Žádost o místo naslepo přes email

Od: Datum: 17.02.16 12:15 odpovědí: 3 změna: 17.02.16 21:56

Prosím poradíte mi, jak napsat žádost o místo přes email? Vyselektovala jsem si firmy z okolí, u kterých bych mohla pracovat, ale nepotávají žádnou volnou pozici. Nějaké chci oslovit telefonicky, nějaké emailem. Vím, že bych tam měla napsat, proč chci u nich pracovat a také vypíchnout své schopnosti a zkušenosti, pravda je ale taková, že mám obchodní školu, 6 let jsem dělala fin. poradce a živit se tím nechci. Co bych chtěla dělat už sama nevím. Mám dvě malé děti a manžela, co má směny. Takže už v podstatě vezmu cokoliv, kam budu moci chodit jen na ranní i kdybych tam měla jen 10 000 kč... :( To se potom těžko píše motivační dopis, když mi jde jen o to, už mít konečně "nějakou" práci, protože žít z něčeho musíme... (na ÚP jsem od 5/15) Nejdříve jsem hledala oblast personalistiky a administrativy, to by mě bavilo. Po několika měsících neúspěchu už fakt budu brát cokoliv... Jak mám ale napsat ten dopis (email)? Děkuji moc...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.16 12:30

Manžel na řízení lidských zdrojů-personální, nějaký čas pracoval a od něj vím, že pokud nepoptává firma místo, tak si žádosti neukládá a nereaguje na ně. Nesnášel obtěžování telefonem a vlezlé žadatele o práci, odkazoval je na stránky firmy, prostě až je vypsané výběrové řízení, hlaste se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.02.16 20:28

No když víte čím se ty firmy zabývají, tak tam zkuste zajít osobně se poptat. Co Vám mohou udělat, nic. Maximálně Vám řeknou že pro Vás nic nemají. Já vím že to jednoduché není, člověk jde jako kdyby byl nějaký žebrák, ale tak to dneska chodí. Hoďte hrdost na tu chvíli za hlavu a jděte. Takhle se budete doma trápit a užírat. Třeba tam zrovna bude člověk s pochopením a když mu to vysvětlíte jako tady na poradně, tak Vám třeba něco nabídne. Já Vám držím palce, musíte sebrat odvahu a vyrazit. Já bych žádné dopisy nepsala, když oni nic nepoptávají.

Datum: 17.02.16 21:56

Nevím kde bydlíte, ale já bych zkoušela inzerát, například v místním tisku: Hledám práci...
Vypíšu časové možnosti a vzdělání. Dejte email než telefon, ten můžete dát později. Protože si nejdříve musíte ty firmy v případě nabídky ověřit na internetu, zda vůbec existují a zda tu pozici potřebují.

Na blbosti neodpovídejte, nebo jen to že nemáte zájem. Takto bych hledala já, A samozřejmě když bych viděla vhodný inzerát, dojdu tam osobně, protože mi nemusíte věřit, ale osobní dojem dělá opravdu nejvíce.
Pak samozřejmě Vás pozvou na pohovor, kde můžete o sobě říci více. Ale vždy se vyplatí než tam půjdete si o té firmě zjistit čím se zabývá, aby pak člověk nevypadal divně, že ani neví kde bude event. pracovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.