Nezvladatelný bratr

Od: Datum: 21.02.16 09:53 odpovědí: 1 změna: 21.02.16 11:04
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jestli jste měli stejný problém se sourozencem. Mám dva bratry 17let (za měsíc 18) a 10 let. Mám dost často konflikt se starším bratrem. Dříve když ještě chodil na základní školu vycházeli jsme spolu dobře. Po nástupu na střední se vše obrátilo. Chodí na střední školu v Brna kde je také na intru. Přes týden je doma vše v pořádku a nikdo se doma nehádá. Co přijede bratr je to doma jak vzhůru nohama. Často mi vyčítá že mám plno kamarádů se kterými chodím ven.. Že z táty akorát vytahuji peníze.. Že prý doma vůbec nic nedělám.. A nadává mi do pi** krávy a tak podobně. Nadává mi hlavně před tátou a mamkou. Když ale rodiče nejsou doma chová se úplně jinak a je na mě hodnej. Když je u babičky tak ji všechno toto říká a ona stojí při něm a jediný děda ví že to tak není ale nechce se hádat s babičkou. Babicka bratra dost podplácí a dává mu často peníze ale o to mi vůbec nejde. Když už k nim přijedu babička mi začne vyčítat jak se chovám k bratrovi a ať doma něco dělám že jsem strašně líná. Nedávno na mě spustila ať si nedávám linky make-up a všelijakou kosmetiku když přitom používám jen řasenku. A v 15 letech si nemyslím že je řasenka nějak moc. Už jsem kvůli němu často brečela protože to ponižování od něj mi nesmírně vadí. Má holku ale chová se před ní úplně jinak než před námi. Rodiče jsou bezmocní protože je vůbec neposlouchá. Táta má stavební firmu a myslí si že když má nějaké pozemky a stavby tak si může doma sedět na zadku. Nedávno jsme se přestěhovali do novostavby na vesnici a nyní stavíme na zahradě dílnu. Minulý týden táta potřeboval pomoct na dílně a já měla spolupracovat s bratrem. Začal mě urážet tak jak je zvykem a hodil mi kyblík s nářadím na ruce. Táta se naštval a praštil ho plastovou trubkou po noze a bratr se urazil a odpoledne odjel na intr. Nechci se tu nějak vychloubat ale nemyslím si že bych doma vůbec nic nedělala. Předtím než jsme se přestěhovali dojížděli jsme 20km do školy. O mladšího bratra jsem se starala každý den.. Vyzvedala jsem ho v družině dělala s ním úkoly a doma zatopila uklidila protože rodiče pracují často do noci. I tak je to teď u nás doma že se po škole postarám o domácnost o bratra a dělám s ním úkoly nebo se s ním učím...
Vůbec si s ním nevím rady a dost mě to od něj mrzí že se takto chová. Nemá k nám vůbec důvěru a neustále si stěžuje že by byl radši v bytě kde nemusí nic dělat. Často se naštve když má jít něco dělat a radši se zavře v pokoji kde je až do neděle a pak odjede. Rodiče se snaží mu říct aby se začal ovládat a chovat slušně ale je to jak mluvit do zdi. Nevíte co s tím? Už si nevím rady..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.02.16 11:04

Dobrý den, v rodině je pravidlo, že ségra není ženská - nečekejte, že se k Vám bude starší bratr chovat jako k ženě. Vždy pro něho budete mladší ségra, kterou se bude snažit ovládat nebo usměrňovat. To může myslet i dobře, ale špatně se to snáší. Váš bratr se zřejmě "zkazil" na internátě, kde nemusí celý týden nikomu pomáhat. Také má asi pocit, že už je samostatný, dospělý a moudrý. Bohužel, řešení neznám, resp. pomůže až čas - překonat toto období. Ovšem, potom se zase do věku bratra dostanete Vy, tak to bude celé trvat déle. Jednou zase najdete společnou řeč a bude to snad dobré. Zdravím!

doplněno 03.03.16 22:22:

jablko15 - tak, jak to řešíte s bratrem, resp. je to už lepší (nebo horší)?

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.