Místo výkonu práce

Od: Datum: 15.02.16 08:48 odpovědí: 14 změna: 16.02.16 01:19

Ahoj, chci se zeptat. Když mám v pracovní smlouvě uvedeno:

Místem výkonu práce je firma ..., Šíšínkova 18, Praha 2, PSČ 66266. Provozovna: Blanického 11a, Plzeň, PSČ 222 12

Kde pracuji? :)

Zkrátka mám pracovat v Plzni, tak jestli je to z tohoto jasné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: marketka
Datum: 15.02.16 08:53

Šišínkova 18 Praha je předpokládám sídlo firmy a místo výkonu bude Plzeň, nicméně je trošku zvláštní, že do místa výkonu práce píšou celý název firmy i se sídlem, když to tam být nemusí - možná to je takový malinký pokus o nějaké šméčko, kdyby náhodou provozovna v Plzni skončila, aby vás mohli v klidu přesunout do Prahy

Ohodnoceno: 0x

Od: pavel46
Datum: 15.02.16 09:09

ano, je to sídlo firmy. Ve smlouvě je to uvedeno ale pouze takto - bez označení sídlo firmy.

Datum: 15.02.16 11:41

Taky jsem to právě nechápal proč je tam uvedeno místo výkonu práce: sídlo v praze a hned za tím pobočka v plzni. Není z toho ani jasné kde vlastně pracuji...

Datum: 15.02.16 12:12

Napsali tam firmu i s adresou sídla a pak provozovny, kde budete pracovat - tj. Plzeň. Ano je to z toho jasné. Hodně firem má v počítačích formuláře, které akorát doplní, kde vloží název provozovny ve většině případů i s adresou, dále údaje zaměstnance ze seznamu zaměstnanců atd.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.16 13:04

tak to nevím.. název firmy je přece už zmíněn ve smluvních stranách. Nechápu, proč by se měl opakovat v kolonce: místo výkonu práce. Tam se píše už od názvu MÍSTO kde budete pracovat. Nikoli sídlo zaměstnavatele. Ale možná se pletu..

Od: marketka
Datum: 15.02.16 13:51

Tak jim řekněte, že sídlo firmy v kolonce "místo výkonu práce" nechcete mít napsané a uvidíte, jak na to budou reagovat - vyřešeno!

Datum: 15.02.16 15:25

Místo výkonu práce by mělo být sjednáno jednoznačně,

tady jsou adresy dvě, navíc jsou prohozena PSČ,

pražské je uvedeno chybně, mělo by být 12x xx

Požádejte zaměstnavatele o opravu.

Datum: 15.02.16 16:14

PSČ stejně jako adresy jsou smyšlené. Zaměstnavatel tvrdí, že místo výkonu výkonu práce musí ZE ZÁKONA obsahovat sídlo firmy, pak až může být uvedena pobočka...nějak se mi to nezdá

Datum: 15.02.16 18:54

Také se mi to nezdá.

Kterého zákona a § se zaměstnavatel dovolává?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.16 19:50

žádného :) Psal jsem jim proč to tam je a odpověď zněla, že to tam být musí ze zákona. Pro mě je prý směrodatná ta pobočka Plzeň. Nevím proč jsem furt tak podezíravej...asi jsem jen vyškolenej životem :(

Datum: 15.02.16 19:45

To je nesmysl. Místo výkonu práce musí obsahovat to místo, kde se bude skutečně pracovat. Pokud jsou ty adresy smyšlené, tak je to skoro na neplatnost smlouvy.

doplněno 15.02.16 19:47:

Jo takhle, ve smlouvě jsou existující adesy, vy jste si jen zamaskoval za účelem té poradny.

Datum: 15.02.16 19:43

Já bych to pochopil tak, že Vás firma může poslat pracovat jak do Prahy, tak do Plzně, a nebude se to považovat za služební cestu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.16 19:55

to zní dobře *smich* jako že bych každej den dojíděl 3 hoďky tam a 3 zpátky... chjo..tady v te zemi..podvod stiha podvod

Datum: 16.02.16 01:19

Z Plzně do Prahy to nejsou tři hodiny, tedy pokud nedojíždíte další hodinu a půl do Plzně, a znám lidi, co dojíždějí takhle daleko (tedy ne na třísměnný provoz). Každopádně smlouvu podepisují obě strany a vyjadřují souhlas s tím, co je v ní napsáno, takže to není podvod. Podvod je to, že Vám zaměstnavatel tvrdí, že sídlo musí být uvedené u místa výkonu práce. Nemusí. Tohle si s ním nejprve vyjasněte. Občas bývá uvedeno více poboček jako místo výkonu práce a rozumí se tím, že zaměstnavatel určuje zaměstnanci místo podle potřeby. A nemusí tam být jen jedna adresa, různí cestující agenti mají třeba místo výkonu ČR.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.