které se aplikují asi týden, ale potom musí být léčba přerušena.

Takže se poradit v lékárně.

Tento čas, jak poslouchám lidi okolo, tak kašlou a smrkají a ještě k tomu říkají, tak dlouho to nikdy netrvalo, prostě je to drží. Chce to opravdu čas a jak slyším ten šílený vítr, tak se stále teple oblékat a čepici na hlavu.

Jinak zkuste natočit umyvadlo horkou vodou a ponořte si celé ruce po předloktí do té teplé vody a nechte si prohřát. Případně párkrát zopakujte.

Jeden dryák recept byl, že se namočila vatová tyčinka do citronové šťávy a vytřel jste si nosní dírky citronem. *ua*Možná, že budete jako ten smailík ke konci. Ale prý to pomáhá

Od: vilik
Datum: 21.02.16 19:56

Vím, že je to asi rada k ničemu, ale věřím na zimní čepici. Vezmu ji na hlavu, narazím dvojitě přes čelní dutiny a zapluju do postele. Většinou po dni s čepicí přestávám smrkat a už jen kašlu, což mi tolik nevadí. Ale na chřipku, kdy se člověk 3 dny klepe v zimnici, samozřejmě nepomůže.

Datum: 21.02.16 20:32

Zkuste nakapat na ušní vatové tyčinky jakékoliv nosní kapky a zastrčit do nosu co nejdál, chvíli nechat působit a vytáhnout. Je to spíš na ucpané dutiny, ale funguje to dobře.

Datum: 21.02.16 20:36

Viliku, s tou čepicí /silnou/ a šálkou na krku, spím již týden /od minulé soboty/. Teprve dnes v neděli je mi lépe, ale stále to tam ještě trochu je.

Od: vilik
Datum: 21.02.16 20:52

To je mi líto. Nevím proč, ale na mojí rýmu to zabírá rychle. A následný kašel léčím jitrocelovým sirupem, polévkovou lžíci několikrát denně. Ale ty různé spreje mi nepomáhají.

Datum: 21.02.16 20:56

Já ulizuji pomaličku medu na lžičce a též pomáhá. V lednu jsem bohužel dopředu vypila konopný sirup Carun, šiknul by se.

Ale už se to překlopilo a bude to jenom lepší.

Od: jenda2
Datum: 22.02.16 12:51

Jediné, zkracuje asi na polovinu trvání smrkací rýmy jsou sprejové dávky Alpy s vodou 1:1 . Plně koncentrovaná je taková pecka, až vám slzí oči. Uvolňuje dýchání, likviduje přítomné viry. Ale i tak počítejte 3 dny. Míň ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.