Je fér vyhnat chlapa z domu?

Od: Datum: 14.02.16 15:09 odpovědí: 21 změna: 18.02.16 13:54
avatar

Zdravím všechny :) prosím o váš názor na příběh kamarádky - seznámili se až po 50, oba rozvedení, bydleli daleko od sebe, tak měli "víkendový vztah", jezdili po výletech a vypadali spokojeně... po roce si koupili spolu starý domek (za její stav.spoření, on peníze neměl, jen dluhy, o kterých se jí ale nezmínil) a dali se do přestavby, aby tam pak spolu mohli bydlet - ona financovala, on pomáhal dělníkům při přestavbě, mezi nima pořád dobrý, ale pak byl dům přestavěný a ona se nastěhovala - a od té doby to mezi nima neklape, on leží celé dny u počítače a nechává se obsluhovat, ona maká na zahradě (on nic), uklízí, vaří atd., výlety ani jiné společné akce žádné, každý si žije po svém a ji to trápí, zatímco on je spokojený (je spíš samotář)... já bych takového chlapa hnala, ale ona se o něj bojí, že by skončil na ulici, a že je to i jeho domek... no nevím... co vy na to?


doplněno 14.02.16 15:13:

zapomněla jsem dodat, že ona odešla z práce, aby se mohla přistěhovat a tam novou nenašla, a on dal výpověď pro neshody se šéfem, ale novou práci nehledá, tak jsou spolu doma (a žijí z jejích peněz) - jasné, že mu to vyhovuje... *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 15:25
avatar

Je fér se s chlapem domluvit a pokud mu něco patří, dát mu to, pokud nic neinvestoval je fér, zabalit mu kufr a zbavit se příživníka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 15:39
avatar

dík za názor - dám kamarádce přečíst ;)

Datum: 14.02.16 15:59
avatar

Jedna věc je z jakých peněz a jak žijí teď a druhá věc je, že ona sice třeba koupi domu a přestavbu financovala, ale on tam místo vkládání peněz makal. Takže může se to někomu nelíbit, ale on má domě svůj podíl.
Bohužel se poměrně hodně rozmohly případy, kdy právě chlap dal práci a nakonec odchází s holým zadkem, protože on tu práci nedokáže žádnými doklady a ženská toho využije.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 16:08
avatar

máte pravdu, souhlasím - i když u nich hlavně pracovali dělníci, on jim pomáhal, to je pravda - ale skoro bych řekla, že už si to vybral? rok dva bezstarostného povalování... a kdoví jak dlouho ještě...

Od: kr
Datum: 14.02.16 16:17

Nemusí ho hned vyhazovat, ale nechápu, proč mu posluhuje a sponzoruje ho. Jestli chce jíst, tak ať si uvaří, jesli nemá z čeho, tak ať dojde nakoupit, jesli nemá za co - tak ať maže do práce vydělávat. Umýt nádobí a vyprat si taky může sám. A když se bude slušně chovat, tak bych si ho nechala .. jinak teda ať táhne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.16 16:29
avatar

myslím, že takhle to nastavit asi ona nezvládne - ale uvidíme...

Datum: 14.02.16 16:25
avatar

- no tak ono taky záleží na tom, co je lepší - vyhnat chlapa z domu - a pak sedět v baráku sama na zadku a libovat si, jak na něj vyzrála - anebo nějaké nedostatky tolerovat výměnou za pozitiva, která mi takové soužití přináší. To musí každý vědět sám. A nedostatky má každý !

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.02.16 16:32
avatar

no právě - proto jí do toho nechci moc kecat, to si musí ujasnit sama...

Datum: 14.02.16 19:34
avatar

Taky jde o to, jaké to jsou nedostatky a jestli výrazně nepřevažují ona pozitiva. Že vztah nevyšel a prostě si už nerozumí, to přece neznamená, že ho paní vypakuje a bude si libovat.

Proč ztrácet čas, finance a sílu ve vztahu, jen aby člověk "nebyl sám"... to je hodně velká blbost. Takhle žije pár mých kamarádek a jsou vlastně nešťastné. Ale odejít se bojí, zpravidla z existenčních důvodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 16:37
avatar

Je fér požadovat, aby se finančně podílel na chodu domácnosti. Pokud tak nečiní, nesponzorovala bych ho, ani bych mu neposkytovala žádný domácí servis. Na rovinu bych mu řekla, že o takového chlapa a vztah nestojím a snažila bych se s ním vykomunikovat za jakých podmínek se odstěhuje ( na kolik peněz odhaduje svoji výpomoc při stavbě domu atd.) Pokud se spletla při výběru partnera, za chyby se holt platí...Tak bych se snažila domluvit se na nějakém kompromisu. Ale pokud paní argumentuje tím, že je to i jeho domek a že se o něho bojí, pak zde asi žádná rada nepomůže. Má na to svůj názor a asi nemá sílu ani chuť toto nějak razantně řešit, i když se v partnerovi zklamala. Podle mne je lepší se do toho nijak nemíchat, i kdyby to člověk s ní myslel sebelépe, komu není rady - tomu není pomoci. Ale je to jen můj pohled na věc...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.16 16:55

Myslím, že se už nemají rádi, respetive ona ho nemá ráda. Ani jeden nepracuje, tudíž žijí ze sociálních dávek. V tom jsou si fifty fifty. Měli by si sednout a říci si, zda spolu chtějí být. Ona řekne své podmínky, on také. Pokud se neshodnou, měli by jít od sebe. Pokud se nedohodnou na vyrovnání, mohou se soudit. Ale ona je již podle dotazu rozhodnuta. Zda je to fér či není je pro to, co dál udělají, nepodstatná otázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 17:03
avatar

ano, také si myslím, že ten vztah nějak vyprchal - asi že už nemají o co usilovat..? já to znám jen z jejího pohledu... a fifty fifty si nejsou, fin. to táhne ona... ale sednout by si měli, prodiskutovat co dál se vztahem - to je dobrý nápad :)


doplněno 14.02.16 17:20:

tu finanční stránku zdůrazňuju spíš já, jí na tomhle moc nesejde, jde jí spíš o citovou stránku - že už spolu nic nepodnikají a nepovídají si tak...

Od: hm®
Datum: 14.02.16 17:35
avatar

Odpověď složitá a stejně si to musejí vyřešit sami.

Jestli je chlap samotář, pak mu asi víkendové setkávání úplně stačilo. Teď jsou spolu pořád a tak už nemá potřebu pořádat ještě společné akce. Nehledě na to, že když ani jeden nemají práci, asi by bylo finančně náročné si ještě výletovat, užívat a rozhazovat. Takže vlastně konec výletů je možná lepší, než kdyby na nich někdo dál trval.

Jestli mu patří část domu? To nejspíš ano, když na něm pracoval. A nejde jen o tu vlastní práci. Jde i o to, že když tam trvale byl, tak dělníci pracovali. Kdyby se tam jen jednou za čas někdo stavil, trvaly by práce dvakrát takovou dobu a stály by tedy o hodně víc.

A že teď nic nedělá a vyhovuje mu současný stav? To určitě ne. Určitě by byl rád, kdyby měl pravidelný příjem. A taky moc nevěřím, že opravdu "nic" doma nedělá. Ale do toho se pouštět nebudu. Jak psala @culdabulda1, pro tu paní je otázkou, zda chce radši uvařit vždy o trochu víc, nebo zda chce sedět v baráku sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.16 19:12

mindo. Jestli chceš ztratit známou (kamarádku) tak se angažuj. Jinak je nech, ať si dělají co chtějí. Ty do jejich domácnosti nevidíš. Víš to jenom z jedné strany. jen oni dva znají pravdu...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.16 19:37
avatar

nojo, ale ptá se mně na radu... chci jí ukázat aspoň různé pohledy na její problém, jak tady padly...

Od: nick®
Datum: 14.02.16 20:04

S domem jsou spojene vzdycky nejake muzske prace - to ani na baraku nic nedela? Ze by to vsechno zenska zvladala sama bez pomoci? Pokud neni linej a aspon zmakne co je potreba udelat, pak by se ho zbavovat nemela :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 20:06

Co vlastně chcete řešit? Ten problém je vaší kamarádky a jen ona si jej musí vyřešit. Vy tam budete jen rušivý element, který nezřídka způsobí konec přátelství? Rozhodně bych s tímto "cizím" problémem nešel drbat na net.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mcgregor
Datum: 14.02.16 20:09

Nevím jak to vyřešit a poradit. Můj model chodu domácnosti, který praktikuji, je starý nejméně, počítám tak sto let. Já donesu peníze + starám se o opravy v domácnosti - prostě klasické chlapské kutilství a ženská uklízí a vaří. Nikdo nic lepšího nevymyslel a nikdy nevysmí, dokonce ani amíci ne. Tím chci říci je toliko, že paní sama musí vědět, co chce od života, kde má své hranice a co už netoleruje...


doplněno 14.02.16 20:22:

Jen bych tu pani snad ještě upozornil, že o chlápky ve vyšším věku, je vcelku pranice. Chlap je totiž docela křehké zboží. Dožije se o 8 let méně než žena a potom je sposta vdov bez potenciálních nápadníků. Možná by bylo fajn jej nechat, aby se válel na tom gauči, aby jí ještě nějakou tu dobu vydržel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dfuru
Datum: 14.02.16 22:09

Někoho jako vaše kámoška už dlouho sháním - nemá v baráku ještě místo? Fakt můžu seknout s prací a bude mi všechno platit? Jak vaří, kolikrát denně? Peče i sladké? I uklidí a vypere? Takže bych mohla celej den sedět na gauči? Jestli jo, tak se hlásím, zeptejte se jí, jestli nechce do baráku ještě někoho, díky!

(Jestli to bude nutné, dokážu i předstírat, že bez ní určitě skončím na ulici a tak.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.16 13:39

Dle mého názoru, chlap již na nic nárok nemá. On jen pomáhal a nyní se nechá 1-2 roky vyživivovat tím pádem je jakýkoliv nárok již smazám a nemá nárok. Podle popisu to vypadá že to bude pěkně nezpodpovědný floutek, a z víkendového vztahu to opravdu obvykle nepoznáte . Poznáte to až teprve spolu žijete. Jemu to každpopádně vyhovuje tak co by měnil že. No která, jiná žena by byla tak houpá a nechala to zajít tak daleko. Vy jste uděla tu chybu, že jste to financovala a ještě kolem něho skáčete . To je velká chyba. Copak se takhle chová normální chlap co ženu milluje. Odpověď jistě znáte. Kdyby chtěl dávno by si našel práci a rozhodně by vám rád pomáhal doma. Vy jste moc měkká a on to podle mého názoru vycítil,že takto s vámi může jednat . Proto to takto rozhodně nenechávejte rázně jednejte chce si to řádně a jasně promluvit a´t si aktivně hledá jakoukoliv práci a jestli si jí nenajde do 3 měsíců tak si myslím ,že je to jasné. chlapi si práci hledají snadněji než ženy i kdyby to měla být brigáda v supermarketu prostě, aby byla vidět nějaká snaha. Protože já ji tady absolutně z jeho strany nevidím. Dále je potřeba ho zapojit aby dělal také doma něco a ne že to všechno odřete vy. Tak si spolu promluvte a pokud se to nezmění nebo jen na chvíli tak myslím ,že nemá cenu setrvávat ve vztahu kde se jedn jen parazizujete na tom druhém a tím ho zneužívá. Vy se bojíte a máte asi nizké sebevědomí a on vám ho ještě více snižuje. Jde o vás v první řádě vy musíte být Šťastná a ne se obětovat druhému to není žádné štěstí. Lépe vám bude samotné i když te´t to tak nevypadá a budte mít prostor pro hledání vhodného protějšku ,který vás bude mít skutečně rád a tyto věcí tím pádem bude dělat automaticky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 13:54
avatar

- no, já bych jenom upozornila, že ženská před 60-tkou už moc "slávy nenadělá" - takže, pokud mi soužití s partnerem nějaká pozitiva přináší, a pokud bych jinak zůstala sama, tak bych se nějak neunáhlovala ! A to neustálé "povídání si" taky může občas lézt pěkně na nervy.

Jó - pokud na to mám, mohu si vybírat, mám rodinu a mnoho přátel, tak samozřejmě - pryč s takovým chlapem !


doplněno 18.02.16 14:06:

ještě bych dodala - budete-li chtít v těchto letech přesto ještě najít partnera - můžete dopadnout i hůře ! Tohoto už máte "vyzkoušeného" a přece jenom snad něco kolem baráku udělal, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.