S antibiotiky do školy?

Od: Datum: 19.02.16 12:55 odpovědí: 16 změna: 20.02.16 18:36

dcera měla v sobotu ráno 39,4 teplotu.v pondělí jsem s ní jela k dr.to už byla bez teploty,nekašle,nesmrká.

Teď asi 2-3 dny zpátky má jedno, dva krát teplotu do 37,2-max.37,4.

Dr .ji dnes dala atb.Já ale už musím do práce-malá je úplně bez potíží-jenom teda ta zvýš.teplota..myslíte, že by od středy mohla do školy?Bez cvičení,hned po vyučování dom?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.16 13:09
avatar

Kolik je dceři let, raději ji nechte doma, s antibiotiky není dobré někam chodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katka*
Datum: 19.02.16 13:17

první třída.

jsem s ní týden doma, nemužu být další,jsem v nové práci..a hlavněona má jenom zvýš.tt-jinak absolutně bez problémů,musím ji krotit,protože by dováděla a dělala blbiny

Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 13:21

Sežeňte hlídání, sousedka, osamocená důchodkyně, vzdálená teta, strýc, známý nezaměstnaný, pokud nemáte nikoho v rodině.

Jinak nevíte, co se z toho vyvine. Ráno může být lépe, a večer se většinou jezdilo na pohotovost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 08:59
avatar

strakatypes Datum: včera 13:21

Máte pravdu, moje osmileté dítě po chřipce až pátý den, kdy už nemělo teploty šlo najednou do křečí a bezvědomí, diagnoza - zánět mozkových plen dle pozdější lumbálky. Nikdy člověk neví jak to děcko bude reagovat.

Je to riskantní ho předčasně vyhodit z postele. Doma dovádí, ale cesta a škola ho může značně unavit, navíc oslabený organismus, chytí i to, co ještě nemělo. A také je tu nebezpečí zánětu plic, což Vás donutí být doma dalších několik týdnů. Nemoce pokud se řádně nevyleží se vrací - třeba v podobě asthmatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 13:11
avatar

Při užívání antibiotik je potřeba klid, pokud možno bez fyzické aktivity, nejlépe v posteli. Škola rozhodně NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 13:17

No, a jakou diagnozu doktorka určila. Antibiotika se přece jenom proto, že je teplota, nedávají. Naopak, já bych se bránila, že jsou atb. zbytečná a až budou skutečně potřebná, tak budou neúčinná, a budou se muset dát silnější a zatěžující.

Takže, co malé je?

Pokud antibiotika dobere, tak by měla jít na kontrolu k lékaři a ten určí, kdy do školy. Při užívání atb. je potřeba klid, žádnou námahu, nedoporučuje se kontakt s nemocnými, což v MHD a ve školním kolektivu nelze vyloučit. V současné době řádí nachlazení, chřipky, rýmy, kašel. My jsme 14 dní nemocní a nemůžeme se z toho dostat. Hnusné nachlazení. A to nemusíme do práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katka*
Datum: 19.02.16 13:19

dg, nevím, prostě virové onemocnění-měla zarudlý krk a tt.možná jsme mohly vzít CRPčko.tak ale když má teplotu tak to není ok..má jí týden i když ted jenom zvýšená..popravde atb jsem ještě nenasadila,ona mi dala v pondělí rcp a že uvidíme..dnes jsem je vybrala ale čekám

Datum: 20.02.16 04:38

Na virovou infekci by vám dala antibiotika jen úplně blbá doktorka, protože na ní ATB nepomůžou, jen rozhasí trávicí soustavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 16:45
Nezlobte se, ale že jste zdravotní sestra nevěřím. Že doktorka napíše klinicky dobrému dítěti bez jakýchkoli příznaků ATB, pouze na zvýšenou teplotu, bez výtěru, zkoušky moči, bez CRP? A matka, zdravotní sestra, se ptá laiků, zda posílat dítě při antibiotikách do školy... Kdybyste byla sestra, tak víte, že při virovém onemocnění antibiotika leda tak uškodí...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: katka*
Datum: 19.02.16 13:22

ona je jinak bezpříznaková:)

Od: katka*
Datum: 19.02.16 13:21

dovysvětlení dr.nám hned v pondělí napsala rcp. na atb a že uvidíme.dnes jsem ho vybrala-protože jsem dceři neměřila 37,2 ale ještě nedala.jsem sestra ale teď s tímhle tápu, protože nevím co s ní-není kontinuálne nemocná, teplota hned po tbl klesne no já fakt nevím.nějaké divné to je

Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 13:26

Něco se chystá, možná pošlete malou do školy a druhý den se to rozvine.

Ať ulizuje pomalu lžičku medu, nebo celou cibuli pokrájete a namíchejte s medem, pustí šťávu, kloktat asi neumí, tak vyplachovat pusu šalvějovým odvarem, zábal na krk, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 20.02.16 18:36

No vidíte a mně dětská doktorka říkala, že teplota 37,4 není žádná teplota ,ani zvýšená, že je to úplně normální. Pokud jsou příznaky všelijaké, má se udělat před nasazením antibiotik CRP. To ví i laik. Tolik dní od začátku potíží by už byl výsledek jednoznačný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jt®
Datum: 19.02.16 14:04

Já bych ji neposílala. Většinou když člověk bere ATB a někam s tím chodí je mu ještě hůř. Sežeňte hlídání jak někdo navrhoval a nechce dcerku doma. Přece jen můžete požádat p. třídní aby vám dala úkoly doma a po práci nebo hlídání se s ní může učit, ale neriskovala bych školu, když vám během dne mohou zavolat, že vaší dcerce není dobře a má vysoké teploty

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 04:35

Předpokládám, že šlo o anginu, a rozhodně nedoporučuju ji hnát do školy, dokud není léčba ukončena. To byste taky mohla jet za ní do nemocnice se zánětem osrdečníku, nebo - pokud byste takto zkracovala léčbu často, na pohřeb na selhání srdce.

Sehnat si hlídání je asi nejrozumnější volba, i kdybyste na to měla dát ekvivalent vašeho platu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 09:08
avatar

Máte pravdu, můj, tehdy už dospělý brácha šel k doktorovi, teploty, ten ho poslat sfárat, že je mladej lempl a on druhý den po šichtě už nemohl vstát jak byl oteklý a bolestivý - měl revmatickou horečku, takže kvůli blbosti mengela musel jít z dolů a stal se z něho invalida s nemocným srdcem. Nikdy není totiž tak dobře, aby nemohlo být hůř. Proto nechápu lidi co nejen nevyleží vlastní nemoc, ale nutí k podobnému jednání i vlastní děti.

A navíc petiplote od Vás se mi líbí dobrá rada - nějaká studentka či důchodkyně si ráda přivydělá i drobnou částku. U nás v Praze 50 kč na hodinu nebo 250 - 300 na celý den. Soukromně. Agentury jsou drahé, samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.