Nejste přihlášen/a.
můžete si zažádat, nejlépe sama na čssz a uvidíte. Každopádně za to nic nedáte. On obvoďák vám řekne že ne, ale posudkový bude mít jiný názor. ale je třeba mít hodně vyšetření od různých doktorů a častějších návštěv, jednou do roka je málo.
O tom, jestli máte nebo nemáte nárok na invalidní důchod, rozhodne komise lékařské posudkové služby (LPS), když si požádáte o důchod. Postup je následující:
- domluvte se se svým ošetřujícím lékařem, ten bude na LPS zasílat něco jako posudek o Vašem zdravotním stavu a ze zkušenosti by měl vědět, jestli to má nebo nemá smysl
- i tak si zajděte na důchodové oddělení OSSZ místně příslušné Vašemu bydlišti a požádejte o invalidní důchod (žádost s Vámi sepíše referentka) - požádat si můžete kdykoli o důchod jakéhokoli stupně; o tom, jaký dostanete, rozhodne později ČSSZ
- vyčkejte na pozvánku k LPS a dostavte se k jednání. Zápis z jednání si úřad předá sám, přikládá se k sepsané žádosti, která na něj "čeká", a vše se zasílá na ČSSZ
- vyčkejte, až Vám přijde Rozhodnutí o přiznání nebo zamítnutí. Invalidní důchod závisí na více faktorech a přiznat nebo nepřiznat výplatu důchodu je oprávněna pouze ČSSZ.
Nárok na důchod a na výplatu důchodu je dvoje. Pro výplatu důchodu musí být splněny dvě podmínky - uznaná invalidita (LPS) a pojištěná doba. Když nesplnípe podmínku pojištěné doby, vůbec nezáleží na tom, že Vás komise uznala invalidní, protože nemáte ruce, nohy, hlavu atd., ale nárok na výplatu důchodu nevznikne.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.