Kamarád bez peněz

Od: Datum: 16.02.16 21:10 odpovědí: 9 změna: 17.02.16 08:16

Mému kamarádovi se stala nemilá věc. Když byl na nemocenské, normálně mu vystavili neschopenku, když byl v nemocnici. Čekal na svou nemocenskou a nepřišlo mu nic. Když si zjišťoval na čssz, proč peníze ještě nedostal, řekli mu, že jim chybí potvrzení o úrazu. Musel tedy zajistit, aby jim co nejdříve toto potvrzení přišlo. Bohužel musel být veden u svého lékaře, opět na nemocenské, peníze stále neměl,. Řekli mu, že když nebudou vyřešeny problémy s první neschopenkou, nedostane proplacenou druhou. Mezitím, aby došlo k urychlení mu bylo doporučeno kontaktovat lékařskou posudkovou službu, kde se měli zajímat o jeho případ. Volal jim, tam mu řekli, že zavolají jeho lékaři a potom říkal, že zavolá na sociálku. Takovýto výpadek mu způsobil problémy s placením. Bojí se, že bude vyhozen z nájmu, chce si najít něco jiného, levnějšího ale nemá z čeho to zaplatit. Má různé závazky, nechce na něj nikdo čekat. Ty firmy to nezajímá a napaří mu pokuty. Stejně tak majitele, který potřebuje mít zaplacený nájem včas. Nemá tady nikoho od koho by si mohl půjčit. Bohužel, já mu mohu poskytnout maximálně pár stovek aspoň na jídlo a hygienické potřeby. Jakmile půjde zpátky do práce, bude čekat zas dlouho na mzdu.

Teď tedy otázka, co má takový člověk dělat, když se octne v takové svízelné situaci, kdy prostě nemá. Jak mu může stát pomoci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 21:52
avatar

A opět je to tady...kamarád bez peněz, kamarádovi ukradli...kamarádovi zdrhla stará...

Proboha lidi, mějte koule a natvrdo přiznejte: Jsem bez peněz, ukradli mi...zahnula mi stará...

Jinak k dotazu: Pokud nemáte peníze a nemáte rodinu, ketrá by Vám dočasně pomohla, nezbyde, než si vzít nějakou tu půjčku u seriózní společnosti. Sice zaplatíte potom o dost víc, ale přežijete tuto dobu, když momentálně nic nemáte. A musíte doufat, že se to s tou neschopenkou a zprávou z nemocnice vyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamos
Datum: 17.02.16 00:10

Už jsem chtěl napsat, že se přece kámoš přiznal, ale došlo mi, že myslíte mě. Tak já můžu být rád, že na tom tak nejsem. Byl jsem taky ve srabu, ale pomohli mi rodiče.

JInak dík aspoň za odpověď. S těmi půjčkami bych já osobně neriskoval. Kdyby náhodou zase nedejbože vypadl příjem.

Datum: 17.02.16 08:16
avatar

No a co jiného chceš dělat když ti nepůjčí rodina, nemáš nic našetřeno, nepůjčí ti kámoši třeba. Pokud nechceš, aby ti vzal věci exekutor, tak nezbývá než si půjčku vzít. Hlavně ne od lichváře, to je cesta do pekel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 16.02.16 22:09

Ano, to je problém, peníze za nemoc opravdu chodí pozdě a ještě k tomu málo.

Musí si půjčit od rodiny, známých a až bude pracovat, tak neutratit celou výplatu, ale tisícovku si dávat stranou na tyto případy, mít pro strýčka příhodu. Naučit se hospodařit, jako naše babičky. Nyní jíst, jako za války, suchý chleba a kafe. Brambory se sádlem. Ach jo. Nezávidím, ale držím palce, ať se to zlepší.

Pokud má účet, tak mu rodina může peníze přeposlat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.02.16 06:09

Jednoznačně souhlasím. Myslím, že pokud člověk má na to, aby žil sám, tak se vždycky dá něco ušetřit. Dneska málo kdo myslí na to, že mu takhle může vypadnout příjem, pokazit se pračka, rozbít auto a potom, jsou z toho tyhle problémy. Problémy, které potom ty oprávněné osoby vůbec nemusí zajímat, protože mají nárok na to, aby dostali zaplaceno.

Kamarádovi opravdu nezávidím. Ať se pokusí vyprosit půjčku od někoho z rodiny a pak se snažit, aby už tohle nikdy nemusel řešit. Přeju hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 22:34
avatar

Myslela jsem že jsem sem dala odkaz - asi už mám sklerozu.
Tak tedy : okamžitá pomoc v nouzi
https://www.google.cz/#q=okam%C5%BEit%C3%A1+pomoc+v+nouzi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 16.02.16 22:51

Pro Wasube: Myslím, že to tady bylo, ale nemá se to, pravidlo Z4 ..tady si to najdi .. není považováno za vhodnou radu. Takže smazáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 00:00

Dřív byla možnost získat půjčku na Obvodním nebo Městském úřadu. To bylo právě pro takové účely, o kterých píšete. Nevím, jestli to už není zrušené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamos
Datum: 17.02.16 00:13

Děkuji všem. S tím spořením je to pravda, to pomůže vytáhnout trn z paty. Tak hlavně ať je co nejdřív z čeho.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.