Vykradený sklep-občanskoprávní řízení

Od: Datum: 16.02.16 15:17 odpovědí: 7 změna: 16.02.16 22:39

Dobrý den,

měla bych dotaz. 1/2015 nám a dalším 3 lidem pachatel vykradl sklep. Pachatele dopadli. Již v minulosti byl trestám za stejný zločin 2x. ( prospěšné práce ) Vzhledem k pokračování v trestné činosti byl po-té odsouzen k odnětí svobody ve výměře 9,7 a 8 měsíců ( konec trestu 12.12.2017 ) , bylo mi od policie ČR napsáno že tímto nejsou nijak dotčena majetková práva zúčastněných, které mohu uplatňovat v občanskoprávním řízení.. Moje otázky zní: Má cenu něco zahajovat? škoda činí 3.500 ( PC ), od kterého není už faktura. A je vůbec reálné že peníze někdy uvidím? Platí se něco za zahájení občanskoprávního řízení? Kde ho popř. podat ...? Děkuji BB

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 15:33
Je to kriminalnik , co jen krade. Nema zadny prijem. Z ceho by vam to zaplatil? Ja takhle cekam asi jiz 4rok na 2tisice , okradl nas chlap na aukru. Taktez kriminalnik , co jen kradl , podvadel a je nezamestnany.
Ohodnoceno: 0x

Od: bb
Datum: 16.02.16 16:02

Tak ve vězení může pracovat za to dostávájí nějaké finance, takže třeba z toho.. Jde mi o princip, ví se kdo to byl a to je celý? Tím to po policii ČR končí a dál sama? Tak jsem si chtěla zjistit zda má cenu něco řešit sama..

Datum: 16.02.16 17:55

To oželte , sousedka čeká 9 let na vymožení částky 16 tisíc Soud rozhodl, exekutor to převzal ale dotyčný je na podpoře, nic nemá...

Datum: 16.02.16 20:51

No jo.. když já bez boje nerada něco vzdávám, ale zas další peníze do toho cpát nehodlám.. :)

Datum: 16.02.16 18:19

Protože mě to zajímá zabrouzdal jsem a našel toto, třeba to k něčemu bude:

http://www.trestni-rizeni.com…ovinare/rizeni-obcanskopravni

"To v trestním řízení nejde – je-li nahlášen trestný čin, je vyšetřování v rukou policie a státního zástupce a ohlašovatel v zásadě nemá možnosti, jak by vyšetřování ovlivnil, i kdyby se nakrásně rozhodl, že na potrestání pachatele už netrvá."

Tak nevím, ale vy jste to neohlásili jako trestný čin?

Datum: 16.02.16 20:50

Asi takhle, vykradli sklepy 1/2015 přišel na to soused, přišla policie - fotky, prošetřování, byli jsme na policii podat svědectví... a bylo to odloženo... ted po roce přišel dopis že ho našli.., že toho měl víc, dostal prospěšné práce a pak znova vykrádal tak mu dali vazbu.. a v dopise co nám ted přišel komisařka píše:

trestní stíhání je neučelné, nebot trest k němuž může trestní stíhání vést, je zcela bez významu vedle trestu, který pro jiný čin podezřelemů byl uložen ... tímto rozhodnutím nejsounijak dotčena majetková práva zučastněných, která lze uplatnovat v občanskoprávním řízení

Je jasný že to je jen 3500kč ale jako kde jsme? když o obvinili a nedali mu aspon přikaz k uhradě škod.. ( věc zda to zaplatí je druhá ) Ale aspon ten hřejivej pocit, že ví že nám něco dluží :)

Datum: 16.02.16 22:39

No alE dávat pc nebo cokoliv co se dá ukrást nedávám do sklepa ne?

Jinak si nemyslím by to nešlo něco vymáhat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.