A co teleshopy - šmejdi?

Od: Datum: 11.02.16 21:34 odpovědí: 4 změna: 29.02.16 21:02

Z důvodu nemoci jsem strávila několik dnů v posteli. Shlédla jsem tak xkrát nabídky TV-shopů na různé zboží. Nejvíc mně zaujala prachovka na ÚT v ceně 1 999 Kč, kterou lze použít všude možně, ale hlavně radiátory budou zářit čistotou a když objednáte, dostanete zdarma ještě jednu menší.

Zatočili prý se šmejdy a co tohle? Zapomněli?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.16 21:44
avatar

Vím jak to myslíte, reklama se snaží až sugestívním způsobem vtlouct potenciálnímu zákazníkovi dojem, že produkt za tu cenu stojí, ba naopak ještě dostane produkt hodnotnější, nebo více produktů za "jednu" cenu. Nicméně je to jen reklama, její sledování je dobrovolné a je v rámci legislativy. To ti "šmejdi" mnohdy zašli za hranice etiky i zákonů a to už je problém. Dlouhou dobu sleduju jeden typ reklamy na internetu, jedná se o přípravky na hubnutí, pleš, svaly, celulitidu, atd. vždy je za tím zázračný objev a ty reklamy jsou dle mého přesvědčení naprosto nekalé. Třeba tam stojí "sněz tohle a narostou ti vlasy" a je tam fotka (fotomontáž) vajíčka s vemenem. Působí na zvědavost. Samotný web existuje v mnoha jazykových mutacích, vždy se specialista nejčastěji doktor jmenuje tak, aby to pasovalo do té či oné země... fotky lidí jsou stejné, jména se mění... A tahle irma jede ty reklamy pěkně dlouho a nikdo jim to nezatrhne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 22:48
avatar

Nezapoměli. TV-shopy mají klasickou reklamu, která je zaměřena na celou společnost. V případě šmejdů je to cílený psychologický nátlak na tu část společnosti, u které lze předpokládat, že se v těchto "obchodních praktikách" jen velmi těžko orientuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 01:00

Já v tom tedy rozdíl nevidím. Ani šmejdi přeci nezvali jen důchodce, letáky dostával každý. Vy si jistě prachovku za cca 2 tisíce nekoupíte, ale co ti důvěřiví důchodci? Nevidím v tom rozdíl, jen větší šméčko! Nabízí to TV, je to zaručeně výborné a každý to chce. Reklama je jen doporučení, ale TV ŠOPING je podle mně nemravnost!

Od: prodejcesmejdu
Datum: 29.02.16 21:02

Magdaleno, Vy mne udivujete. Uz se podivuji nad tím, že vůbec tyhle věci sledujete a ne jednou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.