Neoprávněné účtování od O2

Od: Datum: 17.02.16 23:29 odpovědí: 27 změna: 20.02.16 04:48

O2 vyúčtovalo mé babičce za poslání jedné SMS 2,--Kč, problém je v tom, že moje babička z mobilu SMS neumí posílat a proto žádnou sms nemohla poslat. Když bylo toto u O2 reklamováno, sdělili nějaké číslo na které byla SMS odeslána. Tak jsme na toto číslo zavolali a ono neexistuje. Reklamaci zamítli. Jak se tomuto neoprávněnému účtování bránit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.16 23:36

To, že se na číslo nedovoláte ještě neznamená, že na něj nejde poslat SMS.

Ohodnoceno: 0x

Od: lilil
Datum: 17.02.16 23:41

asi neumíte číst, babička to prostě neumí.

Datum: 17.02.16 23:45

Mno. Obávám se, že se čtením nebo spíše chápáním psaného textu na tom nebudete nejlépe Vy. Psal jsem o tom, že nemožnost dovolat se nevylučuje zasílání SMS. O tom, jestli to vaše babička umí nebo ne jsem nepsal.

Datum: 18.02.16 00:05

Prostě babbička sms neumí poslat, a číslo neexistuje.

Datum: 18.02.16 01:26

To nic nevylučuje. Moje kapsa taky neumí telefonovat a párkrát se mi to stalo. Stačí blbě kliknout. To že číslo neexistuje rovněž nic neznamená, platí se za poslání,

Datum: 18.02.16 22:14

Vy tady tvrdíte, že číslo neexistuje na základě toho, že se na něj nemůžete dovolat? To myslíte vážně?

Datum: 17.02.16 23:40

Nijak. Mě u operátorů vezmou často peníze za tak zvané prémiové SMS.

Strhnou si 5 kč a není síla, která by jim to zarazila.

A také nic neposílám.

Datum: 17.02.16 23:43

Vím, že je to nepatrná částka, ale když to tak udělají více lidem, je to pěkný balík a odvolání žádné. Tak kdyby třeba v obchodě nevraceli 2 či 5 Kč, to by lidem taky nevadilo?

Od: hk
Datum: 18.02.16 00:06

Že neumí poslat SMS ještě neznamená, že jí nepošle. Víte, mozek vaší babičky funguje jinak, než váš. Buďte ráda, že babička ještě ví, k čemu je dobrý mobil.

Datum: 18.02.16 00:28

Jen se posmívejte, dříve byla jiná doba. Až budete taky tak starý, uvidíte ...

Od: hk
Datum: 18.02.16 00:56

Lili, vy jste to nepochopila. Jám mám s gerontologickými pacienty zkušenosti zřejně větší než vy. Proto jsem se vám snažil poradit, abyste neřešila nesmysly.

Od: jofa®
Datum: 18.02.16 10:58

hk: Že neumí poslat SMS ještě neznamená, že jí nepošle. No to je super odpověď. Taky bych jednu měl. Když někdo neumí číst, to ještě neznamená, že si to nepřečetl. Nebo lepší. Když někdo nebyl v Londýně, to ještě neznamená, že tam nebyl. Pravda, možná prstem po mapě.

Datum: 18.02.16 11:25

Ona ale ta odpověď od hk má na rozdíl od té Vaší smysl. Když někdo neumí číst, skutečně si nic při nejlepší vůli nepřečte. Ale i když neumím odeslat SMS, docela snadno se může stát, že jí odešlu nedopatřením při manipulaci s mobilem, aniž bych si toho byl vědom. Odeslaná SMS nemusí obsahovat žádný text, ten bych asi nedopatřením skutečně nenapsal. Vy jste ještě nikdy nedostal prázdnou SMS, o které odesílatel nevěděl, že jí poslal? Nikdy Vám nezazvonil mobil a po jeho zvednutí tam bylo slyšet hluk ulice, ale nikdo se nehlásil?

Je to podobné, jako když někdo, kdo v životě nedržel v ruce pistoli, může při neopatrném zacházení se zbraní někoho zastřelit. Nikdy jste o podobném případě neslyšel?

doplněno 18.02.16 11:44:

Nemusí. Stačí náhodné stisknutí 2 tlačítek (třeba v kapse) a SMS se odešle na některé číslo v adresáři. Občas se mi to stávalo, od té doby klávesnici ručně zamykám (nečekám, až se po chvíli zamkne automaticky). Viz můj příspěvek níže (v 9:49 hod).

doplněno 18.02.16 11:47:

doplněk výše je odpověď pro Jofu na: "Při odeslání musí zadat příjemce".

Ohodnoceno: 3x

Od: jofa®
Datum: 18.02.16 11:37

Při odeslání musí zadat příjemce. Jen tak si asi ze srandy vyťukala 9 náhodných čísel. . Asi si s telefonem hrála.

doplněno 18.02.16 11:51:

Potom by to číslo dohledali. Tazatelka psala , že neexistuje. Samovolně aktivovat napsání sms a ještě v kapse odeslat, no nevím. Já takový zázrak nenosím.

Datum: 18.02.16 22:16

Muhe. Zřejmě jsi ještě nedošel poznání, co všechno mobilní telefony umí ) Tazatelka se domnívá, že číslo neexistuje pouze na základě toho, že se na něj nedovolá. Taky dobrý

Datum: 18.02.16 13:26

Sorry, ale to, co píšete, je blábol. Speciálně, když někdo nebyl v Lodnýně, pak to samozřejmě znamená, že tam nebyl. Pokud tím ale chcete dokazovat, že hk píše nesmysly, pláčete na špatném hrobě.

Jo, kdybyste napsal: "Když si někdo myslí, že nebyl v londýně, pak to neznamená, že nam nebyl", to by odpovídalo tvrzení hk, ale jakkoli může takové tvrzení vypadat podivně, na rozdíl od vašeho "protipříkladu" to není nepravda.

Datum: 20.02.16 04:48

Když někdo neví, jaká čísla zítra padnou ve sportce, tak je jasné, že je přece nemůže trefit. To dá rozum, ne? Když někdo tvrdí, že nebyl v Malenicích, tak se taky může ukázat, že tam byl, ale myslel si, že to jsou Hoštice. Když někdo neumí řídit auto, tak je přece vyloučeno, že do něj sedne, rozjede se a nabourá 5 aut.

Prostě poslat sms je možné jen náhodným mačkáním kláves v kapse při chůzi. Už jsem takhle párkrát volal a už mi takhle přišla nesmyslná SMSka od kamarádky. Capisci?

Od: m123
Datum: 18.02.16 02:19

Asi nijak, ale buďte ráda, že jen 2,- kč. Mě teď přišlo vyučtování kde jsem měla 450,- kč za nějaká data. Prokazatelně jsem neměla mobil u sebe a i ten jejich guru mi řekl, že to co mám na vyúčtovaní není fyzicky možné udělat. Budou to řešit, ale obávám se, že zaplacené peníze už neuvidím :( .

Datum: 18.02.16 04:54
Děda taky neumí poslat sms. Proto občas někomu přijde prázdná zpráva popř zpráva s několika znaky
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.16 09:49

Já sice SMS i MMS posílat umím, ale už se mi stalo, že jsem mobil s nezamčenou klávesnicí strčil do kapsy, kde došlo shodou okolností ke zvukovému záznamu a jeho následnému odeslání na náhodné číslo z adresáře. Příjemce této nechtěné MMS mi obratem volal a chtěl vysvětlit, proč mu to posílám. Kdyby se neozval, nikdy bych se o odeslané MMS nedozvěděl.

Odesílání "prémiových" SMS, stejně jako všech volání na linky zažínající 9, jsem si nechal od O2 zablokovat. K ničemu je nepotřebuju.

doplněno 18.02.16 10:00:

Podívejte se do seznamu odeslaných zpráv. Jestli to babička s mobilem moc neumí a tím pádem nedokáže zprávy mazat, měla byste tam tu zprávu najít.

doplněno 18.02.16 10:56:

aja + mot - Ono nejde o 2 Kč, jde o princip. Ta částka je tak nepatrná, že se tím téměř 100% nikdo zabývat nebude. Představte si ale, že má operátor řekněme půl milionu zákazníků a od každého měsíčně neopávněně vybere 2 Kč navíc. To už tak nezajímavá částka není, že?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.16 22:24

Ale tak zase. Milion korun je pro operátora asi jako pro běžného občana jeden haléř. I když, zákazníků bude mít každý z těch tří kartelových vydřiduchů více, než půl milionu.

Datum: 18.02.16 10:16

No jestli řešíte jednu smsku za 2 Kč, tak to bych se proto nerozčilovala.

Od: mot
Datum: 18.02.16 10:37
na 99 procent ta sms z telefonu odesla. jestli ji poslala neumyslne atd, netusim. operator samozrejme umi dohledat,jesti sms odesla z vaseho telefonu.
jenom teda jestli kvuli 2kc resit tohle vsechno...

Od: data
Datum: 18.02.16 14:31

Některé věci už tu zazněly. Poslat sms jde i na neexistující číslo, přesto se platí za odeslání zprávy. Souhlasím s tím, že jde zavolat a nebo poslat zprávu, když má člověk mobil v kapse, už se mi několikrát za život stalo, že jsem takto nechtěně volal na 158 a 155 a nepomohlo ani zamčení mobilu, prostě se v kapse odemkl. Jak tu někdo správně psal. musela by být zpráva v odeslaných. Mně se taky několikrát stalo, že jsem platil za něco, co jsem neprosmskoval a nebo neprovolal. U těch sms to bylo někdy pár sms, třeba 3 a to jsem to ani nereklamoval. Když mi přišlo vyúčtování za nějakých 170 kč a já byl přesvědčený, že jsem to nemohl prosmskovat, tak jsem podal reklamaci. Měl jsem podrobný výpis a já ho kontroloval se svým mobilem, protože sms v mobilu mažu až s velkým časovým odstupem. Byly tam sms, které jsem v určitých dnech vůbec neposílal, byly to sms navíc. No a výsledek reklamace byl ten, že se reklamace neuznala, podle techniků bylo vše v pořádku a co se člověk nahádá, Člověk si akorát zanadává a potom nad tím mávne rukou.

Datum: 19.02.16 12:53
Tazatel napsal, že "Tak jsme na toto číslo zavolali a ono neexistuje." Někteří se tomu vysmívají s tím, že, například: "Vy tady tvrdíte, že číslo neexistuje na základě toho, že se na něj nemůžete dovolat? To myslíte vážně?" Ale mně jasné, že něco takového tazatel činí. Možná aná, ale taky se mu možná ozvala automatická odpověď "Volané číslo neexistuje" (nebo jiná formulace téhož významu. Pokud je tomu tak, nebo aspoň pokud tomu tak může být, pak podobná odpověď hraničí s porušením pravidla Z; asi ho neporušuje fakticky, ale možná bych se nad tím zamyslel, než bych něco takového napsal,Druhá věc je, že existují jednosměrná čásla, která existují a volat se z nich dá, i poslat SMS, ale neexistují pro volající veřejnost.

Od: katka*
Datum: 19.02.16 13:03

chápu-jde vám o princip.ale určitě nemají potřebu si něco vymýšlet..proste se to stalo,sms odešla-to, že to babička neumí nic neznamená, kolik krát se mi stane že někam zavolám i když nechci..sms asi ne..ale stát se to může--nemá to v odeslaných?

Od: kurt
Datum: 19.02.16 13:33

Ono to může být i tak, že když to není tak, tak to může být i zcela jinak.

Mně taky tvrdil blbec kámoš, že když neumím s autogenem, tak se startéru nic nemůže stát...chyba lávky, protože jsem "utavil" asi polovinu startéru *zed*

A to jsem za blbce, že jsem převážel autogenové lahve v taxíku*zima**bezim*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.