Můžu být zdravotní sestra?

Od: Datum: 16.02.16 15:50 odpovědí: 15 změna: 18.02.16 00:28

Zdravím, vystudovala jsem obchodní akademii, něco co mě absolutně nenaplňuje. :) Protože i po střední škole jsem nevěděla kam na VŠ, jsem na pomaturtiním studiu jazyků. Můžu se stát zdravotní sestrou? Už mám jasno, vím, že by mě to bavilo i naplňovalo, ale měla jsem jít na zdrívku rovnou, ale tehdy jsem dala na rady rodičů. Existuje na to nějaká škola krom medicíny. Nechci být lékařka, na to bych ostatně neměla, ale ráda bych byla plnohodnotná zdravotní sestra. Mám šanci to dokázat i když jsem vylezla úplně jinej obor než zdravotnictví? Je mi 20.5 a bydlím v Praze.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 16:06
avatar

jesli máte maturitu tak jedině vysokoškolské vzdělání všeobecná sestra na 3 roky s titulem Bc. má to pár úskalí jedno je udělat praxi v délce 2300 hodin za 3 roky což je dost

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nursey
Datum: 16.02.16 16:14

A tu praxi zajistí ta škola a nebo si jí každý zařizuje sám?

Datum: 16.02.16 16:20

asi většinou mají školy svoje pracoviště, i když u kombinovaných (či dálkových) forem studia bývá možné i to, že si studenti (částečně) plní praxi na svém pracovišti/své nemocnici, pokud už ve zdravotnictví pracují.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.16 16:16

tak na zdravotní sestru je jedině vysoká škola nebo vyšší odborná škola, takže nic nemáte promeškáno i když se na školu hlásí i zdravotničtí asistenti s maturitou na zdrávce, tak se počítá s tím, že studenti budou zdravotnictvím nepolíbení a jak už psal rádce nademnou, součástí výuky je i praxe v délce 2300 hodin (celkové studium musí být minimálně 4600 hodin, z toho praxe minimálně 2300).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.16 20:07
avatar

Nenaplnovalo by Vás ani povolání sestřičky, věřte mi.

Ostatně zkuste jít zatím dělat pečovatelku do DD, staří lidé také potřebují péči,

jsou nemocní. Některé povolání není zaměstnání, ale poslání.

To je u zdravotnického personálu. Je tam nutnost empatie a potřeba soucitu.

Pokud by jste o to hodně stála, už byste si to prosadila v těch cca 15 letech. Vy zatím nevíte co a jak by.

Zkuste tedy pracovat aspon brigádně v těch DD a tam sama poznáte, zda opravdu na to máte.

Ale jen proto že máte maturitu Vás nikdo odpovědný nepustí k lidem do nemocnice, kde musíte mít praxi

a hlavně odpovídající zdravotnické vzdělání. Získat ho není ve Vašem případě snadné, takže zkuste DD.

A sama pak poznáte zda opravdu ano nebo raději ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 20:22

já jsem zdravotní sestra. nikdy jsem nedělala v domově důchodců, nicméně vím, že by mě to ani nebavilo, ani nenaplňovalo. stejně jako mě nebavila a nenaplňovala praxe v jeslích, kam jsme povinně chodili (a bylo to jediné oddělení, u kterého jsem se vroucně modlila, ať si ho nevylosuji jako maturitní). přesto už roky pracuji jako sestra a je to práce, která mě jak baví, tak naplňuje.

ano, já jsem ještě generace, která na sestru začala studovat v patnácti, na střední škole. dneska už je to jinak, na sestru se studuje až po maturitě. tazatelka má tedy ideální věk k zahájení studia... a myslím, že volný čas do zkoušek (a že ho už moc nebude) určitě lépe využije spíš studiem k přijímacím zkouškám, než pomocnými nekvalifikovanými pracemi v domově důchodců.

konečně, na zdrávce je praxe víc než dost, a to hned od prvního ročníku. s provozem na oddělení se tedy seznámí velmi záhy, a pokud zjistí, že tato práce není nic pro ni, tak má šanci kdykoli ze školy odejít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.16 11:30
avatar

A možná že právě na brigádě v DD by zjistila že ji pečovatelství nic neříká, vždyt sestra je především pečovatelka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 11:57

no, ale to vůbec není vypovídající. mně by to taky nic neříkalo, a přesto mě práce sestry naplňuje. jenže i když obecně vzato vzdělání na sestru je univerzální pro všechny sestry, tak každá sestra si najde práci, která ji baví a naplňuje a tu, se kterou přišla do styku maximálně tak ve škole, třeba i ji brala jako nutné zlo a jinak o ní nestojí a nebude ji vyhledávat.

zdravotní sestry se profesně připravují na vysokých školách. není tedy důvod, aby se studenti pro tuto práci rozhodovali ve čtrnácti. naopak, co si pamatuji ze svého studia, tak právě začínaly fungovat vyšší odborné zdravotnické školy a naše vyučující, která zároveň učila i na té vyšší škole, si ji nemohla vynachválit. že je to jako nebe a dudy, že motivovanost studentek ze středních a vyšších škol se vůbec nedá porovnat, že z jejího hlediska je jednoznačně prospěšné, pokud se pro tuto práci rozhodne vyspělejší, vyzrálejší osobnost.

konečně, studium sestry na VŠ se převedlo mimo jiné kvůli mezinárodním dohodám, mimo jiné kvůli doporučení Mezinárodní rady sester, která navrhuje, aby toto studium započali právě studenti až kolem 17.-18. roku, kdy už jsou vyzrálejší a získali komplexnější základní vzdělání.

jako já nevím a z těch několika řádků od zakladetlky nepoznám, jestli by byla nebo nebyla dobrá sestra. ale vůbec se mi nelíbí, jak je tady některými shazována, že když nešla už na zdravotnického asistena (tedy když nestudovala střední zdravotnickou, když chce studovat až teprve všeobecnou sestru), takže se stejně určitě k práci nemá vztah. možná nemá a možná má, ale od toho je mimo jiné i množství praxe, kterou si na škole projde - sama pak posoudí, jestli šlápla vedle nebo ne. ale rovnou jí shazovat sebevědomí, kde to jsme?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.16 21:09
avatar

Dívala jsem se že lze pracovat i jako zdravotnický a studovat lze i dálkově, jak jsem zjistila
https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=jak+studium+zdravotn%C3%AD+sestra+d%C3%A1lkov%C4%9B

Tady je opravdu hodně informací o možnostech
http://www.rodina.cz/scripts/…asp?all=yes&id=16059197&typ=0

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=%C5%A1kola+na+zdravotn%C3%AD+sestru

https://www.facebook.com/svoszmedea/?fref=nf

http://www.zdravotnickydenik.…ru-a-sester-doplni-za-15-let/

Střední školu ukončilo 1890 zdravotnických asistentů, kteří ale mají omezené kompetence. "Opět, opticky to vypadá, že je středoškolských absolventů dostatek, ale nedostatečné kvalifikace," řekl Sohlich.sistent


doplněno 17.02.16 23:52:

změna ve vzdělávání sester
http://domaci.ihned.cz/c1-651…ium=rss&utm_campaign=mediafed

http://search.seznam.cz/?q=zdravotnická škola&sourceid=web&thru=spell&sId=HeGpveDtmSsTw2AlX_Wv

http://www.szs-ruska.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 21:31

no ale tazatelka se neptá na zdravotnického asistenta, ale na zdravotní sestru *nevi* zdravotnický asistent není všeobecná sestra a studium na zdravotnického asistenta není přípravka ke studiu na zdravotní sestru. pokud tazatelka už má maturitu, tak není důvod, proč by nemohla jít studovat na všeobecnou sestru. pravda, gymnázium nebo zdravotnické lyceum by ji k přijímačkám připravilo lépe, než obchodní akademie, nicméně znám i zdravotnické asistenty, kteří se k přijímačkám na sestru připravovali (pro někoho možná překvapivě) z gymnazijních učebnic. protože u přijímaček vcelku nikoho nezajímalo, jaké mají odborné zdravotnické znalosti (proč taky, to se teprve na vejšce budou učit, pakliže se tam dostanou), ale jaké mají obecné předpoklady pro studium a přípravkou na vejšku holt jsou gymnázia (příp. lycea) *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.02.16 11:25
avatar

lesi, proč se rozčilujete. Všichni víme, že je to zde hodně čtený, tedy naštěvovaný portál. A rady kohokoliv v čemkoliv mohou být prospěšné i druhým, kteří tu maturitu nemají, ale o obor mají zájem. A o to jde, poradit v širším spektru na jednu otázku. O nic víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 16.02.16 21:17

Zdravotní sestra je povolání, které vás nebude naplňovat. Věřte mi. Přeji vám šťastný život, ale z těch pár řádku, co jste napsala, usuzuji docela dobře, že tuhle práci byste dělat neměla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 11:27
avatar

Také proto jsem to napsala, sdílela jsem stejný pocit. A jak jsem psala, kdo by chtěl, už jako mladší by hledal cestu...třeba přestupem na jinou školu v průběhu studia..Jsou povolání a jsou poslání...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.02.16 12:46

nursey - nenechte se od studia odradit příspěvky o domově důchodců. Běžte za svým snem. 90% 15ti letých nemá tušení kam se vrtnout, na jakou školu. Těch 10% populace jsou vyjímky a možná mezi ně patří i někteří rádci zde.

Držím palečky, běžte studovat VŠ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.16 00:28
avatar

Dobrý večer nursey, velice kvituji vašeho rozhodnutí. Zdravotních sester je stále nedostatek.Doporučila bych vám zdravotní studium na VOŠ, v Praze tato škola zrovna existuje.Tam získáte nejen odpovídající vzdělání, ale i praxi, na kterou se klade na VOŠ důraz..Není to jako při VŠ, kdy bakalářky moc praxe nezískají a při vstupu do zaměstnání si myslí, že jejích náplní je zcela něco jiného než péče o pacienta.Každá diplomovaná sestra se středoškolským vzděláním popř. doplněným vzděláním v Brně, takto vystudovaná, ví o čem mluvím.U nich je na prvním místě pacient a pak teprve papírování. A že toho papírování je v nemocnici čím dál víc, to snad ani nemusím povídat. Ano, pracovat jako zdravotní sestra je poslání . Je to nedoceněné zaměstnání a před zdravotními sestrami se hluboce skláním.Tož,tak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.