Stehy strhnuti

Od: Datum: 15.02.16 16:15 odpovědí: 9 změna: 16.02.16 06:55
Dobrý den
Dnes jsem si omylem strhnul stehy v místě esxiize. pihy v obličeji. a zůstatly tam v kůži. nejsou ani ocasku stehů. Mám tu klasiku ktera se nerozpadne sama co mám dělat
Radši dojít na chirurg.ambulanci?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 16:33

Já si myslím, že jsi je nestrhnul, že máš vstřebatelné nitě. To, co je v kůži, to se vstřebalo, rozpustilo a co je nad kůží, to sis sundal. Není se třeba děsit. Cirurgické nitě vydrží opravdu hodně, ty by sis jen tak nestrhnul.

doplněno 15.02.16 16:42:

Ta ranka se otevírá? Rozchlipuje? Jak dlouho už je, když to šití bylo?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.16 16:36
Jsem se holil a zapomněl jsem na ně. a vypadaly jako drát modré barvy
Od: asd1
Datum: 15.02.16 16:55

Vyndat, asi co nejdřív. Můžeš i sám, jako třísku - ostrou pinzetou. Nebo je dobrá šupléra, ta má špičky přesné a tu nit pěkně zmáčkne hrotem (jdou dobře i ty třísky). Samo desinfikovat jak nástroj tak kůži před i po.

Jestli to ještě není pořádně srostlé, tak šití jde nahradit vteřinovým lepidlem (používá plastická chirurgie, sice mají "speciální vteřinovku", ale podle mne je stejná jako klasický kyanoakrylát - okamžitě tuhne takže otrava kyanidem nehrozí)

Datum: 15.02.16 17:21
To máš pravdu. S vteřinovum lepidlem.
Lepidlo používaly vojáci ve vietnamu na drobné ránynebo kde
Datum: 15.02.16 17:32
Rana se neotvira. Šití bylo už 3 týden měl sem jít už minulý týden ale přijel jsemm dnes k vecerou. Stane se něco když to tam zůstane
Datum: 15.02.16 17:36

Nejspíše se do nití vsákne infekce a mohlo by to hnisat. Raději zajděta k lékaři, ať nemáte v obličeji zbytečně jizvu.

doplněno 16.02.16 06:22:

asd1 má pravdu do poslední tečky. To sádlo, jen malounkou přetřít. Ne ať se zmažete hodně! :-D

Od: fanto
Datum: 15.02.16 19:51
Tak stehy už sou venku trochu je to pootevřene ale určite to sroste
Prý na to pomáhá sádlo je to pravda?
Od: asd1
Datum: 15.02.16 20:51

Sádlo ano, na jizvy asi nejlepší. Vepřové, bez soli.

Pootevřené bych stáhnul tenkými proužky náplasti (1 až 2mm) 3mm od sebe a pak mezi vteřinovku. Po zaschnutí náplasti sundat a ty mezery vteřinovku. Jizva bude výrazně menší než když se to nechá nebo by se to znova šilo klasicky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.16 06:55

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.