Bratr problém s vyřazením z ÚP

Od: Datum: 17.02.16 22:25 odpovědí: 4 změna: 18.02.16 18:43

Dobrý den,mám prosbu o radu:. brácha je od r.2012 v evidenci ÚP.Rád by pracoval,ale v době evidence na ÚP utrpěl těžký úraz a nyní ho nikdo nezaměstná,je před důchodem a z vesnice. Všechna tato kritéria ho znevýhodňují na trhu práce.To ale popisovat nechci,k tomu dotaz nesměřuje.Má slíbenou práci od léta.

Před nedávnem mu napsal ÚP dopis,že ho chtějí zpětně vyřadit z ˇUP proto,že v roce 012 tam měl domluvenu návštěvu,avšak omluvil se tehdy před 4 lety zdravotní omluvenkou pro nemoc (potom už tam na další termíny docházel,a od odborníka v termínech,kdy byl nemocen,se opět omlouval,dokládal zdravotní potíže omluvenkou podle toho kde byl - rehabilitační ústav,ortopedie atd.). ÚP nyní v oce 016 shledal,že omluvenka z termínu návštěvy úřadu v roce 012 je dle jejich výraziva nehodnověrná (důvod nevěrohodnosti neuvádějí, nepovedlo se jim asi odborníka,který mu ji tehdy vystavil,dohledat,zkusila jsem to,tel.neexistuje a na adrese už nepracuje). Připomínám,že od r.012 nikdo na ÚP žádnou námitku ani pochybnost nevznesl.

Dodávám,že žádnou nemocenskou ani podporu v nezaměstnanosti nikdy nedostával.

Podle mne je to ze strany ˇUP záminka se bráchy zbavit,že už je tam dlouho.

Odvolal se s tím,že jde o věc starší 3 let a podle zákona o zaměstnanosti nejde věc starší 3 let řešit a hlavně našel na VZP,že v daném termínu byl léčen a doložil to.

Protože tato zkušenost pro něj byla traumatizující vzhledem k jeho zdr.stavu,požádal 3.2.emailem vedoucí ÚP i zprostředkovatelku práce o zastavení řízení a avizoval,že bude žádat o vyřazení evidence na vlastní žádost.

Dne 6.2.,sobota,odeslal doporučený dopis,kde žádal o vyřazení z evidence na vlastní žádost k 8.2..Dle ověření u vedoucí pošty byl dopis doručen ÚP v pondělí 8.2.ráno hned s ranní poštou.Tentýž den se bratr v doprovodu 2 osob (viz těžký problém s chůzí)dostavil na ˇUP a ještě jednou v podatelně podal žádost o vyřazení s datací 8.2.

Tentýž den obdržel dopis z ÚP,kde mu oznámili,že řízení je zastaveno jako nedůvodné (dopis datován 4.2.).

Oznámil tedy pojišťovně a ČSSZ,že k 8.2.požádal o vyřazení z evidence a zažádal o hrazení pojistného jako samoplátce (jako rodina mu pomůžeme).

Jaké bylo jeho překvapení,když dnes obdržel z ÚP dopis o zahájení dalšího sankčního řízení,stejný důvod,jen zpochybnili omluvenku mladší 3 let! Píše mu to stále tatáž úřednice. Dopis byl z ÚP odeslán 12.2.,datován však zpětně 8.12.

Mohu vás poprosit o radu? Bratr té paní nic neudělal,přesto mu toto provádí.

Podle mne )pokud pominu nesmyslnost celé věci) když odeslal žádost o vyřazení z evidence 6.2.,ta došla 8.2.,bylo v té době již zastaveno 1.sankční řízení a nic nebránilo tomu,aby se na vlastní žádost vyřadil z evidence ÚP.

Takto je v evidenci dále,ačkoliv nechce.Musí se odvolat a příště mohou zkusit další řízení.Při vyřazení zpětně by musel platit zpětně zdravotní pojištění,i penále,a to by ho zlikvidovalo.Navíc pobíral dávku v hmotné nouzi,a to existenční minimum a příspěvek na bydlení,nevím,zda by to ovlivnila skutečnost,že by nebyl v evidenci ÚP.ÚP mu nikdy žádnou práci nedohodil,nijak mu nepomohl,ale nikdy ani nic nevytkl.

Děkuji Vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.16 22:36

pozn.Prosím příspěvky k tématu,nikoliv úvahy,jak si má hledat práci atd.Žádnou černou práci nevykonával,opravdu marodil,inval.důchod mu nedali,jediná možnost byl tedy ÚP.Děkuji za pochopení.

Od: pt®
Datum: 18.02.16 15:11
avatar

Pokud bylo zrušeno sankční vyřazení bratra, může se nyní sám kdykoliv odhlásit z evidence ÚP a zůstat jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů), ale musí si platit sám měsičně zdravotní pojištění. Může se také informovat, zda má nárok na příspěvky, např. na bydlení, či na jiné příspěvky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:00

ale ja tam pisi,rizeni skonceno,proto 8.2.se odhlasil,ale na zadost nikdo nereagoval a namisto toho mu dorucili 17.2.dalsi sankcni rizeni!on pritom uz 10.2.nahlasil na VZP a ČSSZ,že se vyřadil z evidence a zaplatil pojištění jako samoplátce.


doplněno 18.02.16 18:05:

resp.platili jsme za něj jako rodina,ale to tu nechcui rozepisovat.

Datum: 18.02.16 18:43
avatar

Jak jednoduché-máteli všechny doklady po ruce-navštivte onu úřednici žádejte o vysvětlení jak je to možné a samozřejmě si současně pořidtě i záznam pokud nepochopí -nechte zavolat jejího nadřízeného a žádat vysvětlení a poté i žádat jak řeší?neschopnost?neprofesionalitu? své podřízené!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.