Koupě zboží a následný prodej

Od: Datum: 16.02.16 09:26 odpovědí: 8 změna: 16.02.16 13:19

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně koupě zboží a následného prodeje. Levně koupit - draze prodat.
Založím si firmu a budu chtít prodávat zboží ke kterému nemám žádný papír o jeho koupi. Třeba s Aliexpresu , nebo koupím zboží od "Pochybného hnědočecha přímo na ulici" . Jakým způsobem mám odvézt DPH? Když mám nulový náklad a je to prodej zboží které neroste bězně na stromě? Někde jsem slyšel že kdo má s.r.o tak musí mít ke všemu co veřejně prodává doklad o koupi. Jinak mu hrozí obrovská pokuta. Jak to tedy je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 09:33
Máte v hlavě docela mišmaš.
S Vašimi momentalnimi znalostmi problematiky bych raději uvažoval o klasickém pracovním procesu.
Nebo pořádnou dávku samostudia.
Samozřejmě že na vše, co nakoupite, musíte mít doklad.
A na to,co prodate,budete potřebovat elektronickou pokladnu pana Babiše.
Takže konec snění a do montérek
Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 16.02.16 09:44

Dobrý den, máte smůlu a zpoždění. Takto to mohlo fungovat někdy na začátku naší tržní ekonomiky. Nyní to takto funguje už snad jen na nějaké sběratelské burze (např. Praha - Vysočany). Zdravím!

Datum: 16.02.16 09:47

Jelikož dneska už takto podniká kdekdo, musel by ste mít pořádný nápad, který by se vyplatil levně nakupovat a dráž prodávat, kor aliexpresu. Ale jako příležitostný výdělek, proč ne. A v případě prodeje na živnostenské oprávnění potřebujete do účetnictví doložit doklady o nákupu vámi prodávaného zboží.

Datum: 16.02.16 10:34

Tímhle zýpůsobem byste nevydělal ani na slanou vodu. Ani kdybyste dělal všecko načerno. Konkurence je tak veliká, že by vám nezůstala ani miska, se kterou byste žebral u kostela. *plac*

Od: businessman
Datum: 16.02.16 11:28

Ano , vím že mám v tomhle velké mezery. Bohužel jsem se tohle ve škole neučil a vím o tom absolutní kulový. Monterky sice nosím, ale proto abych zapadl mezi své podřízené . Vím přesně co , odkud a od koho kupovat. Umím to i slušně prodat se ziskem který docela potěší. Měsičně to mi to hodí 2-3tis kč to se tomu ale věnuji jenom jedním okem a cca 20 minut denně a jednou nebo dvakrát týdně na poštu. Zajíma mě jestli je to z pohledu zákona legální když nakupuji bez faktury ani žádné nevystavuji. Popřípadě do jaké částky je to legální. Docela mě to i baví , jsou to celkem lehce vydělané peníze. Rád bych se tomu věnoval daleko víc. Jenom mám strach abych neměl nějaký problém s finančákem nebo tak.

Datum: 16.02.16 11:38
Pokud chcete být v bezpečí před kriminálem, tak ten objem daňových podvodů musí jít do miliard. Tady s tím šolichařením můžete jednou narazit. A pokud nemáte doklad o nákupu, tak je to jednoduché, vyměří vám daň rovnou z utržených peněz, když jste žádné náklady neměl. ;)
Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 16.02.16 13:14

Popřípadě do jaké částky je to legální

.Legální je to do částky nula nula nic pokud semotamo neprodáte vaše soukromé, opotřebené, nepotřebné věci z domova.Finančák si může vytáhnout z podací pošty doklady a ty budou pro vás jako čistý zisk pokud nemáte žádné náklady + pokuta za podnikání bez ŽO + dodanění + dluh na zdrav. pojištění či sociálce +penále atd.

Od: mp
Datum: 16.02.16 13:19

Hodně lidí se tady ohání zákony, aniž je zná. Pokud chcete podnikat, tak je dobré vést účetnictví nebo alespoň daňovou evidenci. A v zákoně stojí, že účetnictví má být přehledné a jasné a logické. Jak si ho každý udělá je víceméně na něm. A tak je to taky správně. Prostě si to co děláte musíte obhájit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.