Proč člověk nesmí mít podporu i přivýdělek?

Od: Datum: 15.02.16 23:01 odpovědí: 3 změna: 22.02.16 15:48

Dobrý den,

chci se zeptat, proč bylo zavedeno to, aby člověk na pracovním úřadě nesměl mít přivýdělek a zároveň podporu? Vždyť ´přivýdělek je omezen jen na 4250,- hrubého, takže stejně na těch brigádách nestráví takového času a práci si hledá (si myslim ) ´Tohle píšu proto, protože jediné, co mě k tomu napadlo, že to tak bylo uděláno proto, aby lidé nebrali od státu peníze a ještě měli extra práci. Někde jsem četla, že je to kvůli tomu, že stát platí zdravotní pojištění. To se přeci pak člověku vyplatí nedělat nic. Aspoň pro mě je to tedy otrava. Jak to tedy je?

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 02:19

Ja si myslím,že štát to spravil preto,lebo ľudia to zneuživali a akože si len privyrábali a pracovali na plný úväzok a popritom poberali aj podporu.A dokazovať kto ako robil je praktický nemožné a tak to proste zakázali.

Ohodnoceno: 9x

Datum: 16.02.16 06:32

Ve svém dotazu uvažujete správně. Sám jste všechny důvody uvedl. Jen zapomínáte, že pod slovem stát, to jsme my všichni. Všechny naše daně. Jako důchodce platím i já daně. Za každé zboží od rohlíku až po boty. Všude k ceně připočítávají daně. A vůbec se mi nelíbí ti "nezaměstnaní" po hospodách, poflakující se po ulicích, ohánějící se mnoha dětmi, atd. A taky ti, kteří berou podporu a přitom na černo pracují. Se mi nelíbí vůbec! *stop*

Ohodnoceno: 10x

Datum: 22.02.16 15:48

Já jen opravím tvrzení, že přivýdělek je omezen jen na 4. 250 hrubého. To není pravda, přivydělat si můžete při evidenci na ÚP 4. 950 Kč hrubého (polovinu min. mzdy). Jinak souhlasím s tím co zde bylo již napsáno.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.