Narazena zada nebo ledvina

Od: Datum: 15.02.16 09:56 odpovědí: 3 změna: 15.02.16 12:28

Dobry den,

minuly tyden, je to tak 8 dni, jsem spadla na zada na pravy bok. Citim porad, ze me to boli.

Kdyz si nato zmacknu, tak to boli jeste vic. Je to jedna strana, a asi 10 cm nad ledvinou nad bederni oblasti.

Nevim, zda-li s tim mam nekam jit. Anebo pockat, ze narazenina pak prejde.

V pripade, ze mam jit, tak nevim na jakeho lekare se mam obratit. Dekuji Vam predem za odpoved.

Preji hezky den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.02.16 11:23

Dobrý den, myslím, že návštěvou svého praktického lékaře nic nezkazíte. On to posoudí a bude vědět další postup. Může to být "jen" naražené, ale také to může být vnitřní zranění. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 15.02.16 11:51

Opět jsem druhá :(

Samozřejmě,že souhlasím s kolegou "Benem." Běžte k lékaři.S takovým zraněním není radno si zahrávat !

Datum: 15.02.16 12:28

Jako malej kluk jsem jednou doma řekl, že chci jezdit motokros. Okamžitě jsem uslyšel hrůzostrašné historky, že prý všichni jezdci motokrosu mají utržené ledviny a čurají krev a jestli tak prý chci dopadnout taky. Časem jsem se dozvěděl, že utrženou ledvinu nemá a neměl nikdy ani jeden, protože jinak by jezdci motokrosu už dávno vymřeli. Jenom prý se někdy stane, že po tvrdém pádu se ledvina pohne.

Pravda, na motokrosové motorce jsem nikdy neseděl, zato jsem hrál fotbal a o tvrdých pádech vím taky dost. Například si dobře pamatuji, že naražená žebra nebolí na povrchu, ale kdesi uvnitř a že nějaké vnitřní poranění jsem nikdy neměl.

Proto vám radím : Nepropadejte panice, protože ani vám pravděpodobně nic není. Skočte k vaší doktorce, ať vás pošle na ultrazvuk. Tam se pozná všechno. Naštípnuté kosti, písek ve žlučníku i v ledvinách, nějaké ty hematomy i případné jiné trable.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.