Nevydání dětí dle rozsudku soudu

Od: Datum: 15.02.16 21:34 odpovědí: 8 změna: 16.02.16 12:59

Dobrý den.

S manželkou jsme se rozvedli ( utekla za jiným, který ji poté nechal ) a máme 2 děti školkového věku. Nyní jsem si našel novou přítelkyní, s kterou pokračuji v životě dále a ona zůstala zatím bez chlapa.

Toto ji asi na tolik vzalo, že mi nyní vyhrožuje, že jestli bude v přítomnosti našich dětí jejich nová ,,teta" - tedy má partnerka, děti mi příště odmítne dle rozhodnutí soudu vydat a ať si na ní zavolám třeba Policajty...

Že s tím nesouhlasí prostě.

Chtěl jsem se zeptat, co v tomto případě mohu udělat? Děti mě mají rády ( i tetu, kterou již delší dobu znají ). A není žádný jiný důvod, který by bránil tomu, proč by u mě nemohly být...

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 21:43
avatar

Zdravím, jen vyhrožuje, pokud je o děti postaráno, jezdí k Vám rády, tak prakticky nemůže ničeho dosáhnout. Nesouhlasit může, ale to je tak asi všechno. Nenechte se tímto vydírat. V klidu sdělte, že se tedy v případě potřeby obrátíte na soud s žalobou kvůli bránění styku s dítětem. Ano, leckdo možná namítne, že byste měl ustoupit a snažit se udržet dobré vztahy - tedy, aby se přítelkyně s dětmi nevídala, aby na inkriminovanou dobu odešla apod. Za a) to nikam nevede, za b) tak exmanželka uvidí, že Vá příště může vydírat něčím jiným a za c) by to měla respektovat, navíc, když má máslo na hlavě ona.

Jak jem řekla, jednejte v klidu a nenechte se zastrašit. Nemá žádné právo děti nevydat jen kvůli tomu, že si to usmyslela.

http://pravarodicu.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.16 22:04
avatar

Dobrý den. Matka dětí je povinna děti ke styku s Vámi připravit tak, jak je to v rozsudku. Pokud Vám děti odmítne vydat, zavolejte klidně ty policajty a požádejte je o pomoc. Ukažte jim rozsudek a oni si s matkou dítěte již poradí, aby Vám děti vydala. Nemá právo Vám ve styku s dětmi bránit, ani si klást jakékoli podmínky. Především také i děti mají na styk s otcem právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 00:22

kapkanadeje: Máte pravdu, ale ... byla jste někdy přítomna u předání dětí za asistence policie? Asi ne, že?

Pokud máte své děti rád, jako že máte, tak se zkuste s vaší bývalou nějakým způsobem domluvit i když budete muset udělat nějaký ústupek. To s tou policií berte až jako poslední řešení po vyčerpání všech možností.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 15.02.16 23:56
avatar

Bohužel víme skoro všichni jaká je u nás v KOCOURKOVĚ vymahatelnost práva.

Když si vaše bejvalka usmyslí tak vám bude dělat naschvál problémy jako že děti sou nemocný, zrovna museli k zubaři nebo měly průjem nebo něco jinýho. Bohužel s tím asi nic moc nenaděláte.

Nakonec to dospěje do takovýho stavu že si budete dělat takový naschvály až budou u každýho vašeho setkání děcka brečet a nebudou vědět co mají ke komu cítit a komu mají věřit.

Lepší by bylo kdybyste se zatím snažil z toho novou přítelkyni vynechat což pokud spolu bydlíte asi nepůjde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 12:32

Dobrý den, je zajímavé, jak jsou některé ženské v těchto případech pitomé. Místo aby byly rády, že občas pohlídá děti někdo jiný a ony si můžou aspoň chvíli dělat jen to chtějí a odpočinout si, snaží se škodit a ubližovat všem stranám. Napadlo mě nahrát si to její vyhrožování (lepší by bylo získat písemnou formu) s tím, že pokud bude pokračovat, obrátím se na soud s touto nahrávkou, anebo by jako "nátlaková" akce bylo možné oznámit, že já mám v tuto chvíli úplnou rodinu a jestli nepřestane, tak požádám o svěření dětí do mé péče. Třeba by to zabralo. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 12:50
avatar

Vaše bývalá žena se cítí odstrčená, ukřivděná a zneuznaná a buďte si jistý, je bytostně přesvědčená, že za všechno můžete vy. Teď si ty své pocity ventiluje přes děti.

Čeká vás dlouhý, tvrdý a velmi neférový boj, který bude o to horší, že víme jak to v této republice chodí. Proto se na nic neohlížejte, nic nepardonujte, policajty klidně zavolejte a soudu a sociálce okamžitě oznamte, že je vám bráněno ve styku s dětmi a že požadujete plnění rozsudku. Ale to vše musíte dělat hned a ne až někdy za půl roku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: marketka
Datum: 16.02.16 12:53

To je hrozné s těmi dnešními vztahy. Lidi se rozvádí, každý z rodičů si velice záhy najde nějakou novou tetu nebo strejdu, se kterými se rovněž velice záhy sestěhují (a jednou za čas pak také obmění za jiný model), a děcka v tom musí žít. Když mají být děti u vás, tak s nimi buďte sám, věnujte se jim a tetu zatím nechte stranou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.02.16 12:59

Markéto - silný nesouhlas. Dětem nevadfí nová teta či strejda, velice rychle se přizpůsobí za předpokladu, že mají NORMÁLNÍ rodiče. Pokud si dělají naschvály, tak se to svádí na nové partnery.

Nebo snad rozvedený rodič nemá právo žít? To má být osamocen než děti dosáhnou plnoletosti?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.