Vyhozeni z bytu

Od: Datum: 19.02.16 21:37 odpovědí: 23 změna: 26.02.16 08:58

Dobry den, mam kamaradku, zije 30 let s manzelem se kterym nema dobry vztah (z jeho strany tyrani, alkohol, nevera apod) nechce od nej odejit skrz to ze je verici a slibila u oltare ze je rozdeli az smrt. Ona doma uklizi, pere apod...on si zije svuj zivot, jen prijde domu a rve, penize nemaji spolecne, ona plati napr uhli, jidlo, veci na malovani apod a on plati jen elektriku a najem, byt si zarizovali pred tema cca 30 lety, takze je ve spolecnym jmeni manzelu (pokud se nepletu)
nedavno prisel dopis od pravnicky ze je povinna prispivat polovinou na elektriku a najem a pokud tak neucini tak se to muze dostat pred soud a muzou ji z bytu vyhodit...takze cca pul roku posilala na jeho jmeno slozenkou polovinu penez a ted uz zas neposila protoze manzel porad rve ze neprispiva a ze at vypadne (podle meho nazoru je ten chlap psychicky labilni kdyz rve ze neplati polovinu kdyz to posilala)
chci se zeptat je toto mozne? dekuji popripade jak se ma zachovat? :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 19.02.16 21:58

Každý přispívá polovinou na všechno. Není zbytí, buď budou společně přežívat nebo byt prodat společně a peníze si rozdělit. Z té situace není úniku, než rozvodem, odchodem a založením nové rodiny jinde. Samozřejně, že je třeba vybrat chlapa s bytem/barákem.

K otázce - vyhodit z bytu trvale nelze, pokud jsou oba jeho vlastníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.02.16 22:34
On by mel tez platit z poloviny uhli, jidlo a praci prasky.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucik000
Datum: 20.02.16 11:05

cca pred tema 30 lety slozily 80 tisic nakou zalohu na byt a ze maji 25 let splacet jakoby najem a pak to prejde do vlasnictvi, takze pocitam ze do vlastnictvi obou kdyz v dobe kdy se byt zarizoval a porizoval byli manzele. dekuji za odpoved

Datum: 20.02.16 00:33
avatar

Jak píše pav, měla by od manžela požadovat to samé na něm, přispívat půlkou, co zase platí ona.Ale protože to s ním asi lehké nebude,zvolila bych stejnou taktiku přes právničku či právníka, sepsáním stejného dopisu.Otázkou ale je, zda je byt obecný nebo v jejich vlastnictví, hlavně jestli je paní na katastru zapsaná jako spolumajitelka.Jestli ne,tak by ji ten neurvalec opravdu mohl z bytu "vyštípat".Proto ji doporučte,ať platit nepřestává,naopak ať si schovává všechny útržky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.02.16 00:57

Spoluvlastník bytu není totéž jako společné jmění manželů, o kterém se píše v dotazu. Sepsat nesmysly právníkem je jen mrhání penězi bez jakéhokoliv výsledku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 02:01
avatar

pk právě proto, že to není totéž.Tazatelka se jen domnívá, že byt je ve společném jmění manželů. A podle vás je tedy nesmysl sepsaný dopis právničkou, který si nechal zhotovit on,tedy manžel?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik000
Datum: 20.02.16 11:08

takze opravdu kvuli tomu ze ted neplati muze nastat soud a pak ji vyhodit z bytu? pred tema cca 30 lety slozily asi 80 tis nakou zalohu s tim ze pokud v byte vydrzi 25 let prejde do vlastnictvi ale pocitam ze obou kdyz byli v ty dobe manzele. dekuji

Datum: 20.02.16 04:21

Tak ona mu zas musí dávat k zaplacení jídlo a uhlí. A nebo se domluvit s Bohem, že po ní nemůže spravedlivě požadovat, aby žila s takovýmhle šílencem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 07:09
avatar

Všichni vám už napsali všechno. Já jen dodám, že komu není rady, tomu není pomoci. Určitě už mnoho let bylo mnoho rádců, ale paní setrvává ve vztahu, který ji ubíjí a zabíjí. Chce to tak, má to tak. Až nebude chtít, změní to! *bum*


doplněno 20.02.16 15:03:

Wasube, ani ne, ale kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody. *hej*Slíbila před oltářem ve zdraví i v nemoci atd? Komu slíbila? Muži. Milovanémuá a milujícímu muži. Ne tomu agresívnímu, ožralému hovadu! *bum*Vím o čem mluvím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.02.16 12:46
avatar

*palec*babkazov - naprostá pravda - amen.

30 let se nechat dobrovolně týrat, to by jí také mohlo pak chybět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 20:33
avatar

Shrňme si to:

Manželé spolu žijí 30 let. Bydlí v nájemním bytě, na který kdysi složili zálohu 80.000 Kč s tím,

že budou 25 let platit nájemné a potom MÚ byt převede do jejich vlastnictví.

Nerada bych malovala čerta na zeď, ale

– nechýlí se těch 25 let ke konci?

– nesnaží se manžel nějak "šikovně" zbavit manželky, aby byt získal sám?

Doporučuji přispívat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucik000
Datum: 22.02.16 09:12

No podle me uz tech 25 let ubehlo, ale zas kdyz byl u pravnicky aby mu manzelka prispivala pulku na najem a elektriku tak asi ho ve vlastnictvi porad nema, to by jinak pravnicka nepsala do dopisu polovinu na najem a elektriku, ted prave co neplati (ta manzelka) tak ji vyhrozuje ze ji prijde druhy dopis od pravnicky a ze ji z bytu vyhodi at si bali kufry, proto se tazu jestli je toto vubec mozne, kdyz on ji nedava ani korunu uz x let co mela deti maly vse tahla sama krom najmu a elektriky teda. Takze doporucujete aby platila s tim aby zasla take k pravnikovi at ji taky prispiva polovinou na to co bylo zminovany? (praci prasek, uhli, jidlo, malovani apod)

Datum: 22.02.16 10:50
avatar

Já bych v této situaci přispívala i v případě, že by mi manžel na "mé" výdaje nepřispíval.

(Jakmile manželka začne vymáhat také, situace mezi manžely se podle mne ještě zhorší.)

Nájemní smlouva byla uzavřena v době manželství na oba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik000
Datum: 24.02.16 08:06

Ve smlouve je jen manzel ale jak sem psala bylo to v dobe kdy byli manzele takze to spada do spolecnyho jmeni manzelu ne?

Datum: 26.02.16 08:53
avatar

lucik000 Datum: 24.02.16 08:06

Jestli je členem družstva jen manžel, pak paní nemá žádná práva. Přečtěte si zákony. Má právo tam bydlet, ale on má právo ji vyhodit. Ona má jen a jen nájemní smlouvu, on ji má také. Ale ona zcela určitě nemá papír, že je členem družstva. A to je ta chyba. U v osobním vlastnictví platí SJM, u družstev je to opravdu jinak. Máme naprosto stejný případ v rodině. A nikdo s ní nehne. Když bude chtít, manžel půjde..má jen nájemní smlouvu, členem družstva jako jeho paní není. Protože původní státní dekret byl psaný jen na ni. Takže on je bez nároků. Takhle to chodí při privatizaci. Nárok být členem družstva má jen ten, na koho je státní dekret.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketka
Datum: 22.02.16 11:15

To, že manželka nepřispívá polovinou nákladů na bydlení, rozhodně není důvod, proč by měla být z bytu vyhozena, pokud jsou manželé a byt je ve společném jmění nebo mají společný nájem (?) - to je jedno. Dokonce si ani nejsem jistá, jestli je možné požadovat po manželce, aby přispívala půlkou na nájem a energie - vždyť mají společné jmění manželů a všechny peníze, které jeden z nich vydělá, jsou společné (bez ohledu na to, že fakticky společně nehospodaří), takže je jedno, jestli se ten nájem zaplatí zrovna z hromádky peněz, které vydělal manžel nebo z hromádky, které vydělala ona nebo půl napůl. Jestli to tak není, ať mě prosím někdo znalejší opraví,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik000
Datum: 24.02.16 08:07

Me prave nejde do hlavy to ze teda kdyz to neni realny ten vyhazov z bytu tak jak mohla vubec pravnicka sepsat s tim manzelem ten dopis co prisel manzelce ze jakmile nezacne prispivat tak to pujde k soudu a muze byt vyhozena z bytu...? vzdyt ti pravnici by si teda tohle nemohli dovolit a nebo tomu rozumet ne? dekuji

Od: jenda2
Datum: 22.02.16 15:27

Ať si známá vezme účty za všechny platby co sežene a zajde také za právníkem. Pravděopodobně se náklady na provoz domácnosti srovnávají. Není tedy vůbec co řešit. Asi to bude jen nátlak. Jinak je to nesmysl. A nebo ať se podílí na enegriích 50:50 ale dál nic. Splní požadavek a zbytek děj se vůle Boží. Splní tak slib a koza zůstane celá. Vlk sice zdechne ale to snad nebude vadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucik000
Datum: 24.02.16 08:09

zacala zas platit, poslala teda mensi castku protoze po vanocich a darkach co dala detem tak nema moc uspory ale aspon lepsi neco nez nic ne? aspon ma v ruce naky ustrizek ze se snazi dekuji

 

Od: myska001
Datum: 24.02.16 22:20

Jedná se o společn jmění manželů, jeden z manželů nemůže být svévolně vyhozen druhým z bytu. Oba jsou nájemci bytu stejným podílem. A ačkoliv nemají společné peníze, dle právo ano. Jedině by peníze museli mít rozdělené dohodu, soudem, přičemž by bylo určeno, kolik každý z manželů bude přispívat na nájem.

Tato situace se musí řešit naprosto celá, ale vaší kamarádce zřejmě pomoci není. Nicméně z bytu být vyhozena nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 08:57
avatar

myska001 - Datum: 24.02.16 22:20

Ta paní je pasivní. Stačí přece se jít na družstvo zeptat kdo je tedy majitelem bytu. Pokud jen manžel, vyhodit ji může. Neříkám že je to správné, říkám to, co říká zákon. Je na lidech aby si zkontrolovali co jim patří. A jaká mají práva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 14:48

Pokud manžel není ve vztahu spokojený, udělal by nejlépe, kdyby se sám odstěhoval a ne vyhazovat ženu s dětmi. Samotný člověk spíš najde ubytování jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 08:58
avatar

marfušo a proč by to dělal, co když mu byt patří?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.