Průběh dědického řízení

Od: Datum: 19.02.16 10:29 odpovědí: 5 změna: 19.02.16 12:48

Dobrý den,

prosím Vás o radu.

Za 14 dní mě čeká dědické řízení. Jsem jedním ze dvou dědiců jedné nemovitosti (kde bydlím). S druhým dědicem se nestýkám a nestýkal se ani se zemřelou osobou.

Jak probíhá dědické řízení, kam jsou poprvé pozváni dědicové a oznámí se jim obsah dědictví? Protože nejsme dohodnuti, kdo koho vyplatí, co bude s nemovitostí dál atp., budou to po mně chtít hned na místě, nebo je nějaká lhůta na to, abychom se případně dohodli?

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.02.16 10:51
avatar

Dobrý den, po umrtí osoby notář vyzve jednoho dědice (nebo osobu, která ten pohřeb zařizovala), aby přišel a oznámil majetek, který bude předmětem dědictví a možné dědice. Notář potom všechny dědice pozve k jednání. O tom nic nepíšete.

Je vhodné, aby se vše domluvilo předem a notář to "jen hodí na papír". Dohadovat se až před notářem je nepříjemné (pro všechny). Takže, buď se dohodnete nebo rozhodne soud.

Žádné vyplacení na místě (u notáře) nebude. Zdravím!

P.S. Pokud jde skutečně o první schůzku s notářem, tak pouze oznámíte majetek a dědice.

doplněno 19.02.16 11:09:

Perná chvilka? Záleží na tom, jestli jste schopni komunikovat. A ta komunikace bude nutná, když jde o nemovitost - je s tím i "papírování". Můžete se domluvit s notářem, že chcete oddělené jednání, ale nic to neřeší. No, tak si vyslechnete, co druhý dědic navrhne a když nebudete souhlasit, tak se vše odloží. Notář Vám poradí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.16 11:02

Ano, na první schůzce jsem už byla, tam jsem oznámila vše, jak píšete, druhého dědice že si najdou, nevím o něm nic, nekontaktuje mě, nebaví se se mnou, tak se těžko do té návštěvy dohodneme

Takže mě čeká dost perná chvilka :(

Datum: 19.02.16 11:06
avatar

ale ne. Ničeho se nebojte. S tím pro vás úplně cizím a neznámým člověkem se dohodnete snadněji a rychleji, než s vlastní rodinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:12

Snad ano. Peníze, abych ho vyplatila, nemám, takže nejspíš jedině prodat a rozdělit se.

Datum: 19.02.16 12:48

Pro vypacení druhého dědice je možné si vzít hypotéku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.